Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Autobusiarz napisał:

3.99 to jest cena za pucharek tych lodów? Przecież to jest szokująco tanio.Coś takiego we Wrocławiu kosztowałoby nie mniej niż 6 dolarów.

Generalnie, życie i utrzymanie, biorąc pod uwagę siłę nabywczą  jest zdecydowanie tańsze w USA. Moja siostra na media domowe, typu, prąd, woda, gaz wydaje znacznie więcej niż ja. 

 

Oczywiście są też lodziarnie gdzie za lody można zapłacić wielokrotnie więcej. Są tacy, którzy płacą za T-shirt $300 A ja za niemal identyczny $25.

 

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Autobusiarz said:

3.99 to jest cena za pucharek tych lodów? Przecież to jest szokująco tanio.Coś takiego we Wrocławiu kosztowałoby nie mniej niż 6 dolarów.

Nie wiem gdzie Roelka mieszka -- gdzie ja jestem  -- Denver -- cos takiego tez by kosztowalo blizej $6, czesto wiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Roelka v.2 said:

Tennessee. :D Godzinke drogi od Nashville.  Sredniej wielkosci miasto. 

I chyba sredniej wielkosci COL :) Wlasnie sprawdzilam u mnie ceny najrozniejszych deserow typu ten ktory pokazalas. Wszyskie byly w cenach $5-$7. @Autobusiarz do tego musisz dodac tax (na jedzeniu u mnie okolo 4%) i napiwek przynajmniej 15%. Wiec az tak szokujaco tanio to nie jest, przynajmniej nie u mnie. 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, katlia napisał:

I chyba sredniej wielkosci COL :) Wlasnie sprawdzilam u mnie ceny najrozniejszych deserow typu ten ktory pokazalas. Wszyskie byly w cenach $5-$7. @Autobusiarz do tego musisz dodac tax (na jedzeniu u mnie okolo 4%) i napiwek przynajmniej 15%. Wiec az tak szokujaco tanio to nie jest, przynajmniej nie u mnie. 

 

Tak, teraz policz ile takich deserów kupi amerykański średniak za godzinę pracy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Roelka v.2 said:

Lody ze zdjecia sa za 2.99

Powiedzmy sobie szczerze ile w tym czymś jest lodów i jakiej jakości to są lody. Mi to wygląda na max dwie gałki, pewnie czegoś ukręconego z proszku z etylowaniliną. Z mojego doświadczenia słodycze w USA są strasznie drogie. Żeby rzeczywiście kupić coś dobrego za rozsądną cenę czasami trzeba sie dobrze naszukać żeby nie płacić jak za zboże za kawałek upieczonego ciasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, motorolnik said:

 Z mojego doświadczenia słodycze w USA są strasznie drogie. Żeby rzeczywiście kupić coś dobrego za rozsądną cenę czasami trzeba sie dobrze naszukać 

USA to ogromniasty kraj o ktorym ludzie z doswiadczeniem tak nie generalizuja. Ja naprzyklad takiego problemu nie mam gdzie mieszkam. Mam fantastyczne piekarnie, lodziarnie, wyroby cukierkow, producentow swietnej czekolady, do tego super micro browary, rzemieslnicze whiskey itp. A to na dodatek to ogromnego wyboru swietnej kuchni z calego swiata. Mam wiecej dobrych/bardzo dobrych restauracji w promieniu 20 mil niz gdziekolwiek w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Czy jest jakieś ziarnko prawdy w pewnym stereotypie,że statystyczny Amerykanin jest tępy? Potrzebuje dokładnych wskazówek by się za coś zabrać czy podejmować decyzję? Zastanawia mnie,że w wielu amerykańskich starszych samochodach,wszystkie przycisku są dokładnie opisane do czego służą-do opuszczania szyb,do ustawiania temperatury nawiewu.Pod maską silnika potrafi być spory napis by uważać na wentylator od chłodnicy i nie wsadzać tam łap jakby to nie miało być oczywiste.Podobno oni nawet często nie wiedzą gdzie leży Polska,co powinno być akurat oczywiste w kontekście II wojny światowej.

I druga sprawa,która mnie zastanawia.Dlaczego Stany Zjednoczone zawsze bronią i zawsze bronić będą Izraela,nawet gdy ten popełnia i popełniać będzie pospolite zbrodnie,jak wysiedlenia palestyńczyków z ich ziem? Czy Stany Zjednoczone trzymając sztamę z Izraelem,kierują się zwykłą cyniczną kalkulacją,że lepiej,żeby Żydzi trzymali krótko arabów na bliskim wschodzie z obawy przed wpływem radykałów islamskich,a jeżeli zastrzelą czasem kilku cywilów,czy zbombardują szpital w strefie gazy to przymkniemy na to oko,czy może to okazuje się być prawdą pewne stwierdzenie,że "Żydzi rządzą światem"-piastują oficjalnie bądź nieoficjalnie na tyle ważne stanowiska w administracji USA i mają na tyle potężny wpływ na światową politykę,że są w stanie utrącić każdą-nawet zaadną-pod ich adresem krytykę,zasłaniając się chociażby rzekomym antysemityzmem? Najbardziej dziwi mnie to,że jeżeli Izrael jest obiektywnie krytykowany w jakimkolwiek aspekcie to zaraz lecą ze poskarżyć się rządowi USA a ten ZAWSZE staje po ich stronie i wydaje oficjalny komunikat o pełnym poparciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...