Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, ilon napisał:

Pewnie mlynek za jakis czas w Polsce tez bedzie norma. Lata temu (tez po moim work&travel) bylam zachwycona suszarkami (takimi do prania) gdzie wczesniej nigdzie nie widzialam, a teraz jak lece do Polski to mam wrazenie, ze kazdy ma. Tak jak ekspres Delonghi :D 

Moja siostra mlynek zainstalowala ale pranie nadal wiesza na sznurku. Przy ichniejszych cenach pradu wiatr wychodzi jednak duzo taniej.

Bardzo mi sie u niej spodobal jej express do kawy, nie pamietam, moze to jest i DeLonghi. Taki co to sam miele, nasypuje, i robi kawe na zadana godzine. Juz bylem blisko zakupu ale ze pije srednio jedna kawe dziennie to $1k wydalo mi sie troche za duzo. Za te pieniadze mam koniak do kawy na wiele lat. A kawe jesli chce dobra to robie w cisnieniowym analogowym expressie (zawsze kupuje Hawajska) i dodaje rzeczony koniaczek.

Wlasnie dotarlo do mnie ze mam teraz induction range i ten expresik nie bedzie dzialal.:(

Ide na zlom poszukac kawalka blachy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, andyopole said:

Moja siostra mlynek zainstalowala ale pranie nadal wiesza na sznurku. Przy ichniejszych cenach pradu wiatr wychodzi jednak duzo taniej.

Bardzo mi sie u niej spodobal jej express do kawy, nie pamietam, moze to jest i DeLonghi. Taki co to sam miele, nasypuje, i robi kawe na zadana godzine. Juz bylem blisko zakupu ale ze pije srednio jedna kawe dziennie to $1k wydalo mi sie troche za duzo. Za te pieniadze mam koniak do kawy na wiele lat. A kawe jesli chce dobra to robie w cisnieniowym analogowym expressie (zawsze kupuje Hawajska) i dodaje rzeczony koniaczek.

Wlasnie dotarlo do mnie ze mam teraz induction range i ten expresik nie bedzie dzialal.:(

Ide na zlom poszukac kawalka blachy. :D

Ja nie wiem, jakos nie lubie jak ubrania mi schna powieszone. No chyba ze masz podworko gdzie te pranie mozesz sobie powiesic i rzeczywiscie wiatr je suszy ale w mieszkaniu to jakas tragedia. 

Ja sobie sprawilam dosc drogi ekspres do kawy swoja droga po wizycie w Polsce - razem z zakupem iroomby z suchym i mokrym mopem - najlepiej wydane pieniadze na jakiekolwiek sprzety domowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilon napisał:

No chyba ze masz podworko gdzie te pranie mozesz sobie powiesic i rzeczywiscie wiatr je suszy ale w mieszkaniu to jakas tragedia. 

@Xarthisius, mial racje. Swiateczne zamieszanie = niedokladne czytanie. Pisalem o mojej siostrze' jesli sie nie da na szmurek to suszy w mieszkaniu ale ona ma taka chalupe gdzie w pralni mozna tanczyc.

A ja susze w suszarce takiej amerykanskiej. Za wyjatkiem rzeczy, ktorych tam sie suszyc nie powinno.

A na wiatr wynosze posciel jesli akurat nie pada i na dodatek mi sie chce. Pieknie sie pozniej spi pod taka wydmuchana kolderka.

Godzinę temu, ilon napisał:

razem z zakupem iroomby

IRoombe mam od lat a z mokrym mopem przychodzi Filipinka.  :)

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o amerykańskie licea,to w wielu filmach na szkolnych korytarzach widać poidełka z wodą.Czy naprawdę są tak popularne i w USA wszyscy piją kranówkę?

Czy woda wodociągowa jest ogólnie bezpieczna i zdatna do picia w USA? 

Dlaczego w amerykańskich filmach imprezy organizowane przez uczniów mają taki rozmach? 150 osób w domu,organizator zaprasza wszystkich jak leci,nawet tych nielubianych,w ogrodzie jest ogromny basen,a biesiadnicy przyjeżdżają na bibę białym Lincolnem town car.Ile jest w tym prawdy? Czy w ogóle na zakończenie liceum odbywa się coś na wzór polskiej studniówki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Autobusiarz napisał:

Jeżeli chodzi o amerykańskie licea,to w wielu filmach na szkolnych korytarzach widać poidełka z wodą.Czy naprawdę są tak popularne i w USA wszyscy piją kranówkę?

Czy woda wodociągowa jest ogólnie bezpieczna i zdatna do picia w USA? 

Dlaczego w amerykańskich filmach imprezy organizowane przez uczniów mają taki rozmach? 150 osób w domu,organizator zaprasza wszystkich jak leci,nawet tych nielubianych,w ogrodzie jest ogromny basen,a biesiadnicy przyjeżdżają na bibę białym Lincolnem town car.Ile jest w tym prawdy? Czy w ogóle na zakończenie liceum odbywa się coś na wzór polskiej studniówki?

 

Moje dzieci nie chodzily tu do szkoly wiec na te pytania nie odpowiem. Poidła są wszędzie, również w parkach, marketach i wszędzie tam gdzie ludziom może się zachcieć pić.

U mnie kranówa jest paskudna, wali chlorem jak u nas za komuny. Dlatego pod sinkiem mam filtry.

Basen przy domu nie jest tutaj czymś wybitnie szczególnym. 

Pod koniec high school jest bal pod nazwą "prom". Szczegolnie panienki go przeżywają  konfekcyjnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fountains sa popularne - so generalnie wszedzie - kranowka jest ok, najlepsza podobno w Flint, MI (a tak na serio - ogolnie nadaje sie do picia - jak w restauracji zamawiasz wode to dostajesz kranowke, moze ale to moze filtrowana - poza tym lod ktory jest dodawany do praktycznie kazdego napoju magicznie z powietrza nie powstaje).

Baseny sa generalnie popularne, tyle to ze to tylko kwestia jego wybudowania ale obslugi (chemia, opening / closing, spuszczania wody na zime i konserwacji instalacji).

Imprezy w domach w wiekszosci normalnych przypadkow nie przypominaja calkowitego rozpierdolu widywanego na filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...