Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w USA zawsze mialem przesuwne "w bok" i ta ruchoma czesc tez da sie wyjac. Pomiewaz jednak mam dom "one level" to wygodniej mi wziac drabinke do mycia na zewnatrz.

Natomiast gdy mieszkalem w Anglii to tam wiekszosc okien otwiera sie na zewnatrz i do mycia okien na wyzszych kondygnacjach uzywa sie firm uslugowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ezechiel123456789 said:

A już niewykwalifikowani imigranci z biedniejszych państw w ogóle są niemile widziani np.Meksykanie.

Ci niewykwalifiowani imigranci - w tym Meksykanie - potrzymuja amerykanska gospodarke, zwlaszcza na zachodnich czesciach kraju gdzie robia prawie wszystko. I Amerykanie doskonale o tym wiedza. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Zastanawiają mnie te pagórki w San Francisco,był ktoś z was w tym mieście?

1.Te tramwaje kursujące z górki i pod górkę oblegane są ponoć tylko przez turystów bo dla mieszkańców są kompletnie bezużyteczne-wolne,drogie bilety,tłok i jeszcze za przeproszeniem pizga w zimie bo są otwarte.

2.Czy były przypadki,że lina pękła i wagonik stoczył się w dół? Jakieś głośne wypadki?(to są tramwaje linowe z liną ukrytą w jezdni między szynami)

3.Zastanawia mnie jak wyglądają tam ulice podczas ulewy-tam jest tak stromo,że na dole musi być istny potop.

4.Mamy górkę,kawałek wypłaszczenia i znowu górkę.Czy na tym wypłaszczeniu jest dużo dziur i rys spowodowanych przez zbyt mocno rozpędzone samochody,które walą podwoziem/zderzakiem o asfalt?

5.Nie wyobrażam sobie,że ktoś tam wchodzi do góry na piechotę z dwoma siatkami zakupów-można zawału serca dostać.Czy w ogóle nieruchomości na takich stromych ulicach uchodzą za atrakcyjne/mało atrakcyjne? 

6.Chciałbym zobaczyć jak przeciętny Amerykanin przyzwyczajony do automatu parkuje na takiej stromej ulicy samochodem z manualną skrzynią biegów i hamulcem ręcznym na dźwignię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mieszczkanczy uzywaja cable cars w rejonach gdzie jest mniej turystow, jezeli nie ma dlugich kolejek.
2. Sa wypadki, ale rzadko. Wiekszosc wypadkow to glupi turysci wylatuja
3. Nie jest to duzy problem.
4. Nie specjalnie
5. Wchodza na piechote, albo wjezdzazja samochodem. Domy/mieszkania w San Francisco, wlacznie z tymi na "pagorkach" naleza do najdrozszych w USA i sa jak najardziej atrakcyjne. 
6. Duzo Amerykanow zupelnie dobrze radzi sobie z manualna skrzynia biegow. (Chociaz jest coraz trudniej kupic samochod z taka.) Ci ktorzy mieszkaja w San Francisco to eksperci w parkowaniu. Znam to z autopsji. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia - odnośnie 6 to zdecydowanie nie dużo - zdarzają się ale nie powiedziałbym że często - bo i nie ma wielkiego powodu żeby sobie radzili. Niektórzy się z jakiegoś powodu czują lepsi bo umieją ale to tylko odzwierciedlenie ich "insecurities".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kzielu said:

Katlia - odnośnie 6 to zdecydowanie nie dużo - zdarzają się ale nie powiedziałbym że często - bo i nie ma wielkiego powodu żeby sobie radzili. Niektórzy się z jakiegoś powodu czują lepsi bo umieją ale to tylko odzwierciedlenie ich "insecurities".

Nie wiem... moje dzieci i wszyscy ich znajomi umieja bo... odziedziczali samochody po rodzicach. Corka miala lekcje stick shift na kursie driver training... no i byla moda na to. Bo stick shift to cool, a automatic to dla dziadkow. Ale moze sie zmienia. Tak samo jak pisanie na maszynie juz nie istnieje - umiejetnosc prowadzenia stick shift tez pewnie zniknkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, katlia said:

Nie wiem... moje dzieci i wszyscy ich znajomi umieja bo... odziedziczali samochody po rodzicach. Corka miala lekcje stick shift na kursie driver training... no i byla moda na to. Bo stick shift to cool, a automatic to dla dziadkow. Ale moze sie zmienia. Tak samo jak pisanie na maszynie juz nie istnieje - umiejetnosc prowadzenia stick shift tez pewnie zniknkie.

Podobno stick jest teraz w modzie - i oby tak bylo - problem tylko z dostepnocia normalnych samochodow z manualna skrzynia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kzielu said:

Podobno stick jest teraz w modzie - i oby tak bylo - problem tylko z dostepnocia normalnych samochodow z manualna skrzynia...

Tak, i to szkoda. Ja lubie jezdzic z stick, moje dzieci tez. Mamy 4 samochody w rodzinie i tylko jeden z manualna skrzynia - staruszek juz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, katlia napisał:

Tak, i to szkoda. Ja lubie jezdzic z stick, moje dzieci tez. Mamy 4 samochody w rodzinie i tylko jeden z manualna skrzynia - staruszek juz. 

 

Gdybys sie najezdzila wiele lat jak ja 16, 18 biegowym manualem to nigdy w życiu już sticka nie kupisz. 

Tylko automat! Choć najlepiej wersja z tiptronickiem. Czyli możliwością ręcznej zmiany biegów w razie potrzeby bo czasem automat niepotrzebnie piłuje na niskim biegu przy małej prędkości a nie zawsze gazem da się zmienić. W poprzednim mogłem zmienić wajchą, teraz mam manetki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...