Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Nihonto napisał:

Nie zostałem, jednak chcę wziąć udział a ja muszę mieć wszystko zaplanowane i nie mogę nie mieć informacji odnośnie tak ważnej rzeczy. Dlatego pytam bo ta luka w informacji mnie niepokoi. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i poświęcony mi czas :)

Podobnie jak kolega Xarthisius uważam, że wpierw wygraj zielona kartę a potem wróć z pytaniami. 

Napiszę Ci jednak w skrócie. Cała korespondencja z Kentucky odbywa się drogą elektroniczną. Nie wysyłamy nigdzie papierowych listów, dotyczy to również wniosku wizowego DS 260. 

A więc :

1. Złóż wniosek na loterie w październiku 2020 

2. W maju 2021 sprawdź po losowaniu czy wygrałeś. 

3. Wróć wówczas z pytaniami o detale. 

4. Praktycznie od teraz edukacyjnie przeczytaj wszystkie wcześniejsze dyskusje na temat wypełnienia wniosku zgłoszenia udziału w loteri. Następnie poczytaj o wypełnienianiu wniosku DS 260. Wszystko masz w archiwum forum. 

5. Rozłóż czytanie na raty i tematycznie, byś wszystko powoli ogarnął ze zruzumieniem. 

Każdy tutaj przez to przeszedł. Głowa do góry :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam takie pytania.

Pierwsze odnośnie terminów inter view w ambasadzie.

Układam swój potencjalny urlop na tą okoliczność. Mam numer 23xxx więc pójdzie on w kwietniu. 

Czy zapraszają przez cały miesiąc czy też grupują wszystkich np zawsze po 15 - tym? Biuletyn wychodzi po 15 - tym co miesiąc, dlatego wpadłem na taki dziwaczny pomysł. 

Drugie pytanie. 

Zależy mi na jak późniejszym wyjeździe do USA. Czy jeżeli mam już potencjalny termin w ambasadzie na kwiecień i poprosił bym o przesunięcie terminu np na sierpień to czy przypadkiem nie wystrychne się na dudka i zostanę z ręką w nocniku bez wizy? Ma może ktoś jakieś info jak jest w tym roku z poziomym wydawania wiz? Szybko się rozejdą czy może będą jeszcze curennt / available we wrześniu nawet?

Ktoś coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Pawex1972 said:

Mam takie pytania.

Pierwsze odnośnie terminów inter view w ambasadzie.

Układam swój potencjalny urlop na tą okoliczność. Mam numer 23xxx więc pójdzie on w kwietniu. 

Obstawianie jaki numer bedzie w kwietniu to dosc ryzykowne zajecie. Wiem, ze niby 2k wydaje sie nie duzo, ale rozne rzeczy sie moga zdarzyc. Popatrz sobie jak wygladal skok w AS miedzy lutym, a marcem... Abstrahujac od tego jaki bedzie cutoff w kwietniu, czy dostales juz maila od KCC, ze sa zadowoleni z Twoich dokumentow i Twoj case czeka na ustalenie terminu rozmowy? Jezeli, nie to nawet przy pomyslnym cutoffie nie spodziewalbym sie zaproszenia na kwiecien.

55 minutes ago, Pawex1972 said:

Czy zapraszają przez cały miesiąc czy też grupują wszystkich np zawsze po 15 - tym? Biuletyn wychodzi po 15 - tym co miesiąc, dlatego wpadłem na taki dziwaczny pomysł. 

Zapraszaja na caly miesiac (przynajmniej w Warszawie). Sa ambasady, ktore grupuja ludzi z DV na konretne terminy, np. Sydney ma wywiady tylko we wtorki.

55 minutes ago, Pawex1972 said:

Drugie pytanie. 

Zależy mi na jak późniejszym wyjeździe do USA. Czy jeżeli mam już potencjalny termin w ambasadzie na kwiecień i poprosił bym o przesunięcie terminu np na sierpień to czy przypadkiem nie wystrychne się na dudka i zostanę z ręką w nocniku bez wizy? Ma może ktoś jakieś info jak jest w tym roku z poziomym wydawania wiz? Szybko się rozejdą czy może będą jeszcze curennt / available we wrześniu nawet?

Ktoś coś? :)

W tym roku problemem nie jest ilosc wiz, tylko efektywnosc ich wydawania. Ludzie, ktorzy sa ponizej cutoffu nie sa odpowiednio szybko zapraszani na rozmowe. Przekladanie terminow na pozniej zawsze niesie ze soba ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Obstawianie jaki numer bedzie w kwietniu to dosc ryzykowne zajecie. Wiem, ze niby 2k wydaje sie nie duzo, ale rozne rzeczy sie moga zdarzyc. Popatrz sobie jak wygladal skok w AS miedzy lutym, a marcem... Abstrahujac od tego jaki bedzie cutoff w kwietniu, czy dostales juz maila od KCC, ze sa zadowoleni z Twoich dokumentow i Twoj case czeka na ustalenie terminu rozmowy? Jezeli, nie to nawet przy pomyslnym cutoffie nie spodziewalbym sie zaproszenia na kwiecien.

 

W tym roku problemem nie jest ilosc wiz, tylko efektywnosc ich wydawania. Ludzie, ktorzy sa ponizej cutoffu nie sa odpowiednio szybko zapraszani na rozmowe. Przekladanie terminow na pozniej zawsze niesie ze soba ryzyko.

Tak dostałem Email. Napisali chyba według szablonu że moje dokumenty są kompletne i teraz należy czekać na moją kolej inter view. Nie napisali ze są w porządku tylko że są kompletne a to chyba znaczy że dobre. Zatem czekam. 

Na marzec prognoza mówi do 21,000 czyli mój 23xxx powinien być w kwietniu. Tak obstawiam. 

Co masz na myśli pisząc że problemem w tym roku jest efektywność wydawania wiz? Za szybko idzie? Skoro takie przyspieszenie nastąpiło to znaczy że jednak sprawnie im to idzie, zatem moje ewentualne przełożenie terminu wywiadu na lipiec /sierpień może okazać się błędem. Czy tak? 

Treść Email :

"Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing."......... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Pawex1972 said:

Co masz na myśli pisząc że problemem w tym roku jest efektywność wydawania wiz? Za szybko idzie? Skoro takie przyspieszenie nastąpiło to znaczy że jednak sprawnie im to idzie, zatem moje ewentualne przełożenie terminu wywiadu na lipiec /sierpień może okazać się błędem. Czy tak? 

Miedzy lutym, a marcem byl w EU skok o 7k numerow (z 14k do 21k). W tym zakresie jest 2045 wylosowanych. Wiesz ilu wylosowanych z tego zakresu dostalo zaproszenie na marzec? 65...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xarthisius napisał:

Miedzy lutym, a marcem byl w EU skok o 7k numerow (z 14k do 21k). W tym zakresie jest 2045 wylosowanych. Wiesz ilu wylosowanych z tego zakresu dostalo zaproszenie na marzec? 65...

Bardzo ciekawe piszesz rzeczy. Dotychczas myślałem że przerabiają za szybko, że idzie zbyt dobrze. 

Gdzie ty tych informacji szukasz? 

Rozumiem zatem że pomimo że w kwietniu mój numer będzie już "brany" to nie należy się nastawiać że dostanę zaproszenie? 

Jakbyś mógł mi jeszcze przypomnieć. Mam czekać na zwykłego email na mojej poczcie. Przeczytać go a resztę instrukcji z datą interview itd dostanę na stronie mojego wniosku DS260, czy tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Pawex1972 said:

Bardzo ciekawe piszesz rzeczy. Dotychczas myślałem że przerabiają za szybko, że idzie zbyt dobrze. 

Gdzie ty tych informacji szukasz? 

http://britsimonsays.com/ceac-data-refreshed-for-early-february/

6 hours ago, Pawex1972 said:

Rozumiem zatem że pomimo że w kwietniu mój numer będzie już "brany" to nie należy się nastawiać że dostanę zaproszenie? 

Nie, jezeli dostales mail, ktory zacytowal powyzej, ponad tydzien temu i jezeli cutoff bedzie po Twojej mysli, to mozesz sie spodziewac zaproszenia po 16 lutego.

6 hours ago, Pawex1972 said:

Jakbyś mógł mi jeszcze przypomnieć. Mam czekać na zwykłego email na mojej poczcie. Przeczytać go a resztę instrukcji z datą interview itd dostanę na stronie mojego wniosku DS260, czy tak? 

Zwykly mail. Instrukcja i data bedzie widoczna na stronie https://dvprogram.state.gov/ (tam gdzie sprawdzales czy zostales wylosowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

 

Nie, jezeli dostales mail, ktory zacytowal powyzej, ponad tydzien temu i jezeli cutoff bedzie po Twojej mysli, to mozesz sie spodziewac zaproszenia po 16 lutego.

Zwykly mail. Instrukcja i data bedzie widoczna na stronie https://dvprogram.state.gov/ (tam gdzie sprawdzales czy zostales wylosowany).

Wielkie dzięki za wyjaśnienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzą w życie ostateczne przepisy odnośnie wymogów do uzyskania zielonej karty i obywatelstwa. 

Sądzę że z uwagi na zaostrzenie kryteriów, w tym roku załapią się numery nawet powyżej 50 - 60 tys. 

https://amerykapopolsku.com/2020/02/11/nowe-przepisy-imigracyjne/?fbclid=IwAR16LNrNhy9gqSc_Ncw2xD7o2zul-fIl7ybDYiOKVjB2oqVLQfze24ADmhs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Pawex1972 said:

Wchodzą w życie ostateczne przepisy odnośnie wymogów do uzyskania zielonej karty i obywatelstwa. 

Sądzę że z uwagi na zaostrzenie kryteriów, w tym roku załapią się numery nawet powyżej 50 - 60 tys. 

https://amerykapopolsku.com/2020/02/11/nowe-przepisy-imigracyjne/?fbclid=IwAR16LNrNhy9gqSc_Ncw2xD7o2zul-fIl7ybDYiOKVjB2oqVLQfze24ADmhs

Tych powyzej 55 tys na pewno uspokoi Twoja radosna prognoza. Szkoda tylko, ze nie istnieja, bo najwyzszy numer w EU to 55271...

Jestem arcyciekawy jak przepisy odnosnie public charge wplywaja na to czy ludzie z wysokimi numerami zalapia sie na interview czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...