Skocz do zawartości

GC-spinsoring przez pracodawce


Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Malwina Koman-Wysmolek said:

Do tego wydaje mi sie ze na H1B mam ogolnie okropne ograniczenia chocby glupi kredyt na samochód??

Zgadzam się GC jest dużo dużo lepsze niż H1B. Aczkolwiek jako posiadacz wizy H1B możesz brać kredyty o ile masz odpowiedni credit score. To samo zresztą dotyczy jak dostaniesz GC. Jak przylecisz do USA  z GC w kieszeni możesz się liczyć z tym, że kredytu na samochód na dzień dobry możesz łatwo nie dostać - brak historii kredytowej to bolączka wszystkich emigrantów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, Malwina Koman-Wysmolek napisał:

No wlasnie nie jest pracownikiem uniwerku... Wiec jest tu jakas zagrywka kombinatorska bez dwoch zdan- wyglada jakby to uniwerek mial sciagac na h1b dla siebie na uczelnie a fizycznie prowadzilby badania w owej firmie (???) - i na pewno juz kilku naukowcow tak ściągnął ostatnio jakiegos Rosjanina..., absurdem tez jest to ze oni pracuja dla US Army więc praca jest objeta tajemnica państwową - wiec jak na h1b mialby to robic???... O swojej perspektywie bycia "kura domowa" to nawet nie bede wspominac. Do tego wydaje mi sie ze na H1B mam ogolnie okropne ograniczenia chocby glupi kredyt na samochód?? Ten prawnik jakis ja nie wiem... Po najmniejszej linii oporu.... Zdenerwowalam sie tylko 

Tajemnica panstwowa to dosc szerokie pojecie. O security clearance to oczywiscie zapomnij, natomiast vlade chodzilo o rzeczy objete kontrola eksportu - zarowno przez DoC jak i DoS. Do obydwoch trzeba byc przynajmniej GC holderem. Wiec zalezy co to dokladnie za tajemnica, jezeli zwykle proprietary information to nie ma problemu. 

Generalnie to prawnik powinien dzialac z polecenia pracodawcy, wiec ja bym tu go specjalnie nie winil.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sie az tak nie znam na terminologii- wiec uzylam ogolnego okreslenia. Niemniej to nie ma az tak wielkiego znaczenia. Prawnik dziala jak najbardziej z polecenia pracodawcy- pra odawca poprosil go o przedstawienie najlepszych i najszybszych opcji sprowadzenia nas tam-on sam sie na tym przeciez nie zna, robi mu to zawsze prawnik. Wiec on przedstawil opcje obie - GC z EB-2 jako trudna, praco i czasochlonna procedure uzalezniona od urzedow pracy i imigracyjnego oraz szybka znana juz droge czyli H1B tak jak to juz robili. Problem w tym ze dla nas to jest troche gra niewarta swieczki w takiej sytuacji a dla pracodawcy - pewnego rodzaju zabezpieczenie chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Malwina Koman-Wysmolek said:

A nie jest jednak tak ze jako PR jestes inaczej postrzegany niz tymczasowy pracownik? - mowie o bankach i innych instutycjach

Jak masz credit score niski w banku to czesto nie przejdzies wstepnej weryfikacji i po wpisaniu danych pracownik powie ci, że system mu wniosek odrzucił. Każdy wniosek co dokonuje odpytania się o credit score powoduje, że ten credit score przy następnym zapytaniu może być niższy. O to jaki jest Twój status spytają dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mcpear napisał:

Jak masz credit score niski w banku to czesto nie przejdzies wstepnej weryfikacji i po wpisaniu danych pracownik powie ci, że system mu wniosek odrzucił. Każdy wniosek co dokonuje odpytania się o credit score powoduje, że ten credit score przy następnym zapytaniu może być niższy. O to jaki jest Twój status spytają dalej :)

Rozumiem. Nasza historia kredytowa opiewa tylko na Europe.... Wiec w sumie wychodzi na to ze bez roznicy jestesmy  tak czy siak nna 0score... Fantastyczna perspektywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede odpowiadal na konkretne posty, ale pare uwag formalnych:

1. Wiza h1b cap-exempt, nie ponoc, tylko jak najbardziej istnieje. Sam taka posiadam.

2. Security clearance dla NIV, czy GC nie ma wiekszej roznicy juz od paru lat. Pierwszy lepszy z brzegu ISSS [1]. Pierwszym prawdziwym progiem jest dopiero obywatelstwo. Znam ludzi, ktorzy w miejscach typu LANL zaczynali na zwyklej Jtce. Za to w czarnej dywizji w rzeczonym LANL, to chyba trzeba udowodnic ze przodkowie sa w prostej linii do ludzi ktorzy zeszli z  Mayflower...

3. To ze ktos ma firme, nie znaczy ze nie moze wspolpracowac z uniwersytetem i placic jego pracownikom. Again, pelno mi sie takich paleta po korytarzu. Caly oddzial w robocie mamy, ktory tylko i wylacznie "robi dla przemyslu". Dodatkowo, chcialbym zobaczyc w tym kraju uniwersystet (szczegolnie publiczny), ktory robi machloje imigracyjne, a nie trzesie dupa nad kazdym problemem.

4. Co do bycia "kura domowa". Jak tylko po przyjezdzie wystapia o EB-2 dla Meza, rownoczesnie dla Ciebie moga wystapic o EAD. Bedziesz mogla pracowac po 4-6 miesiacach.

5. Nie rozumiem czemu wzruszaja Cie "podwojne koszty" zwiazane z prawnikami. Placi za to pracodawca, nie Ty. Kto bogatemu zabroni?

6. Najbardziej powszechna droga do GC dla naukowcow wyglada tak: J1 (2-3 lata) -> H1B (3-6 lat) -> EB1/2 . Fakt, ze mozecie zaczac pod koniec tego procesu to jest sukces.

To tyle z rzeczy, ktore mnie najbardziej uderzyly w oczy. Przeczytam raz jeszcze i moze cos dodam :)

[1] https://isss.umn.edu/INSGen/Securitycl.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malwina Koman-Wysmolek napisał:

Rozumiem. Nasza historia kredytowa opiewa tylko na Europe.... Wiec w sumie wychodzi na to ze bez roznicy jestesmy  tak czy siak nna 0score... Fantastyczna perspektywa

Już to pisałem z 10 razy w innych wątkach, zróbcie sobie karty American Express dopóki  jeszcze jesteście w Niemczech. Niestety tam nie wydaja zwykłych kredytowych tylko typu charge, to starajcie się jak najwięcej nimi płacić, wtedy po przyjeździe do stanów dostaniecie od Amexa od reki kartę z limitem takim jakie było  największe  saldo na wyciągu w Niemczech. I to znacznie przyspieszy budowanie historii kredytowej w stanach.

https://www.americanexpress.com/global-card-transfers/united-states.html

A kredyt na samochód ciągłe dostaniecie na podstawie wyczuwalnego tętna. Tylko może być drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...