Skocz do zawartości

Przesiadka w Amsterdamie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A już jest 24h przed wylotem tego lotu do USA? Strona https://www.klm.com/travel/sa_en/prepare_for_travel/checkin_options/internet_checkin/ici_help/popup.htm twierdzi, że loty do USA otwierają na 24h przed wylotem


Tak, wylot jest 9:55

Napisałem do KLM i otrzymałem taka informacje

In some cases, passengers will not receive a boarding pass for flights to the USA, Michal. That can result from a random examination by ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov/esta/). The US government uses a screening system that may allow passengers only to retrieve their boarding pass at the counter. There is nothing KLM can do about this.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy juz w LA, powiem jak to wygladalo :D
Odprawic online sie nie moglismy niestety, dopiero w kiosku, gdzie jeden z towarzyszy dostal SSSS na bilecie, lot VIE-AMS przylecial 30 minut przed czasem, zatem mielismy wiecej czasu w AMS na ogarniecie sie. 
Dotarlismy do bramki F, gdzie byla wielka kontrola paszportowa, poszlismy do bramki dla obywateli EU, dwa pytania 
- dokad jade
- czy pierwszy raz do USA

Oddal gosc papiery i poszlismy dalej, tu kolega z SSSS po przejsciu przeszedl kontrole bagazu podrecznego (puscili przed dodatkowy skaner)
Nastepnie podeszlismy do odpowiedniej bramki, gdzie my zostalismy odprawieni bez problemu, natomiast kolega z SSSS przeszedl jeszcze dodatkowa kontrole, sciaganie butow, badali jego ubrania jakimis wacikami, kilka pytan i zostal zwolniony.

 

W USA jeszcze szybciej, niz rok temu, szybko do kiosku, potem rozmowa z oficerem, dwa pytania i pol roku wibte ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z SSSS pewnie trafił na kontrolę z losowania. Spotykam się nie raz z tym na lotniskach, że na wyrywki kogoś biorą i tak sprawdzają. W styczniu z 4 osób trafiło akurat na moją partnerkę. Po prostu tak losuje system wyrywkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, olmeca napisał:

Gość z SSSS pewnie trafił na kontrolę z losowania. Spotykam się nie raz z tym na lotniskach, że na wyrywki kogoś biorą i tak sprawdzają. W styczniu z 4 osób trafiło akurat na moją partnerkę. Po prostu tak losuje system wyrywkowo.

Nie, to nie jest losowe. Dawno temu, miałem to 12 razy pod rząd, za każdym razem jak leciałem na lokalnej trasie w USA. Po paru razach się wycwanilem i jak była duża kolejka do kontroli bezpieczeństwa to maszerowałem sobie obok ludzi i jak koleś z TSA zdziwiony strzelał ‚wtf are you doing’ to pokazywałem 4 eski i byłem od razu kierowany na szczegółowa kontrole. Kiedys leciałem z kolega, trzy piwa w barze po kontroli zdążyłem zrobić zanim biedaczek się pojawił. 

I po tych 12 razach jak nożem uciął. Powiedzmy ze przechodzę kontrole 50 razy rocznie i od 10 lat ani razu. TSA Pre mam dopiero od 4 lat, także miałem 12 razy jeden za drugim, a potem 300 razy bez. Losowe jak cholera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z SSSS pewnie trafił na kontrolę z losowania. Spotykam się nie raz z tym na lotniskach, że na wyrywki kogoś biorą i tak sprawdzają. W styczniu z 4 osób trafiło akurat na moją partnerkę. Po prostu tak losuje system wyrywkowo.

Też mi się zdarzało kilka razy, zauważyłem że dostawałem SSSS jak podróżowałem na bilecie kupionym w jedną stronę, w tym samym dniu co wylot, bez bagażu nadawanego, zazwyczaj na trasach międzynarodowych, szczególnie na powrocie z Kolumbii, Panamy, Hondurasu.

 

 

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MikeB napisał:

Też mi się zdarzało kilka razy, zauważyłem że dostawałem SSSS jak podróżowałem na bilecie kupionym w jedną stronę, w tym samym dniu co wylot, bez bagażu nadawanego, zazwyczaj na trasach międzynarodowych, szczególnie na powrocie z Kolumbii, Panamy, Hondurasu.

 

 

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

 

 

 

Te kierunki sa podejrzane z zasady…   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kierunki sa podejrzane z zasady…  
Zgadza się, kiedyś jeden z kanadyjskich urzędników imigracyjnych był bardzo podejrzliwy widząc mój paszport. Pytał czemu tak często jeżdżę do Ameryki Południowej, powiedziałem że z tego samego powodu dla którego przyjechałem do Kanady - praca. I mimo posiadania 3 letniego pozwolenia na pobyt i pracę w Kanadzie wbił mi pieczątkę na 3 dni tylko, a inni zazwyczaj witają mnie gromkim Welcome Back:)

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 28.02.2019 o 12:37, olmeca napisał:

W Eilacie zadecydował mój żołądek, bo przed powrotem do kraju miałem ochotę zjeść śniadanie i trafiliśmy na całkiem sympatyczny hotel po za miastem, ale za to przy samej rafie. Śniadanie również mnie nie rozczarowało i w tym roku ze znajomymi wróciliśmy do tego samego obiektu,  a kolega był zadowolony, że ma blisko do nurkowania.

 

Przypadkiem nie był to hotel Isrotel Yam Suf? :) W Tel-avivie będziemy mieszkać w prześlicznym AirBnB w Jaffie. W Eilat nie mogliśmy znaleźć AirBnB które by nas satysfakcjonowało, chcieliśmy coś blisko plaży, koniec końców zdecydowaliśmy się na ww hotel, poza miastem, tuż przy plaży (trzeba tylko przejść jedną ulicę).

https://www.isrotel.com/isrotel-hotels/eilat/isrotel-yam-suf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...