Skocz do zawartości

Ile dostajecie na konto?


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Co do deductible to ja mam 3000 na cała rodzine ale za to płace 500$ na miesiąc premium, rozbój w biały dzień!

 

Ja płacę ponad 7 stówek, TO jest rozbój w biały dzień ;)

 

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

bo szykuje nam się rychłe powiększenie rodziny

 

Gratulacje! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 hours ago, pelasia said:

Gratulacje ! Pieniadze, pieniędzmi, za to opiekę bedziesz miec super, bo jak czasem czytam co sie w PL w tej kwesti dzieje, to aż włosy stają. 

 

A out of pocket poleci. U mnie poród naturalny bez komplikacji z ubezpieczeniem pomiedzy 10-20 tys a cesarka pomiedzy 20-30. Bez ubezpieczenia kwoty o polowe mniejsze. Za znieczulenie kolejne $660 :P

 

p.s. Pozwolę sobie zauważyć ze poród w 2019 roku, jak prawdziwa Megan Markle :lol:

Haha, no dokładnie - rozmnażam się jak księżna Sussex :D chociaż wyczytałam ostatnio ze jej baby shower kosztował 200000$ (jeden wieczór w hotelu!) wiec chyba jednak sporo nas dzieli nadal :P 

Co do PL to tez słyszałam o koszmarnych porodówkach itp ale ja akurat jak rodziłam w Warszawie to miałam świetne warunki, prywatna sala, wanna, piłki, anestezjolog na zawołanie (dzięki czemu cały poród do końca był prawie w całości bezbolesny) wykupiona własna położna tez bardzo się sprawdziła... a że straciłam bardzo dużo krwi zostalam w szpitalu aż tydzień potem i ten pobyt tez super wspominam. I nawet jedzenie mimo ze skromne smakowało mi bardzo. Dlatego teraz się martwię czy amerykańskie standardy sprostają moim oczekiwaniom ;) 

zmartwilas mnie tez tym extra płatnym znieczuleniem :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Jackie said:

 

Ja płacę ponad 7 stówek, TO jest rozbój w biały dzień ;)

To mnie trochę pocieszyłas bo myślałam ze mam najdroższe ubezpieczenie na świecie :P 

ale za to mamy 20$ copay za wizyty u lekarza wiec chociaż to wychodzi spoko, bo z małym dzieckiem co chwile coś jest... gdyby to szło z deductible to byśmy bardzo szybko wyczerpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, katlia said:

Dolaczam sie do gratulacji! Mam nadzieje, ze dobrze sie czujesz!

Dzięki:) Mdłości mam okropne i ciężko mi przez to w pracy wytrzymać :/ a chciałabym to ukryć jak najdłużej. Właśnie mi się zmienił szef i nie chce żeby nowy postrzegał mnie na starcie jako „damaged goods”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Haha, no dokładnie - rozmnażam się jak księżna Sussex :D chociaż wyczytałam ostatnio ze jej baby shower kosztował 200000$ (jeden wieczór w hotelu!) wiec chyba jednak sporo nas dzieli nadal :P 

Co do PL to tez słyszałam o koszmarnych porodówkach itp ale ja akurat jak rodziłam w Warszawie to miałam świetne warunki, prywatna sala, wanna, piłki, anestezjolog na zawołanie (dzięki czemu cały poród do końca był prawie w całości bezbolesny) wykupiona własna położna tez bardzo się sprawdziła... a że straciłam bardzo dużo krwi zostalam w szpitalu aż tydzień potem i ten pobyt tez super wspominam. I nawet jedzenie mimo ze skromne smakowało mi bardzo. Dlatego teraz się martwię czy amerykańskie standardy sprostają moim oczekiwaniom ;) 

zmartwilas mnie tez tym extra płatnym znieczuleniem :/ 

Oczywiscie każdy szpital inny ale z doświadczenia jedynie w USA mogę Tobie powiedzieć, że u mnie było super. Sala oczywiście osobna, łazienka z wanną ( wanna z opcja jacuzzi), pielęgniarki też super. Również spędziłam w szpitalu tydzień i dziewczyny były super. Poznałam przez ten czas chyba cała rotację pielęgniarek tego oddziału. Każdego dnia przychodzili i brali zamówienie na jedzenie. Naprawdę pozytywne doświadczenie.

Ceną za znieczulenie się nie przejmuj. Po max out of pocket, ubezpieczenie pokryje. W najgorszym przypadku jakiś tam %. Akurat na tym ja osobiście bym nie oszczędzała. Ale ja też nie należę do kobiet, co chcą doświadczyć bólu naturalnego porodu. Wręcz przeciwnie !!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Haha, no dokładnie - rozmnażam się jak księżna Sussex :D chociaż wyczytałam ostatnio ze jej baby shower kosztował 200000$ (jeden wieczór w hotelu!) wiec chyba jednak sporo nas dzieli nadal :P 

Co do PL to tez słyszałam o koszmarnych porodówkach itp ale ja akurat jak rodziłam w Warszawie to miałam świetne warunki, prywatna sala, wanna, piłki, anestezjolog na zawołanie (dzięki czemu cały poród do końca był prawie w całości bezbolesny) wykupiona własna położna tez bardzo się sprawdziła... a że straciłam bardzo dużo krwi zostalam w szpitalu aż tydzień potem i ten pobyt tez super wspominam. I nawet jedzenie mimo ze skromne smakowało mi bardzo. Dlatego teraz się martwię czy amerykańskie standardy sprostają moim oczekiwaniom ;) 

zmartwilas mnie tez tym extra płatnym znieczuleniem :/ 

Wszystko jest ekstra platne. Najwiekszy scam to taki ze dostajesz 5 roznych rachunkow - od szpitala, lekarza przyjmujacego porod, anestezjologa, jakiejs pani ktora wpadla "zbadac dziecko" itd... Ja juz sie wydaje ze jest po jablkach, cyk kolejny rachuneczek w skrzynce...

Btw - dostaje 56%, z tym ze mam tax witholding jako single, zmaksowany 401k do company match, ubezpieczenie dla 3 osob jak wspomnialem wyzej + charitable donations dla United Way i ArtsWave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...