Skocz do zawartości

Przesiadka w Amsterdamie


Rekomendowane odpowiedzi

Lecialem LOTem z Warszawy bezposrednio do LAX i nie mialem zadnego pre clearance, albo o tym po prostu nie wiedzialem... :D
Czyli generalnie jesli lot ma sie opoznic, to podczas drukowania boarding passu moze sie okazac, ze pani powie mi, ze lecimy inna trasa po prostu? :)
Choc wolalbym, aby samolot sie nie spoznil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

OK. To kwestia kto definiuje:) Masz rację wstępna kontrola występuje na każdym lotnisku wylotowym do USA. Ale OP ten sam Pre-Clearance będzie musiał przejść w AMS niezależnie czy leci Deltą czy KLMem. CBP nazywa "preclerance" przejście graniczne na punkcie zagranicznym zgodnie z linkiem, który podałem.
W Warszawie też miałeś preclearance w rozumieniu "wstępnej kontroli". Zabrano od Ciebie paszport, sprawdzono i wpisano do systemu paszport i wizę, zapytano się Ciebie o cel podróży i nalepiono na paszport zapewne małą karteczkę. Na niektórych lotniskach owianych "złą sławą" ta precedura może być bardziej lub mniej upierdliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bloczek2 napisał:

Lecialem LOTem z Warszawy bezposrednio do LAX i nie mialem zadnego pre clearance, albo o tym po prostu nie wiedzialem... :D
Czyli generalnie jesli lot ma sie opoznic, to podczas drukowania boarding passu moze sie okazac, ze pani powie mi, ze lecimy inna trasa po prostu? :)
Choc wolalbym, aby samolot sie nie spoznil ;)

Faktycznie w WAW nie ma kontroli bezpieczenstwa. Wracalem w styczniu WAw-LAX. Podepchali pod gate juz popsutego 787, zwodzili nas cztery godziny ze juz juz bedziemy leciec. Poczekali az inny 787 wroci z Chicago, przymietli troche smieci I polecielismy tym samolotem. Zrobilo sie 6 godzin spoznienia I juz na Okeciu zarezerwowali mi nowy lot z LAX do PDX na ktory i tak nie zdazylem. kiblowalem do rana na lotnisku. Walizka dogonila mnie dzien pozniej.

Zazadalem odszkodowania od LOTu ale do dzis cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na YT jakis film, gdzie wlasnie samoloty Delty mialy na monitorach z wylotami informacje "proceed to us preclearance" a nastepnie po tej kontroli mogles przejsc/lub nie :D do odpowiedniej bramki :D 
Bodajze dzialo sie to na lotnisku w Dublinie, czytalem ze amerykanskie linie lotnicze w AMS rowniez stosuja cos podobnego, w porownaniu do KLM (ktorym mam i chcialbym leciec) ktory traktuje tę operacje bardzo gladko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bloczek2 napisał:

Widzialem na YT jakis film, gdzie wlasnie samoloty Delty mialy na monitorach z wylotami informacje "proceed to us preclearance" a nastepnie po tej kontroli mogles przejsc/lub nie :D do odpowiedniej bramki :D 
Bodajze dzialo sie to na lotnisku w Dublinie, czytalem ze amerykanskie linie lotnicze w AMS rowniez stosuja cos podobnego, w porownaniu do KLM (ktorym mam i chcialbym leciec) ktory traktuje tę operacje bardzo gladko :D 

Dublin I jeszcze kilka lotnisk na swiecie ma amerykanska odprawe paszportowa na lotnisku wylotowym. W USA wysiada sie z samolotu (jesli doleci ;-)) tak jak z lotu krajowego, juz nie ma odprawy paszportowej, odbiera sie walizki z tasmociagu I wio,  na miasto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, andyopole napisał:

Dublin I jeszcze kilka lotnisk na swiecie ma amerykanska odprawe paszportowa na lotnisku wylotowym. W USA wysiada sie z samolotu (jesli doleci ;-)) tak jak z lotu krajowego, juz nie ma odprawy paszportowej, odbiera sie walizki z tasmociagu I wio,  na miasto...

Czyli reasumujac:

Opozniony lot VIE-AMS - juz na lotnisku w Wiedniu dostajemy wytyczne, kiedy i czym leciec, tak?
Nawet jesli bedziemy juz przed bramka i nagle pojawi sie informacja, ze jest opozniony - to co wtedy, wywolaja nas czy mamy isc sie kogos zapytac, czy leciec czy organizuja nam cos innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bloczek2 napisał:

Czyli reasumujac:

Opozniony lot VIE-AMS - juz na lotnisku w Wiedniu dostajemy wytyczne, kiedy i czym leciec, tak?
Nawet jesli bedziemy juz przed bramka i nagle pojawi sie informacja, ze jest opozniony - to co wtedy, wywolaja nas czy mamy isc sie kogos zapytac, czy leciec czy organizuja nam cos innego? 

Kazde lotnisko ma swoje sposoby organizacyjne. Moze w Wiedniu rozscielaja czerwony dywan przed zdenerwowanymi pasazerami? Nie wiem bylem w Wiedniu wiele razy ale na lotnisku nigdy.

 

edit: zazwyczaj na Gate obsluga kieruje do Customer Service gdzie wyszukuja loty i drukuja nowe Karty Pokladowe. Widzialem tez taki proceder bezposrednio na Gate na Tegel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andyopole napisał:

Kazde lotnisko ma swoje sposoby organizacyjne. Moze w Wiedniu rozscielaja czerwony dywan przed zdenerwowanymi pasazerami? Nie wiem bylem w Wiedniu wiele razy ale na lotnisku nigdy.

Czerwony dywan, to byloby coś! :D

W razie czego bede ich tam męczył, dziekuje za pomoc i wskazowki i trzymajcie kciuki za przyszly wtorek, czy nasza grupka dotrze do LA :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bloczek2 napisał:

Czerwony dywan, to byloby coś! :D

W razie czego bede ich tam męczył, dziekuje za pomoc i wskazowki i trzymajcie kciuki za przyszly wtorek, czy nasza grupka dotrze do LA :D 

Jesli jestes ze Szczecina to masz porady za darmo. Mieszkalem na "Parkowce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...