Skocz do zawartości

Ile dostajecie na konto?


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, kzielu said:

 

Wszystko jest ekstra platne. Najwiekszy scam to taki ze dostajesz 5 roznych rachunkow - od szpitala, lekarza przyjmujacego porod, anestezjologa, jakiejs pani ktora wpadla "zbadac dziecko" itd... Ja juz sie wydaje ze jest po jablkach, cyk kolejny rachuneczek w skrzynce...

Btw - dostaje 56%, z tym ze mam tax witholding jako single, zmaksowany 401k do company match, ubezpieczenie dla 3 osob jak wspomnialem wyzej + charitable donations dla United Way i ArtsWave.

Ciekawe to jest bo ja zawsze dostaje jeden rachunek, w sensie jakoś to spinają razem. Może dlatego ze Kaiser jest specyficzny, w ich przypadku ubezpieczyciel i szpital to to samo, zatrudniają tez własnych lekarzy itp. 

A ten zmaksowany 401k to znaczy jaki %? U nas można odkładać nawet 75% pensji jak ktoś chce ale firma dokłada tylko do 6%. Ja odkładam 10% ale nie wiem czy nie zmniejszyć do 6....ma to sens bez matchingu? Notabene i tak wszystkie te 401k w pizdu pójdą jak giełda w końcu poleci na pysk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, MeganMarkle napisał:

Ciekawe to jest bo ja zawsze dostaje jeden rachunek, w sensie jakoś to spinają razem. Może dlatego ze Kaiser jest specyficzny, w ich przypadku ubezpieczyciel i szpital to to samo, zatrudniają tez własnych lekarzy itp. 

Może akurat twój szpital skleja wszystko do kupy i billing department wysyła jeden rachunek, ale gdy wejdziesz na stronę Kaiser i zobaczysz clam status to za każdą duperele występują oddzielnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Megan! Kiedy forumowe baby shower i kiedy termin, jak nie masz nic przeciwko podzieleniem sie? 

A ja wlasnie dzisiaj mam payday i policzylam sobie i ja dostaje dokladnie 74% na konto. Tylko ze ja dla odmiany nie odprowadzam nic na 401, a moje odtracenia to federal income tax, social security tax, medicare tax, MD state income tax, life insurance i medical :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, katlia napisał:

Jezeli masz matching 401K, to naprawde warto. Pomysl o tym, bo to jest tak korzystne ze szkoda tracic cos, co moze byc warte setki tysiecow dolarow w przyszlosci.

Myslalam o tym, natomiast postanowilam nie inwestowac w 401 zadnych pieniedzy zanim nie dostane obywatelstwa. Wiem, ze moj tok myslenia jest prawdopodobnie znacznie inny niz wiekszosci - ja poki co ja nie wiem gdzie i co ja bede robic za kilka lat, a te pieniadze przydaja mi sie teraz. Gdybym zarabiala o wiele wiecej - pewnie moj poglad bylby troche inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

A ten zmaksowany 401k to znaczy jaki %? U nas można odkładać nawet 75% pensji jak ktoś chce ale firma dokłada tylko do 6%. Ja odkładam 10% ale nie wiem czy nie zmniejszyć do 6....ma to sens bez matchingu? Notabene i tak wszystkie te 401k w pizdu pójdą jak giełda w końcu poleci na pysk....

Nie pamietam mowiac szczerze - do 8% firma doklada drugie tyle wiec tyle zdaje sie odkladam. Sa rozne szkoly jezeli chodzi o oszczedzanie - Roth IRA itd - wiec musisz sie rozejrzec... A co pojscia w pizdu - jak najbardziej. Warto przynajmniej kontrolowac jak te 401k jest inwestowane - tutaj u mnie jedna z osob zainwestowala wszystko w akcje naszej firmy, co w obecnej sytuacji jest porazka niestety... Ja mam zero w naszych akcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, kzielu said:

Nie pamietam mowiac szczerze - do 8% firma doklada drugie tyle wiec tyle zdaje sie odkladam. Sa rozne szkoly jezeli chodzi o oszczedzanie - Roth IRA itd - wiec musisz sie rozejrzec... A co pojscia w pizdu - jak najbardziej. Warto przynajmniej kontrolowac jak te 401k jest inwestowane - tutaj u mnie jedna z osob zainwestowala wszystko w akcje naszej firmy, co w obecnej sytuacji jest porazka niestety... Ja mam zero w naszych akcjach...

Nie wierzysz w przyszłość własnej firmy? No wstyd! :P A tak serio - ja mam Fidelity i od razu po zapisaniu się zmieniłam domyślny profil inwestycyjny na bezpieczny, same obligacje i takie tam... żadnych akcji. Nie mam zamiaru patrzeć jak krach na giełdzie zjada moją ciężko zarobiona kasiorę. W ogóle najchętniej bym sama inwestowała bo nie wierze w te fundusze, ale matching jest tak tłusty że no nie ma opcji żeby nie korzystać (firma mi dokłada 1.25$ do każdego mojego dolara)

3 hours ago, ilon said:

Gratulacje Megan! Kiedy forumowe baby shower i kiedy termin, jak nie masz nic przeciwko podzieleniem sie? 

A ja wlasnie dzisiaj mam payday i policzylam sobie i ja dostaje dokladnie 74% na konto. Tylko ze ja dla odmiany nie odprowadzam nic na 401, a moje odtracenia to federal income tax, social security tax, medicare tax, MD state income tax, life insurance i medical :) 

Hmm... ja bym rozumiała nieodkladanie niczego na 401k tylko w przypadku kiedy realnie rozważasz rychłe opuszzczenie Ameryki na dobre. Inaczej nie rozumiem - nawet bez maczingu są to pieniądze before tax!

 

2 hours ago, Xarthisius said:

max 6% procent pensji miesiecznie, czy max 6% rocznego limitu wyznaczonego przez IRS?

6% pensji. Limit IRS z tego co mi wiadomo kwotowy jest a nie procentowy... czy coś pokręciłam? 

Zastanawiam się czy warto ponad ten limit odkładać. Ktoś mnie przekonywał ostatnio ze zdecydowanie tak ale nie pamietam dlaczego a ja żadnych argumentów nie widzę :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MeganMarkle napisał:

Hmm... ja bym rozumiała nieodkladanie niczego na 401k tylko w przypadku kiedy realnie rozważasz rychłe opuszzczenie Ameryki na dobre. Inaczej nie rozumiem - nawet bez maczingu są to pieniądze before tax!

Czekam najpierw na pozytywne rozpatrzenie mojej petycji i-751. Juz prawie rok, wiec hopefully blizej niz dalej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...