Skocz do zawartości

Loteria wizowa DV 2020


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mcpear napisał:

Wypełniasz zgłoszenie zgodnie ze stanem faktycznym. Jeśli jest pytanie o stan cywilny to odpowiadasz zgodnie z prawdą "ZAMĘŻNA". Jak by było pytanie "Czy masz akt ślubu?" albo  "Czy zmieniłaś dowód osobisty?" to odpowiedziałabyś: NIE (takich pytań nie ma)

no ok stan cywilny podam zamężna, a nazwisko? stan fizyczny jest taki że posługuje się starym dowodem , który jest jeszcze ważny miesiąc, czyli mam wpisać stare nazwisko ia stan cywilny zamężna? średnio leogicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minutes ago, sly6 said:

Tylko że jej mąż ma gc a w zgłoszeniu nie może być ujęty ;)i teraz jak kto zaznaczyć w zgłoszeniu. 

Normalnie, zgodnie z instrukcja :)

W polu: "Current marital status:" jest do wyboru "married and my spouse IS a U.S. citizen or U.S. LPR", a potem formularz mysli za zglaszajacego... Czyli tak jak napisali:

If your spouse is a U.S. citizen or Lawful Permanent Resident, do not list him/her in your entry. A spouse who is already a U.S. citizen or LPR will not require or be issued a visa. Therefore, if you select “married and my spouse IS a U.S. citizen or U.S. LPR” on your entry, you will not be prompted to include further information on your spouse. See the Frequently Asked Questions for more information about family members.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, koko_dżambo said:

no ok stan cywilny podam zamężna, a nazwisko? stan fizyczny jest taki że posługuje się starym dowodem , który jest jeszcze ważny miesiąc, czyli mam wpisać stare nazwisko ia stan cywilny zamężna? średnio leogicznie

Nie, stan faktyczny jest taki, ze masz nieaktualny dowod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, koko_dżambo said:

aktualny póki nie wyrobię nowego, " Dowód należy bowiem wymienić niezwłocznie, mimo że dokument traci ważność po czterech miesiącach od daty ślubu"

Widze, ze musisz miec prosto z mostu...

Zlozylas oswiadczenie o zmianie nazwiska po zawarciu slubu w USC, albo wczesniej przy slubie konkordatowym? To od 20 pazdziernika 2018 (albo wczesniej) masz na nazwisko (tu wpisz nazwisko meza) i tak musisz wpisac w forumularz zgloszeniowy do DV. W formularzu bedzie tez pytanie o wczesniejsze nazwiska, hint: tam wpisujesz panienskie.

To co masz w dowodzie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzieć zgodnie ze stanem faktycznym:

Na pytanie o stan cywilny są następujące odpowiedzi do wyboru:

(1)
Unmarried,
(2)
married and my spouse is NOT a U.S. citizen or U.S. Lawful Permanent Resident (LPR)
(3)
married and my spouse IS a U.S. citizen or U.S. LPR
(4)
divorced,
(5)
widowed, or
(6)
legally separated.

Poprawną odpowiedzą jest w tym przypadku (3)

Co więcej instrukcja pisze:

If your spouse is a U.S. citizen or Lawful Permanent Resident, do not list him/her in your entry. A spouse who is already a U.S. citizen or LPR will not require or be issued a visa. Therefore, if you select “married and my spouse IS a U.S. citizen or U.S. LPR” on your entry, you will not be prompted to include further information on your spouse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, koko_dżambo said:

no ok stan cywilny podam zamężna, a nazwisko? stan fizyczny jest taki że posługuje się starym dowodem , który jest jeszcze ważny miesiąc, czyli mam wpisać stare nazwisko ia stan cywilny zamężna? średnio leogicznie

Zgodnie ze stanem faktycznym. Jakie masz nazwisko? Od dnia ślubu masz już inne nazwisko. To że nie zmieniłaś dowodu nic nie zmienia. Nie ma pytania "Jakie masz nazwisko w dowodzie osobistym?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto hipotetycznie, bo takie pytanie mi zadano na fejsie.

Jestem po rozmowie w ambasadzie - zatwierdzone, termin na wlot do usa do konca stycznia 2019. Mam juz wlepke z data waznosci.

Czy mimo to, moge wziac ponownie udzial w loterii? Zielonej karty jeszcze fizycznie nie mam i nie oplacilem tych 220usd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...