Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Nalezy tez dodac, ze nie kazdy sex offender to pedofil. Wrzucaja do tego worka nawet osobe, ktora zostala przylapana na sikaniu w parku, majaca zwiazek z osoba niepelnoletnia, nawet jesli roznica wieku byla jedynie roczna, czy podobne pierdoly. Jest to najczesciej public record, mozna wygooglowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Autobusiarz said:

Czym się różni "victim" od "survivor"?

Oglądam sobie ostatnio dokument o R.Kelly'm i pokazują wywiady z kobietami które molestował i pod każdą jest podpis "survivor",nawet w innych programach przy rozmowach z ludźmi którzy padli ofiarą kogoś/jakiegoś przestępstwa jest podpis "survivor".

Mysle, ze osoby ktore wybieraja okreslenie survivor zamiast victim chca podkreslic to ze przetrwaly atak. Nie chca byc potrzegane jako tylko ofiary, ale osoby ktore daly z siebie wszystko zeby przezyc. Okreslenie survivor jest tez, wedlug mnie, bardziej "empowering".

 

 

12 hours ago, Autobusiarz said:

Oglądałem też swego czasu dokument o przestępcach seksualnych i wręcz absurdalnej skali ich stygmatyzacji(nie wiem ile prawdy w tym co tam przedstawiano).Pokazywano przypadki,gdzie osiedla były oznaczone tablicami informującymi,że mieszkają na nich pedofile,policja obchodzi każdy dom w okolicy i pokazuje mieszkańcom zdjęcia przestępców,sąd potrafił wydać zakaz przebywania konkretnej osoby w godzinach nocnych na danym obszarze co skutkowało tym,że skazany musiał na noc opuszczać własne mieszkanie,jechać samochodem 10 km dalej i....w nim spać,skazany nie mógł zrobić zakupów w jedynym markecie w miasteczku bo obok była szkoła i miał zakaz przebywania w jej pobliżu.Jednemu przestępcy zakazano pracy w miejscu zamieszkania i musiał dojeżdżać do pracy 2,5 godziny autobusem do sąsiedniego miasta,a kiedy spóźnił się raz o kilkanaście minut bodaj na spotkanie z kuratorem....odwieszono mu wyrok i poszedł siedzieć.

Czy to rzeczywiście tak wygląda?

Willa w sąsiedztwie pedofila mocno traci na wartości? 

Osoby skazane za pedofilie moga miec zakaz mieszkania w pewnych okolicach bo np. dom jest polozony mniej niz 10km od szkoly. Czy sasiedztwa traca wartosc ze wzgledu na obecnosc sexual offenders... tego nie wiem. Ja po wprowadzeniu sie do nowego domu sprawdzilam czy w okolicach mieszka jakis offender. Jest jeden, dwie ulice dalej. Osobiscie nie czuje sie przez to mniej bezpieczna. Sex crime registries to w ogole jest kontrowersyjny projekt. Efektywnosc tych registries jest poddawana pod watpliwosc. Z jednej strony policja moze korzystac z rejestrow coby glownie wykluczac offenders jesli w okolicy popelnione jest przestepstwo. Z drugiej strony, rejestry generalnie nie zwiekszaja poczucia bezpieczenstwa mieszkancow ani nie zapobiegaja recydywie.  https://www.researchgate.net/publication/283787818_The_utility_of_sex_offender_registration_a_research_note

Edytowane przez Roelka v.2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, katlia said:

moze... jak ktos chce sie tak wyrazic. Tak samo jak ktos kto pisze glupie pytania na forum moze byc dla jednej osoby "poster" a dla drugiej "troll." W twoim wypadku ja wole sie wyrazic tym drugim. 

Oj tam glupie pytania. :D Ja zawsze z pewna ciekawoscia zagladam do tego watku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...