Skocz do zawartości

Przesiadka w Amsterdamie


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, olmeca napisał:

Rok temu w Tel-Avivie i Jerozolimie w trakcie wyjazdu mieszkałem za pośrednictwem AirBnB. Trafiły nam się całkiem fajne miejsca niemal w samym centrum i blisko morza. W Eilacie zadecydował mój żołądek, bo przed powrotem do kraju miałem ochotę zjeść śniadanie i trafiliśmy na całkiem sympatyczny hotel po za miastem, ale za to przy samej rafie. Śniadanie również mnie nie rozczarowało i w tym roku ze znajomymi wróciliśmy do tego samego obiektu,  a kolega był zadowolony, że ma blisko do nurkowania.

 

Teraz nie jest CPK na tapecie, tylko inwestycja w lotnisko w Radomiu, bo w końcu tak jest bliżej do Afryki :P

A to tam będzie spieprzal Kaczor et consortes,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie do Was :D

 

Dzisiejszy lot KL1838 z VIE-AMS opoznil sie o ponad 3h, przez co wyladowal o 12:14 

 

image.png.f1c6f6c106e711787356548e3d0a5438.png

 

Natomiast lot KL601 AMS-LAX rowniez sie opoznil, no ale wylecial zanim dolecial poprzedni samolot.

 

image.png.39657abc14b591ccd3d3d3ad12f1d1f7.png

 

 

W zwiazku z tym, ze mam oba loty na jednym bilecie to nie martwie sie, ale... co wtedy, gdy dzieje sie taka sytuacja, jak dzis?
Dolatujemy na lotnisko do Amsterdamu... i co teraz? :D 
Szukaja nam zastepczego polaczenia (nawet innymi liniami?) podstawiaja inny samolot, czy kwitniemy dobę do kolejnego lotu? 

Co wtedy np. z odplatna rezerwacja miejsc w samolocie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy liinia powinna Ciebie wysłać innym połączeniem. Czesto już we Wiedniu wiedzą o tym i puszczają inną drogą. Opłatę za odpłatne miejsca w samolocie powinni Ci zwrócić - często jednak nie robią tego automatycznia, ale po złożeniu reklmacji powinni to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bloczek2 napisał:

Mam pytanie do Was :D

 

Dzisiejszy lot KL1838 z VIE-AMS opoznil sie o ponad 3h, przez co wyladowal o 12:14 

 

image.png.f1c6f6c106e711787356548e3d0a5438.png

 

Natomiast lot KL601 AMS-LAX rowniez sie opoznil, no ale wylecial zanim dolecial poprzedni samolot.

 

image.png.39657abc14b591ccd3d3d3ad12f1d1f7.png

 

 

W zwiazku z tym, ze mam oba loty na jednym bilecie to nie martwie sie, ale... co wtedy, gdy dzieje sie taka sytuacja, jak dzis?
Dolatujemy na lotnisko do Amsterdamu... i co teraz? :D 
Szukaja nam zastepczego polaczenia (nawet innymi liniami?) podstawiaja inny samolot, czy kwitniemy dobę do kolejnego lotu? 

Co wtedy np. z odplatna rezerwacja miejsc w samolocie? 

 

 

Lecicie następnym samolotem. Amsterdam to hub SkyTeam'u zatem jeszcze tego samego dnia, choc byc moze gdzieś z przesiadką.

Jezeli zapłaciciliście za wybór miejsc, KLM wam zwróci (trzeba online jakoś chyba się prosic).

Jeśli powody opóznienia nie były "wolą boską" (śniezyca, wulkan, itp.) dostaniecie po 600 euro rekomensaty (tez trzeba się prosic).

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, olmeca napisał:

Rok temu w Tel-Avivie i Jerozolimie w trakcie wyjazdu mieszkałem za pośrednictwem AirBnB. Trafiły nam się całkiem fajne miejsca niemal w samym centrum i blisko morza. W Eilacie zadecydował mój żołądek, bo przed powrotem do kraju miałem ochotę zjeść śniadanie i trafiliśmy na całkiem sympatyczny hotel po za miastem, ale za to przy samej rafie. Śniadanie również mnie nie rozczarowało i w tym roku ze znajomymi wróciliśmy do tego samego obiektu,  a kolega był zadowolony, że ma blisko do nurkowania.

 

Cieszę się że miałeś dobre doświadczenia :) Dziś już znalazłam kilka miejsc które nam przypadły do gustu i cenowo są b. przystępne. Ja potrzebuję jedynie łóżko i prysznic :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2019 o 18:43, agatenka napisał:

i jeszcze nigdy (Nigdy! ) nie spotkalam wlascicieli. 

Welcome back Agatka :) 

Ja ostatnio jak bylam w Philly to wzielam tylko pokoj w czyims domu. Przyjechalam z kumpela w piatek wieczorem i tak zesmy sie sciapraly z wlascicielami, ze na drugi dzien ciezko bylo z rana wyjsc i byc turystka. Ja lubie oby dwie opcje, i z wlascicielami po kosztach, i samej. W zaleznosci od celu podrozy i srodkow na koncie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz wroce do tematu :D

Jesli sie spoznimy faktycznie na lot KLMem (a np. dzisiejszy lot rowniez przylecial za pozno :D) to nastepny jest popoludniowy lot Delty (AMS-LAX) bezposredni, zatem tu jak rozumiem czeka nas to owiane zla slawa pre-clearance, jesli KLM przebookuje nas na ten lot? :D 
Czy to ma jakis wplyw na kolejna rozmowe w Stanach juz? :D 

A no i jesli faktycznie wydarzy sie w/w opcja, to mozemy liczyc na jakies odszkodowanie z tego tytulu? W koncu zamiast o 9;50 wystartujemy o 15:30 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z https://www.cbp.gov/border-security/ports-entry/operations/preclearance

AMS nie oferuje pre-clearance. Jeśliby oferował to byłoby to równoznaczne z wpuszczniem do USA i w USA trafiasz już na terminal krajowy. Wtedy kolejnej rozmowy w USA juz nie ma. Aczkolwiek wg mojej wiedzy i oficjalnej strony CBP nie ma w Amsterdamie tego.

Jest to lot, który startuje w UE więc zgodnie z dyrektywami przysługuje Tobie odszkodowanie - z mojego doświadczenia nic nie jest oferowane automatycznie. O wszystko trzeba pisać i monitować. Są specjalizowane firmy prawnicze, które za procent odszkodowania oferuję takie usługi.

O tym, że będzie spóżniony do AMS będą wiedzieć już w VIE gdzie startujesz - możesz się liczyć, że zmienią Tobie rezerwację już na starcie w VIE możesz ruszyć inną trasą -  zapewne przez Paryż (CDG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...