Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy klimatyzatory okienne są nadal popularne w USA? 

Wygląda to bardzo ordynarnie i zamocowane jest na słowo honoru-całość waży 35-40 kg ibleży na parapecie podtrzymywana przez zamknięte okno.Czy takie klimatyzatory ściąga się zwyczajowo na zimę czy wiszą sobie cały rok uniemożliwiając umycie okna?

Co do okien przesuwanych-są nadal popularne? Czy tylko dolne okno przesuwa się do góry a górne jest stałe? Jak umyć takie okno od zewnątrz? :blink: 

images?q=tbn:ANd9GcRlTvbtlPpL1xEIJ9uIcgQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Roelka v.2 said:

Tak, tylko dolne okno przesuwa sie do gory. Mozna je normalnie umyc od zewnatrz. Masz normalny dostep do gornej i dolnej czesci okna. Gorzej jak jest zainstalowany screen, wtedy trzeba go usunac jesli chcesz umyc okno od zewnatrz.

Takie okna maja zawias na gorze ktory pozwala je "polozyc" do pozycji poziomej. Wtedy sie myje bez problemu z obu stron. Nie wiem jak to polsku opisac, ale wiem co po angielsku wpisac w googla: how to tilt double hang window.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ezechiel123456789 said:

Wygląda to bardzo ordynarnie

Nie wszyscy w USA mieszkaja w nowym budownictwie gdzie klimatyzacja jest wbudowana. Wiec jezeli masz do wyboru zycie w niezdrowo goracym mieszkaniu lub "ordynarna" klime, racjonalny czlowiek wybiera to drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA bardzo trudno się legalnie osiedlić i pracować obcokrajowcowi-wizy,pozwolenia,procedury itp.A już niewykwalifikowani imigranci z biedniejszych państw w ogóle są niemile widziani np.Meksykanie.

Dlaczego zatem rząd robi wyjątek dla Portoryko? Dlaczego Portorykańczycy mają tak ogromne przywileje z możliwością legalnej pracy i swobodniejszego przekraczania granicy? Czy to są jakiś imigranci "premium" i Amerykanie darzą ich większą sympatią? W "West Side Story" zostali sportretowani jako kolejna uboga nacja mająca konflikty z tubylcami.

Co do samego Portoryko to mam kompletny dysonans poznawczy -wskazniki pokazują,że pod względem siły nabywczej pensji są...bogatsi od Polski a zaraz potem znajduje informacje,że około 40 ,% ludności tego kraju żyje poniżej granicy ubóstwa.Swoją droga Polska jest bogatsza od każdego kraju Ameryki południowej więc o co tu chodzi?

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, ezechiel123456789 said:

Dlaczego zatem rząd robi wyjątek dla Portoryko? Dlaczego Portorykańczycy mają tak ogromne przywileje z możliwością legalnej pracy i swobodniejszego przekraczania granicy? Czy to są jakiś imigranci "premium" i Amerykanie darzą ich większą sympatią?

Ty na serio czy trolujesz? Portorykanczycy są obywatelami USA od ponad 100 lat, to jest terytorium amerykańskie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Xarthisius said:

Takie okna maja zawias na gorze ktory pozwala je "polozyc" do pozycji poziomej. Wtedy sie myje bez problemu z obu stron. Nie wiem jak to polsku opisac, ale wiem co po angielsku wpisac w googla: how to tilt double hang window.

Az musialam sprawdzic ale moje okna nie maja takiego cuda. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...