Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Sebol83 napisał:

kzielu - spotykane są, ale aby byly stanardem to bym tego nie powiedzial. Wiele osob nawet nie wie o nich.

Ceny tez nie sprawiaja zeby ten produkt zyskiwal na popularnosci :)

 

Wypowiadaj się o rzeczach na ktorych sie znasz. Nawet gdy na poczatku mieszkalem na apartamencie wszedzie byly. Mozna powiedziec ze ich obecnosc byla wymuszona bo nie mielismy kublow na odpady organiczne, wszystko szło do zlewu.

Co do cen też nie masz racji. Popatrz na link, to chyba nie jest bardzo drogo.

 

https://www.amazon.com/Waste-King-Legend-Garbage-Disposal/dp/B000LNIK6C/ref=sr_1_3?crid=2TVXOUNS8IADQ&keywords=Kitchen+sink+mill+garbage+disposer&qid=1640098496&sprefix=kitchen+sink+mill+garbage+disposer%2Caps%2C1941&sr=8-3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, andyopole said:

Wypowiadaj się o rzeczach na ktorych sie znasz. Nawet gdy na poczatku mieszkalem na apartamencie wszedzie byly. Mozna powiedziec ze ich obecnosc byla wymuszona bo nie mielismy kublow na odpady organiczne, wszystko szło do zlewu.

Andy, ale Kolega wyzej o Polsce mowi, ze nie sa w standardzie i drogie... Musi cos byc w tym swiatecznym powietrzu, ze mamy short fuse :-)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Sebol83 said:

Pytanie wracajace do wątku :P

Czy młynek w zlewozmywaku w kuchni to standard, czy raczej nie?

Standard do tego stopnia, że od 1szego stycznia wchodzi tu gdzie mieszkam ostrzejsza polityka segregacyjna śmieci (tak a propos to USA z segregacją jest dużo bardziej "z tyłu" za Europą - ale to osobny topic). W tej polityce napisano, że każdy domowy organiczny odpadek ma zostać zmielony w młynku w kuchni (nikt nie rozważa, czy są tacy co młynka nie mają) - nie wolno organicznych odpadków wrzucać do kosza (przynajmniej w teorii). Tak więc pokazuje to, że jest to podstawowe urządzeni kuchenne, takie jak zmywarka, toaster czy lodówka, które z założenia wszyscy posiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Sebol83 said:

kzielu - spotykane są, ale aby byly stanardem to bym tego nie powiedzial. Wiele osob nawet nie wie o nich.

Ceny tez nie sprawiaja zeby ten produkt zyskiwal na popularnosci :)

 

Ja po W&T byłam zachwycona młynkiem w zlewie (wtedy po raz pierwszy zobaczyłam ze takie coś istnieje) i jak urządzałam  potem swoje mieszkanie w wawie to bardzo chciałam taki mieć. Zrezygnowałam szybko, bo pomijając cenę - w polskich kuchniach zwyczajnie nie ma na to miejsca, porządny młynek zajmuje cała szafkę pod zlewem i to podwójna. W mojej kuchni nie było szans takiej przestrzeni zmarnować. W usa to co innego - tu miejsca wszędzie pełno a młynek to standard jak okap w kuchni. Jest tez bardzo wygodny i praktyczny ale trzeba wiedzieć co można a czego nie można tam zmielić. Nie polecam mielić łodyg od szparagów czy pestki mango - tego typu włosowate dziadostwo zapycha rurę ekspresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Trawę mamy wrzucać do zielonego kosza. Ale organiczne kuchenne jedzeniowe odpadki do młynka. Wg mnie polityka jest przez to dziurawa

U nas do zielonego kubla kaza wrzucac wszystko co "compostible" za wyjatkiem kosci (te akurat dostaje pies kolegi). Nawet zatluszczone opakowania po pizzy z szarego kartonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...