Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2021 o 22:44, andyopole napisał:

A ja niedawno poznalem dziewczyne o imieniu Clower.

Spotkalem tez imie "manure".  Nie wiem czy ten wyraz ma inne znaczenia. Ja znam tylko jedno.  :D

 

edit: Wlasnie wyslalem paczke do MD a odbiorca ma na imie "Stokes". Rozpytalem, nikt nie wie czy to cos znaczy.

Gość ma na imię Obornik/Gnój? :blink:  Czy konkretne imiona mogą być jednocześnie damskie i męskie? np.Alex? Generalnie czy urząd stanu cywilnego robi problemy jak chce się nadać dziecku jakieś absurdalne imię czy przyklepują wszystko jak leci? Ostatnio mieliśmy przypadek,że ktoś w Katowicach chciał nazwać chłopca Sosnowiec.Urzędnik się nie zgodził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Autobusiarz said:

Gość ma na imię Obornik/Gnój? :blink:  Czy konkretne imiona mogą być jednocześnie damskie i męskie? np.Alex? Generalnie czy urząd stanu cywilnego robi problemy jak chce się nadać dziecku jakieś absurdalne imię czy przyklepują wszystko jak leci? Ostatnio mieliśmy przypadek,że ktoś w Katowicach chciał nazwać chłopca Sosnowiec.Urzędnik się nie zgodził.

 

Mam znajomego (mezczyzne) o imieniu Ashley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cała masa Unisex albo inaczej mówiąc "Gender neutral" names - można pogooglać. (np. Charlie, Tyler, Pat, Jessie)

A jako imię w USA możesz wpisać co chcesz. Co więcej możesz wpisać zdrobnienie jako oficjalne imię też. Znam Polkę (2nd generation) rodzona już w USA, której rodzice nadal imię ANIA i tak ma papierach. W Polsce jest chyba katalog imion i nie możesz wpisać co chcesz.

Moja sąsiadka ma na imię Stephan (męska wersja) i nie ma z tym problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Mam znajomego (mezczyzne) o imieniu Ashley.

Przez dluzszy czas, Ashley bylo glownie meskie imie (dobrym przykladem to Ashley w Przeminelo z Wiatrem, obiekt milosci Scarlett; ksiazka napisana w poznych latach 30tych) Dopiero w latach 80tych zaczelo sie widziec duzo dziewczynek z tym imionem. 

Na poludniu USA nazwiska byly czesto uzywane jako pierwsze imie... i to teraz sie tez widzi w innych czesciach USA. Cooper, Grayson, Walker, Brady, Beckett, Anderson, McKenna, Kennedy, Lincoln -- to sa przyklady nazwisk ktore teraz widzi sie jako imiona. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, katlia said:

Przez dluzszy czas, Ashley bylo glownie meskie imie (dobrym przykladem to Ashley w Przeminelo z Wiatrem, obiekt milosci Scarlett; ksiazka napisana w poznych latach 30tych) Dopiero w latach 80tych zaczelo sie widziec duzo dziewczynek z tym imionem. 

Na poludniu USA nazwiska byly czesto uzywane jako pierwsze imie... i to teraz sie tez widzi w innych czesciach USA. Cooper, Grayson, Walker, Brady, Beckett, Anderson, McKenna, Kennedy, Lincoln -- to sa przyklady nazwisk ktore teraz widzi sie jako imiona. 

 

Oraz Morgan. Pasuje w obu przypadkach o których wspominasz :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Autobusiarz said:

 Generalnie czy urząd stanu cywilnego robi problemy jak chce się nadać dziecku jakieś absurdalne imię czy przyklepują wszystko jak leci? 

Niestety żadnych, a niektorzy mysla ze im bardziej wymyślne imię czy im bardziej skomplikowana pisownia tym lepiej.  Wszyscy chcą być unique :wacko: 

i stad biora sie dziwactwa typu Crystal - Qur'stylle , Allison -Alichelen, Elisabeth - Alyzzabeth  itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...