Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, kzielu napisał:

Ja tak samo. Poza tym mam Dysona (duzego i malego - bezprzewodowego tez) i bardziej je lubie niz te europejskie....

Ja dokupilem przemyslowo garazowy do ewentualnego doczyszczania zakamarkow po iRombie. W ubieglym tygodniu wzialem w Home Depot taki maly 9-galonowy za $75, z bolem serca ale wieksze byly drozsze. Pojechalem jeszcze po calowy patyk do szafy ubraniowej a tam mnie zaczepil ichni pracownik z pytaniem czy nie chce wymienic odkurzacza. Mial na wozku 16 galonowy za $39.98. Nowka, nie smigany. Trafilo mnie sie jak slepej kurze ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12/3/2016 o 19:03, ezechiel123456789 napisał:

2.....Automat w autach sportowych to jest już wręcz profanacja.

Mam "niemieckie" sportowe auto i zarówno tutaj jak i w całej europie jest dostępne tylko i wyłącznie w automacie. Więc pretensje tutaj do projektantów i producentów... 

Musisz zrozumiec że tu nikt sie nie będzie zastanawiał czy samochód spali +/- 0.5 litra .. Cały bak kosztuje mniej więcej 4-5hr pracy (najniżej krajowej) więc to nie jest najważniejsze przy wyborze auta. Duże samochody są popularne po prostu ze względu na wygodę i gdybym mogła też kupiła bym np. Suburbana  Niestety przy wyborze nie mam nigdy nic do powiedzenia ;) 

1. temat juz chyba wyczerpany

3. tutaj się trochę zgodzę. Też mnie dziwiły pralki bez możliwości ustawienia temperatury czy piekarniki bez termoobiegu. Wydaje mi sie że dużo osób po prostu broniło się przed zmianą i wybierało to co znane, sprawdzone i tańsze.  Teraz "nasze" europejskie pralki i suszarki staja sie coraz bardziej popularne, pranie włączasz telefonem a lodówki maja kamery i ekrany.   Za kilka lat będą tylko takie w sprzedaży, zresztą już teraz w sklepach jest coraz mniej top loaderów

3. Krokodyl - jak reszta nie mam najmniejszego pojęcia 

4. Każdy stan czy nawet county ma swoje wytyczne których trzeba się trzymać przy budowie. Najczęściej w starszym budownictwie musiały być dwa wyjscia z budynku - i tak w domkach jednorodzinnych takim wyjsciem są drzwi balkonowe, tak w kamienicach są zewnętrzne schody przeciwpożarowe a w blokach 2 klatki schodowe. Teraz są alarmy i sprinklery więc w nowych budynkach coraz częściej odchodzi się od tej zasady.  

5. Czapki, kapelusze, berety - co za różnica 

6. Nie spotkałam się lub nie zwróciłam uwagi. 

7. Jest kilka rodzajów parkometrów.  

Przy każdym miejscu parkingowym - wtedy nie wydaja one żadnego kwitu , płacisz np. $1 za godzine - wyjedziesz po 20 minutach inny samochód może skorzystać z twojego zapłaconego czasu. 

Zbiorcze - jeden na kilka miejsc - tutaj płacisz, i wydruk umieszczasz na szybie ( co jest bzdurą) albo najbardziej wygodnie - wpisuje się numerowane miejsce postojowe i również odchodzi bez świstka - te są coraz bardziej popularne nie trzeba wracać do samochodu a czas możesz doładować przez smsa 

8. Najprostszą odpowiedzią jest ze względu na cene i łatwość budowy. Tutaj dom buduje się w miesiąc a nie jak w Polsce nawet kilka lat. Zresztą domy szkieletowe, kanadyjskie czy jak je się tam zwie zaczynają być popularne w Europie i za kilka nie będą już tak dziwiły jak teraz.  Tutaj masz pierwszy lepszy artykuł za i przeciw : http://kb.pl/teksty/2015/09/19/domy-kanadyjskie-czy-sa-warte-zainteresowania-ktore-wzbudzaja/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia January 4, 2017 o 18:15, jannapa napisał:

czekam aż ktoś się o krokodylach w piwnicy wypowie. :P

ktoś? coś?

-"krokodyle po otworzeniu drzwi do piwnicy".

Wow! Jak to przeczytałem, to biegusiem pogoniłem do piwnicy mojego domku-ale na szczęście krokodyli w niej nie było. Wody zresztą też. Wow! co za ulga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2016 o 15:48, kzielu napisał:

Jak juz Ci napisales - strasznie slabo czais wspolczesna technike samochodowa. Bez obrazy, ale Swift to trzeci albo czwarty samochody swiat. Poza tym ja nie pisze o Europie tylko o US - o ktore pytales. Najpopularniejszy samochod w US - F150 w tej chwili w kazdej jednej wersji jest dostepny z 10-biegowym automatem wspolnej produkcji Forda / GM - to tak dla przykladu....

Chciałbym jeszcze dodać ze automat w swifcie ma 4 biegi i w dużej mierze z tego wynika większe spalanie.

@ezechiel123456789
Zapraszam też do zapoznania sie z nowinką techniczną grupy VW sprzed 13 lat (już niedługo spopularyzuje się w PL) https://pl.wikipedia.org/wiki/DSG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, johnyB napisał:

tylko automat !  mam juz ktoregos z kolei Mercedesa i od samego poczatku w automacie ! nie nie W123 miałem w manualu od W124 juz tylko automaty 

nei wyobrazam sobie jak mozna wajchowac biegami to nie przystoi w luksusowych autach a i w ogole to dziadostwo i tyle 

manualna skrzynia biegów była OK ale w syrence 105 

W luksusowych tak. W innych - manual forever. Jezdzenie z automatem jest k*****wsko nudne. W autocrossie (w krorym regularnie startuje od jakiegos czasu) automaty nie maja praktycznie racji bycia, a poza tym dzwiek silnika przy rev-matched downshifcie jest warty tego.

Niemniej jednak - manual -> dla entuzjastow. Automat - dla wszystkich innych. Najbardziej to mnie bawia rozpowszechniane w PL bzdury jakie to automaty sa zawodne. Mam 51-letni samochod z automatem, dziala bez zarzutu :)

Edytowane przez kzielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zatrzymac sie z manualna skrzynia biegow ? Ja jezdze manualem z 6 biegami + wsteczny i nie mam problemu w miescie czy poza miastem. Co prawda jazda w NYC bez wzgledu jakim pojazdem to koszmar :) Ja tam lubie manuale i trzymam sie z od automatow z daleka. I tak jak kzielu wspomnial, przynajmniej na dluzszych trasach mam wrazenie, ze moj mozg nie zapada w kompletna spiaczke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty tak piszesz bo jestes Polka i od dzieciaka bylas do manuala przyzwyczajona , ale postaw sie w skorze Amerykanina ktory urodzil sie w samochodzie gdzie nie bylo juz wajchy manualnej , dla takiego czlowieka manual to dziwny wynalazek 

Moj maz na co dzien jezdzi samochodem z manualna skrzynia biegow. Nie wiem czy kiedyjolwiek posiadal automata (nie Polak),wiec zalezy od skory w ktora chcesz wskoczyc :) Ale ogolnie masz racje, % osob jezdzacych samochodami z manualna skrzynia biegow jest dosc maly i dla nich to czarna magia. Poza tym, nie dali by rady trzymac telefonu lub kawy w jedej rece i kierowac + zmieniac biegow jednoczwsnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...