Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, ilya_ napisał:

tak karawana ludzi jak pokazuja w tv to w sumie to wyglada jak taka "reklama", ze ten mur jest potrzebny...

Co tego ze ten mur jest potrzebny-to nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Tyle ze nie ma chętnych by wybulić te $25 miliardów na jego budowę. A Meksyk, wbrew temu co Trampek obiecywał przed wyborami prezydenckimi-też jakoś sie nie kwapi by go sfinansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RobertNYc napisał:

Co tego ze ten mur jest potrzebny-to nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Tyle ze nie ma chętnych by wybulić te $25 miliardów na jego budowę. A Meksyk, wbrew temu co Trampek obiecywał przed wyborami prezydenckimi-też jakoś sie nie kwapi by go sfinansować.

A ta wypowiedz to tak na powaznie, czy dla jaj? 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RobertNYc napisał:

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości-to poczekaj trochę, aż ok 7 tysięczna armia stanie u wrót.

Ale czaisz ze oni zglosza sie na granice (POE) jako refugees ? W 100% _legalnie_ ? (pytanie retoryczne oczywiscie bo wiadomo ze nie a Twoja wypowiedz o Meksyku to LOLOL). Zaden idiotyczny mur z ta sytuacja nie ma nic wspolnego. A jak uwierzyles Trumpowi ze Meksyk sfinansuje mur to nie mam wiecej pytan :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kzielu napisał:

Ale czaisz ze oni zgloszo sie na granice (POE) jako refugees ? W 100% _legalnie_ ? (pytanie retoryczne oczywiscie bo wiadomo ze nie a Twoja wypowiedz o Meksyku to LOLOL). Zaden idiotyczny mur z ta sytuacja nie ma nic wspolnego. A jak uwierzyles Trumpowi ze Meksyk sfinansuje mur to nie mam wiecej pytan :)

Widzę ze zbyt bystry, to ty nie jesteś, bo nie zauważyłeś oczywistej w moich postach ironii i sarkazmu. A mówiąc konkretnie: to nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem D.Trumpa. I nigdy nie traktowałem poważnie tych jego obietnic przedwyborczych. Z tylko jednym się z nim zgadzam-a mianowicie z tym ze niezbędny jest mur na południowej granicy USA, w przeciwnym wypadku problem nielegalnej imigracji nigdy nie zostanie rozwiązany. Ale jeśli chce on na poważnie, uchwalenia funduszy przez Kongres na ten mur-to niestety ale będzie musiał pójść na spory kompromis w sprawie legalizacji sporej części nielegalnych imigrantów.

A jeśli chodzi o tych jak ująłeś: "refugees", a którzy są w rzeczywistości w 99.9% zwykłymi emigrantami ekonomicznymi, to ich szanse są mizerne.
Ci z nich co nie złożyli wniosku o azyl w Meksyku i którym nie zostanie przyznany status uchodźcy-zostaną odprawieni z niczym. I co wtedy twoim zdaniem nastąpi? Grzecznie wrócą skąd przyszli? Nie sądzę. Większość będzie forsować granicę na własną rękę, a sporej części, ze względu na brak efektywnych barier na sporym odcinku-to się uda. 
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RobertNYc napisał:

 

Ci z nich co nie złożyli wniosku o azyl w Meksyku i którym nie zostanie przyznany status uchodźcy-zostaną odprawieni z niczym. I co wtedy twoim zdaniem nastąpi? Grzecznie wrócą skąd przyszli? Nie sądzę. Większość będzie forsować granicę na własną rękę, a sporej części, ze względu na brak efektywnych barier na sporym odcinku-to się uda. 
 

O azyl polityczny mozna wystąpić z terenu stanów zjednoczonych. Nie wiem dokładnie jak to wygada formalnie, ale chyba USA nie moze ich odrzucić z granicy w przypadku zagrożenia życia. Nie wiem gdzie ich przetransportują, ale pewnie musza przyjąć póki wnioski nie zostaną rozważone, a to moze trwać kilka lat. Ja znałam dziewczynę która wystąpiła o azyl i jej sprawa ciąga sie 3 lata a na końcu dostała GC przez męża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 08:33, pelasia napisał:

O azyl polityczny mozna wystąpić z terenu stanów zjednoczonych. Nie wiem dokładnie jak to wygada formalnie, ale chyba USA nie moze ich odrzucić z granicy w przypadku zagrożenia życia. Nie wiem gdzie ich przetransportują, ale pewnie musza przyjąć póki wnioski nie zostaną rozważone, a to moze trwać kilka lat. Ja znałam dziewczynę która wystąpiła o azyl i jej sprawa ciąga sie 3 lata a na końcu dostała GC przez męża. 

"Trump may halt entry for nearly all seeking asylum on southern border".

https://www.google.com/amp/s/www.nbcnews.com/news/amp/ncna924661

Edytowane przez RobertNYc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...