Skocz do zawartości

Szanse na dostanie pozwolenia na pracę


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minut temu, katlia napisał:

Prawnik kosztuje przecietnie od $300-$700 na godzine...Gdzies wyczytalam ze w sumie koszt moze byc od $2,000 do $12,000, zaleznie od stanu, skomplikowania sprawy, doswiadczenia prawnika... Plus do tego sa oplaty dla USCIS powyzej $1,000

Generalnie mowiac, sponsorowanie pracownika na H1B to jest skomplikowana i droga sprawa, dlatego bawia sie w to glownie duze firmy ktore maja na to albo kase, albo wlasnych prawnikow ktorzy to zalatwiaja.

Oj droga sprawa droga. Trochę by trzeba było popracować aby się to pracodawcy zwróciło. Najbardziej zdziwiło mnie to że to pracodawca musi się narobic i płacić niemałe pieniądze żeby ściągnąć pracownika. Okazuje się że nie tak łatwo podjąć legalną pracę w USA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wojteq1997 napisał:

 Najbardziej zdziwiło mnie to że to pracodawca musi się narobic i płacić niemałe pieniądze żeby ściągnąć pracownika. 

Gdyby tak nie bylo, to kazdy pracodawca by sobie sciagal sile robocza z zagranicy -- pracownikow ktorzy czesto mniej zarabiaja i nie moga odejsc na lepsze zarobki do innej firmy. I tak jest duzo dyskusji na temat tych sprowadzanych ludzi... ze zabieraja prace amerykanom... zwiaszcza teraz. (Chociaz Trump tez zatrudnia przez H1B.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojteq1997 napisał:

Czyli znajomości angielskiego nie ma żadnego wpływu na zwiększenie szans na dostanie wizy?

Nie jeżeli zamierzasz pracować na budowie. Na budowach tylko i wyłącznie hiszpański. Obok mojego budują właśnie domy i sobie jakas meksykańska radiostacja wesoło przygrywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...