Skocz do zawartości

Ankieta "atrakcyjność Turystyczna Usa Dla Polaków"


asia91

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ezechiel123456789 napisał:

A co do wiz turystycznych to...Amerykanie mają rację.Polacy powinni je otrzymywać na jeszcze bardziej restrykcyjnych zasadach,bo jadą tam tylko po to żeby pracować na czarno.W ogóle wiza turystyczna powinna umożliwiać pobyt max.dwutygodniowy.Amerykanie wydając turystyczne wizy na 6 miesięcy wręcz PROSZĄ SIĘ o nielegalnych imigrantów.

Max 2 tyg? Moja mama przyjeżdża do mnie na min 3 tygodnie i nawet przez myśl jej nie przeszło pracowanie. Jeździ na turystycznej. Co ty taki wściekły? Jesli  ktoś ma czas i pieniadze to niech sobie zwiedza przez miesiąc, dwa czy ile dusza zapragnie. A organizowanie wycieczki do USA przez biuro podróży to totalna głupota! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, ezechiel123456789 napisał:

Stany w ogóle nie są dla Polaków atrakcyjne pod względem turystycznym,i w zasadzie nie organizuje się wycieczek do tego kraju.

Raz że tylko kilka największych biur podróży ma takie wycieczki w ofercie,dwa że są to najdroższe wycieczki w ich ofercie-koszt 2 tygodniowej wycieczki dla 1 osoby około 13 tys. Złotych-co jest dla Polaka sumą gigantyczną.Najczęściej jeździmy do Egiptu i Chorwacji,bo jest tanio i zawsze jest tam piękna pogoda-której Polacy ze względu na nasz zmienny klimat bardzo pożądają.

A co do wiz turystycznych to...Amerykanie mają rację.Polacy powinni je otrzymywać na jeszcze bardziej restrykcyjnych zasadach,bo jadą tam tylko po to żeby pracować na czarno.W ogóle wiza turystyczna powinna umożliwiać pobyt max.dwutygodniowy.Amerykanie wydając turystyczne wizy na 6 miesięcy wręcz PROSZĄ SIĘ o nielegalnych imigrantów.

Nasz rząd mówi że to nie fair że cały czas mamy wizy,mnie to natomiast wali czy musimy mieć te wizy czy nie bo do stanów podróżuje garstka Polaków i jest to rozdmuchany problem

1) Ja bym rzekła (ale mówię to o sobie), że są bardzo atrakcyjne. Ja byłam w Stanach - TURYSTYCZNIE - 3 razy. Najkrócej na weekend, najdłużej na 3 tygodnie. Planuję jeszcze co najmniej 2-3 wyjazdy trzytygodniowe, żeby mieć poczucie, że "zaliczyłam" ten kraj, a przynajmniej to, co chciałam zaliczyć :)

2) Biura turystyczne oferują wycieczki,a le są one bardzo drogie i przeciętny Polak nie może sobie na nie pozwolić.

3) O wiele taniej - ale przede wszystkim WYGODNIEJ - jest jechać samemu, w grupie, ale bez biura. Owszem, może się okazać, że taka wycieczka jest równie droga, jakby była przez biuro, ale można zobaczyć dużo więcej, niż byśmy byli w stanie zobaczyć przez biuro, no i zwiedzamy to, co chcemy w tempie jakim chcemy...

4) Nie uogólniaj, że Polacy jadą tam tylko po to, żeby pracować. Ja i moi znajomi jeździmy tam stricte na zwiedzanie. Nawet mi przez głowę nie przeszło, żeby pojechać tam i pracować nielegalnie.

5) Apropos wyjazdów tylko na 2 tygodnie... Komplenie nie moja bajka, ale chylę czoła przed taką historią ;)

http://fakty.interia.pl/autor/justyna-mastalerz/news-pol-roku-pieszej-wedrowki-polacy-pokonali-legendarny-szlak-w,nId,2307537#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ezechiel123456789 napisał:

wypowiem się trochę inaczej pomijając ankietę.

Stany w ogóle nie są dla Polaków atrakcyjne pod względem turystycznym,i w zasadzie nie organizuje się wycieczek do tego kraju.

 

Trudno znalezc bardziej atrakcyjnie turystyczny kraj na swiecie - pytanie tylko o jakich turystach rozmawiamy. Jak mowimy o takich ktorzy jada na plaze, ale zeby pochwalic sie znajomym na facebooku wyjazdem do "cieplych krajow", to pewnie nie.

Tu jest nieskonczona ilosc miejsc do odwiedzenia z natura jakiej nie ma nigdzie na swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, haneczka019 napisał:

Ty tak na serio? 

Nawet moje dzieci wiedzą, że taniej jest podróżować gdy organizuje się wakacje samemu. Logiczne jest, że biura podróży muszą zarobić. 

w którym miejscu jest taniej? Bilet warszawa-nowy jork to 2200 zł.Po wylądowaniu musisz wynająć samochód albo kupować kolejne bilety lotnicze żeby zwiedzać kraj.Rozumiem że wynajęcie fury i paliwo wyjdzie cię taniej niż miejsce w 60 osobowym autokarze? Im więcej uczestników-tym mniejsza cena.Ta wycieczka za 13 tys. to san francisco,las Vegas,los angeles,wielki kanion i Hawaje.Obejrzysz to w pojedynkę za 13 tys? Wątpię.

Zainteresowanie wycieczkami do USA jest w Polsce znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci teraz podam koszt 3-tygodniowej wycieczki bez biura. Na osobę wyszło mniej, niż 12 tysięcy. A nie oszczędzałyśmy ;)

road_trip 2016 ii.jpg

Oczywiście, że zainteresowanie Polaków wycieczkami do USA nie jest duże w porównaniu do wycieczek po Europie. Ze względu na wizy i ze względu na koszta.

Ale na profilach ambasady czy konsulatu USA, ludzie często wklejają zdjęcie ze swoich wycieczek po USA, więc to nie jest tak, że nikt tam nie jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ezechiel123456789 napisał:

w którym miejscu jest taniej? Bilet warszawa-nowy jork to 2200 zł.Po wylądowaniu musisz wynająć samochód albo kupować kolejne bilety lotnicze żeby zwiedzać kraj.Rozumiem że wynajęcie fury i paliwo wyjdzie cię taniej niż miejsce w 60 osobowym autokarze? Im więcej uczestników-tym mniejsza cena.Ta wycieczka za 13 tys. to san francisco,las Vegas,los angeles,wielki kanion i Hawaje.Obejrzysz to w pojedynkę za 13 tys? Wątpię.

Zainteresowanie wycieczkami do USA jest w Polsce znikome.

Sprawdz sobie dokładnie co masz w tej cenie. Jak doliczysz do tego koszt posiłków i różnych atrakcji to cena stanie trochę inna. Jestem przekonana, że można zrobić to taniej. Poza tym nie jesteś zmuszony oglądać tego co ci biuro podróży oferuje i wtedy kiedy biuro podróży ma zaplanowane, tylko wtedy kiedy ty chcesz. Oczywiście jeśli ktoś nie lubi planować, szukać okazji itd. to będzie korzystał z biur podróży. Sama korzystałam i nie mówię, że to coś złego, ale nikt nie wmówi mi, że z biurem podróży jest taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezechiel123456789 4 tygodnie w Nowym Jorku (sierpień, szczyt sezonu):

- przelot: $930

- zakwaterowanie: $1420

- wydatki na miejscu: $1000 (w tym zawarte ok $300 na imprezy sportowe, $150 na roczny citibike, $60 na kartę sim, $130 na miesięczny metrocard; broadway, live jazz, kino, ...).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat się wypowiem bo zwiedzanie USA miałem w planie. Podałem swój plan koledze , który zna USA.

Początkowo planowaliśmy zwiedzenie :Miami-Waszynkton-Nowy Jork- Chicago- San Francisco- Los Angeles -Las Vegas -Dallas -Houston. I wyjazd miał być  3 mieisięczny . Spać planowałem raczej w wynajętym samochodzie. Kolega to przeanalizował i stwierdził ;

1.To nie jest urlop to jest katorga 

2.Nikt nad nie da tyle urlopu

3.Koszty tego jakieś 10tys. $ 

4. Chore jest zwiedzanie miast jak są tam piękniejsze rzeczy typu parki. 

5.Co za dużo to niezdrowo

 I kolega, stwierdził, cały mój plan dzielimy na trzy częsci ew. na trzy ko,lejne lata i nie odhaczamy Stanów tylko porządnie zwiedzamy dane jej części. że opcja oszczędna to 3tys. max 4tys. Dolarów oczywiście. Wliczył w to noclegi w motelach bo stwierdził ,że chore jest katowanie się spanie w  samochodzie przez cały wyjazd .Koszty podobne jak widzisz , ale jak sam obiecuje to co zobaczymy raz nie pokażą Ci przewodnicy , dwa robisz i zwiedzasz co chcesz i jak chcesz . Nie jeszcz tego co /ci każą tylko co chces zi gdzie chcesz. Jest wiele lepszych/tańszych / legendarnych restauracji , których przewodnicy Tobie nie pokażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...