Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

wiza przyznana :D 

poki jestem ba bieżąco, całość w ambasadzie zajęła 3h, prócz mnie na imigracyjnych jeden polak z pracowniczej a tak to 5 ukraińców, 2 z dv reszta rodzinne chyba. Po zniesieniu wiz ciężko spotkać tam Polaka, miałam wrażenie ze wszyscy pracownicy tam mówią po ukraińsku a kolejki nadal są. Najpierw rejestracja i pobranie numerka, oddanie dokumentów, kasa, i potwierdzenie zapłaty i rozmowa z konsulem. Rozmowa trwała z 5 minut, pytania o yo co studiuje, czy byłam w us, czy mam w stanach rodzine i pytała o rodzeństwo. O potwierdzenie finansów nawet nie spytała o dziwo. Pani zbierająca dokumenty wcześniej zaznaczyła na kartce ze mam fundusze własne bo tak powiedziałam ale nikt nie wymagał żadnych statements i nawet pytanie o to się nie pojawiło.  Teraz tylko czekać aż paszport przyjdzie z wklejoną nową wizą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, mvgda napisał:

wiza przyznana :D 

poki jestem ba bieżąco, całość w ambasadzie zajęła 3h, prócz mnie na imigracyjnych jeden polak z pracowniczej a tak to 5 ukraińców, 2 z dv reszta rodzinne chyba. Po zniesieniu wiz ciężko spotkać tam Polaka, miałam wrażenie ze wszyscy pracownicy tam mówią po ukraińsku a kolejki nadal są. Najpierw rejestracja i pobranie numerka, oddanie dokumentów, kasa, i potwierdzenie zapłaty i rozmowa z konsulem. Rozmowa trwała z 5 minut, pytania o yo co studiuje, czy byłam w us, czy mam w stanach rodzine i pytała o rodzeństwo. O potwierdzenie finansów nawet nie spytała o dziwo. Pani zbierająca dokumenty wcześniej zaznaczyła na kartce ze mam fundusze własne bo tak powiedziałam ale nikt nie wymagał żadnych statements i nawet pytanie o to się nie pojawiło.  Teraz tylko czekać aż paszport przyjdzie z wklejoną nową wizą :) 

A jakie byly Twoje odpowiedzi o rodzine i czy bylas w US jesli moge zapytac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cclaudia napisał:

A jakie byly Twoje odpowiedzi o rodzine i czy bylas w US jesli moge zapytac? :)

zgodne z prawda, mówiłam ze byłam w us kilka razy, jak spytała jak moja siostra (obywatelka) się tam znalazła czy tez wygrała to tez odpowiedziałam zgodnie z prawda ze najpierw miała J1, później studia a teraz jest mężatka i ma dziecko a pozostałe siostry mieszkają w pl, tak samo jak rodzice.

Pytali tez o pobyt w rosji i w azji w ostatnim czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2020 o 12:10, mvgda napisał:

wiza przyznana :D 

poki jestem ba bieżąco, całość w ambasadzie zajęła 3h, prócz mnie na imigracyjnych jeden polak z pracowniczej a tak to 5 ukraińców, 2 z dv reszta rodzinne chyba. Po zniesieniu wiz ciężko spotkać tam Polaka, miałam wrażenie ze wszyscy pracownicy tam mówią po ukraińsku a kolejki nadal są. Najpierw rejestracja i pobranie numerka, oddanie dokumentów, kasa, i potwierdzenie zapłaty i rozmowa z konsulem. Rozmowa trwała z 5 minut, pytania o yo co studiuje, czy byłam w us, czy mam w stanach rodzine i pytała o rodzeństwo. O potwierdzenie finansów nawet nie spytała o dziwo. Pani zbierająca dokumenty wcześniej zaznaczyła na kartce ze mam fundusze własne bo tak powiedziałam ale nikt nie wymagał żadnych statements i nawet pytanie o to się nie pojawiło.  Teraz tylko czekać aż paszport przyjdzie z wklejoną nową wizą :) 

Fajnie :) . Gratuluję.  A rozmowa była po polsku czy angielsku? Słyszałem że można wybrać język. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawex1972 napisał:

Fajnie :) . Gratuluję.  A rozmowa była po polsku czy angielsku? Słyszałem że można wybrać język. 

 

u mnie rozmowa po angielsku, Pani chyba była ucieszona bo oprócz mnie w kolejce wcześniej sami ukraińcy po imigracyjne i żaden z nich nie mówił po angielsku i jakaś pani z pracowników konsulatu robiła za tłumacza dla pani konsul ale dużo z konsuli(?) obsługujących wizy nieimigrancyjne rozmawiało po polsku ukraińsku lub angielsku gdy widzieli ze ktoś czuje się z tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnoście formularzu DS 260, to jest ten wysyłany do Kentucky i muszę do wypełnić na papierze a następnie wysłać pocztą? Brakuje mi informacji odnośnie co robić po wylosowaniu mnie do zielonej karty. Gdy wpiszę mój CS to będę poinstruowany co dalej robić w tym o formularzy DS 260? To dla mnie bardzo ważne a nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Nihonto said:

Witam mam pytanie odnoście formularzu DS 260, to jest ten wysyłany do Kentucky i muszę do wypełnić na papierze a następnie wysłać pocztą? Brakuje mi informacji odnośnie co robić po wylosowaniu mnie do zielonej karty. Gdy wpiszę mój CS to będę poinstruowany co dalej robić w tym o formularzy DS 260? To dla mnie bardzo ważne a nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Zostales wylosowany w DV2020? Na stronie, ktora Cie informuje o wygranej jest link do instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xarthisius napisał:

Zostales wylosowany w DV2020? Na stronie, ktora Cie informuje o wygranej jest link do instrukcji.

Nie zostałem, jednak chcę wziąć udział a ja muszę mieć wszystko zaplanowane i nie mogę nie mieć informacji odnośnie tak ważnej rzeczy. Dlatego pytam bo ta luka w informacji mnie niepokoi. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i poświęcony mi czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nihonto said:

Nie zostałem, jednak chcę wziąć udział a ja muszę mieć wszystko zaplanowane i nie mogę nie mieć informacji odnośnie tak ważnej rzeczy. Dlatego pytam bo ta luka w informacji mnie niepokoi. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i poświęcony mi czas :)

Udzial najwczesniej mozesz wziac na jesien tego roku. Wylosowany mozesz zostac najwczesniej w maju 2021. Jak Ci sie uda, wroc z pytaniami...

Brak checi do odpowiadania na Twoje pytania to nic osobistego. Co roku z Polski zglasza sie w loterii ~40 tys osob, z tego 500-800 zostaje wylosowane. Mniej niz jedna trzecia z nich, faktycznie stara sie o GC. Pomaganie 100-200 osobom ma sens. Odpowiadanie na hipotetyczne pytania 40k osobom sensu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...