Skocz do zawartości

Pierwszy Lot Z Przesiadką / Najlepsze Połączenie?


Adii

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19 stycznia 2017 o 23:23, kzielu napisał:

Na CDG obecnie (pomijajac okolice jakis zamachow) 1h15min spokojnie starcza - szczegolnie przy skrocie z terminalu 2F (skad sie przylatuje z WAW) do 2E (skad wiekszosc lotow do US odlatuje).

Kupilam w rezultacie przez Zurich Swissem 1:20h na przesiadke ;) Dzieki! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 23.01.2017 o 17:22, aniala napisał:

 

@olmeca co wydarzyło się we Frankfurcie?

Zostałem zwinięty, na dodatkowe przeszukanie za podejrzenie przewozu niebezpiecznych przedmiotów, a była to zapalniczka Zippo, która obleciała ze mną całe Stany, Kanadę i Monachium gdzie nie była uznana za przedmiot niebezpieczny. Do kompletu miałem tez asystę policji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak to jest z tym biletem z przesiadką. Lece do USA we wrześniu i jeśli np zakupię taki bilet Z WAW do LAX przez Paryż czy Londyn i na przesiadkę mam 4-6 godzin to mogę sobie wyjść z lotniska i pozwiedzać trochę czy muszę czekać na lotnisku? I jak jest z bagażami i całą odprawą? Jak to wygląda? Nadaje duży bagaż w WAW i odbieram w LAX czy odbieram na międzylądowaniu i muszę znowu odprawiać do LAX. Co trzeba zrobić podczas przesiadki? Wystarczy przejść tylko z jednej brami do drugiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-6 godzinna przesiadka przewaznie jest za krotka na zwiedzanie. Nie zapominaj ze powinienes byc na lotnisku 2 godziny przed odlotem miedzynarodowym. Niektore miasta sa daleko polozone od lotniska, wiec stracisz dobre 2 godziny na wte i wewte. Ale ja naprzyklad czesto kupuje loty z bardzo dluga przesiadka wlasnie zeby wyjechac z lotniska i cos zobaczyc po drodze. Wole minimum 7-10 godzin na taka przygode. W ten sposob zwiedzilam troche Beijing i Bangkok -- mialam 10-15 godzin miedzy lotami, zabukowalam wycieczki z lotniska (transit tour) i  bylo super. Bagaz byl nadany do USA wiec nie bylo z tym problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Leciał ktoś Lufthansą z przesiadką we Frankfurcie? Jest dosyć fajna oferta, z przesiadkami na którą czas jest 50 minut i druga oferta z czasen na przesiadkę ok. 2 godzin. Co myślicie o ofercie z przesiadką w 50 minut? Lot z WW-A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zdazylam w 30 min ( opóźniony lot ) ale bagaż juz nie doleciał na czas. Takze trzeba wziąć pod uwage jak punktualny jest lot z wawy. Jesli bedzie opóźniony to bedzie trzeba biegiem. Ja ogólnie wzięłabym 2h, bo idziesz luzem, nie przejmujesz sie czy cos sie opóźni lub jak długo ci zajmie opuszczenie samolotu. Ja osobiście wole przesiadki bez stresu ale niektórzy lubią wrażenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałam lufthansa przez Frankfurt ze 3 lata temu. Miałam bardzo blisko z jednego gate do drugiego wiec szybko zdążyłam a na przesiadke miałam chyba ze 2h i duzo sie naczekalam pózniej a jeszcze w trakcie w sumie mi zmieńili gate. Ty pewnie sie zdążysz przesiąść ale możliwe ze bagażu nie zdążą przerzucić, mi nie zdążyli raz w Paryżu jak miałam jakas godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z Frankfurtem. Ja kilka razy miałam tam przesiadkę i 1h wystarczyła, aż do ostatniego razu. Wracałam z USA (przesiadka we Frankfurcie na lot FRA - WAW) i okazało się, że jeszcze raz trzeba przechodzić przez security check. Mimo tego, że był to przecież connecting flight. Ledwo zdążyłam - już zamykali bramkę, jak wreszcie ostatkiem sił się do niej doczłapałam. Jak dla mnie 1,5 h teraz na Frankfurt to minimum. Najwyraźniej teraz jest tam dodatkowa kontrola, z którą wcześniej się tam nie spotkałam przy przesiadce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...