Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, cclaudia napisał:

 Daj koniecznie znać jak badania :) Ile było dodatkowych szczepionek? Jakieś trudne pytania na orzeczeniu? :P 

badania ma warynskiego zajęły mi może z pol godziny, najpierw rejestracja, później rtg (wywołują) i pobranie krwi, robiłam je koło 8:50 i miałam się zgłosić do odbioru na 13. Całość za badania wyszła tutaj 94zł.

Pozniej wywiad lekarski w wilanow family practice (bardzo miły lekarz). Za sama wizytę 300zl + badanie moczu na rzeżączkę 100zl. U mnie dodatkowych szczepionek nie było, miałam mieć standardowo dodatkowo różyczkę (jak chyba wszyscy) ale obecnie nie są w posiadaniu tej szczepionki wiec na karcie lekarz zaznaczył ze obecnie nie mają jej (ale to nie utrudnia w otrzymaniu wizy) i poinstruował ze możliwe jak będę już w USA i będą wymagali na uniwersytet np to żeby zrobić, flu tez nie dostałam wiec obyło się bez kosztów za szczepienia. Czas wizyty to jakieś pół godziny i łącznie za badania 494 zł

Dodatkowo 4 zdj paszportowe(1 na warynskiego pozostałe do WFP)

co do pytan to standardowe o stan zdrowia, przebyte choroby, nałogi, depresja. Badanie ciśnienia, wagi, wzrostu, wzorku, prawidłowej postawy ciała. Nic strasznego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mvgda napisał:

badania ma warynskiego zajęły mi może z pol godziny, najpierw rejestracja, później rtg (wywołują) i pobranie krwi, robiłam je koło 8:50 i miałam się zgłosić do odbioru na 13. Całość za badania wyszła tutaj 94zł.

Pozniej wywiad lekarski w wilanow family practice (bardzo miły lekarz). Za sama wizytę 300zl + badanie moczu na rzeżączkę 100zl. U mnie dodatkowych szczepionek nie było, miałam mieć standardowo dodatkowo różyczkę (jak chyba wszyscy) ale obecnie nie są w posiadaniu tej szczepionki wiec na karcie lekarz zaznaczył ze obecnie nie mają jej (ale to nie utrudnia w otrzymaniu wizy) i poinstruował ze możliwe jak będę już w USA i będą wymagali na uniwersytet np to żeby zrobić, flu tez nie dostałam wiec obyło się bez kosztów za szczepienia. Czas wizyty to jakieś pół godziny i łącznie za badania 494 zł

Dodatkowo 4 zdj paszportowe(1 na warynskiego pozostałe do WFP)

co do pytan to standardowe o stan zdrowia, przebyte choroby, nałogi, depresja. Badanie ciśnienia, wagi, wzrostu, wzorku, prawidłowej postawy ciała. Nic strasznego :) 

No to niezła rozbieżność cen :D w Krakowie badanie moczu 219 zł. Ogromne dzięki za info :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Oficjalne dane za grudzien 2019... Jedna wiza i to nawet nie ktos wylosowany, tylko jakis malzonek (DV2) przeszedl pozytywnie AP. Szalone tempo w tym roku! Lacznie 12 wiz (6 wylosowanych).

mam nadzieje ze to nie tak ze tylu ludziom odmawiają jednak:o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mvgda napisał:

pytanie odnośnie zdjęcia do wizy, czy uszy musza być widoczne? na stronach rządowych nic nie ma a wielu fotografów mówi ze to wymóg, jak z tym jest?

A wymogi nie są takie same jak do zdjecia ktore sie wrzucalo podczas aplikowania?

w ogole to do lekarza, na rozmowe i do wizy idą te same fotki? W tym samym wymiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cclaudia napisał:

A wymogi nie są takie same jak do zdjecia ktore sie wrzucalo podczas aplikowania?

w ogole to do lekarza, na rozmowe i do wizy idą te same fotki? W tym samym wymiarze?

nie, do lekarza idą paszportowe, do wizy wizowe 2x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...