Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

re: up - wszystko opiera się o znajomość zasad i procedur z których korzystają USA.

Hint : wszystko jest "in a plain sight", w przepisach prawa i umowach międzynarodowych. O części pisałam w którymś z moich postów.

W tym miejscu zastosowanie ma zasada, twierdząca że : "Prawo jest jak drewniany płot - wąż się prześliźnie, tygrys przeskoczy ale ważne, żeby bydło się nie rozchodziło" :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Juz z kubkiem kawy przejrzalem VB i warto zwrocic uwage na sekcje D:

D.  DIVERSITY VISA (DV) AVAILABILTY IN THE COMING MONTHS

The May rank cut-off movements for all DV regions continue to be greater than might ordinarily have been expected, in order to generate applicant demand under the respective annual limits.  This is because fewer DV applicants are actively pursuing  final action on their cases at consular posts abroad, and the volume of USCIS adjustment cases remains low. If large numbers of applicants eventually do begin to have their cases brought to final action, rank cut-off date movements will necessarily slow or stop, and retrogression would become a possibility.  At this time, it is not possible to say when such action might be required, but late summer would be the most likely time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Kilka godzin po telefonie dostaliśmy też meila. Z tego co widze poszedł zbiorowo do wszystkich umowionych na interview. Jeżeli loteria się opóźni to w sumie nie ma dramatu, szkoda tylko, że 5 dni temu zrobiliśmy badania. Lekarza już przesunęłam na kwiecień...

Szanowni  Państwo,

Uprzejmie informujemy, że procedury związane z Państwa wizą imigracyjną w Ambasadzie USA w Warszawie są obecnie zawieszone w związku z Proklamacją Prezydencką Presidential Proclamation z 11 marca 2020r. ograniczającą podróż do Stanów Zjednoczonych dla osób, które niedawno były w strefie Schengen, w tym w Polsce. Oznacza to, że musimy anulować aktualną datę Państwa rozmowy z konsulem. Ambasada wyznaczy nowy termin spotkania tak szybko, jak to będzie możliwe, po zniesieniu ograniczeń Proklamacji Prezydenckiej. Skontaktujemy się ponownie, aby przekazać Państwu nową datę spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 10:19, paan napisał:

Czy na rozmowie pytali o formularze I-134 i DS-5540 ?

nie bezpośrednio. Opisze jak to wyglądało u osoby przed nami i u nas. 

Osoba nr 1 (siedzieliśmy niedaleko, rozmowa była słyszalna)  - wiek około 40 lat, kobieta. Bez zatrudnienia - jedynie praca na zlecenie (czasami), mieszkanie własne, środków na życie - brak (inaczej - żyje z dnia na dzień).

Konsul zapytała ją, za co się utrzyma w USA - odp. że sprzeda na początku mieszkanie w PL, i środki wykorzysta tam na utrzymanie się przez pierwsze kilk amiesięcy dopóki nie znajdzie pracy.

Pytanie (już jako drugie): Czy ma świadomość kosztów ubezpieczenia zdrowotnego, a jesli tak - to w jaki sposób chce wypełnić ten obowiązek? odp. nie, ale pieniądze ze sprzedania mieszkania itp, 

pyt. czy ma plan na pracę, gdzie, jako kto ? odp. nie, będzie szukała na miejscu,

pyt. czy mogliby prowadzić rozmowę po angielsku? odp. wolałaby po polsku, ponieważ zna jedynie podstawy, 

pyt. zadane (podstawowe) po angielsku (w formie: ok, lets try in english), odp. po polsku, że woli po polsku ponieważ się stresuje. 

Na koniec Kobieta dostała kartkę z oznaczeniem: na dzisiaj nie uprawdopodabnia faktu że utrzyma sie tam, dostała paszport z powrotem. Zapytała Konsul czy może w takim razie wysłać inne dokumenty żeby udowodnić posiadanie pieniędzy - i dostała info, że ma rok od czasu spotkania z konsulem żeby przesłać inne dokumenty, ale na razie jej dziękują. 

Druga sytuacja: 

Rodzina 2+2, dzieci: chłopak 19 lat, dziewczynka 13 lat. Bardzo dobry język angielski u wszystkich, od początku rozmowy - konsul zaczyna po polsku, odpowiedź jest że spokojnie możemy rozmawiać po angielsku. Konsul pyta wtedy (po angielsku) dziewczynkę (13 yo) czemu USA? i młoda odpowiada płynnie o zakupach, sklepach, itp, no to konsul pyta młodą o miasto - czy Nowy York, czy inne? I odpowiedź że NY, bo muzea, itp, 

No to konsul (juz zaciekawiona) pyta 19-latka, a on i jego studia? I młody odpowiada że ma zdany SAT na 1560 (jako drugie podejście), a przedmioty kierunkowe matematyka i fizyka - każdy po 800 pkt (tj 100%). I w tym momencie rozmowa jest przerwana, i jestem poproszony o dostarczenie starego paszportu ze starą wizą żeby ją anulować, bo dostaliśmy wizę imigracyjną. 

Pytanie od nas - ale to już? Konsul odpowiada - tak, gratuluję i powodzenia w USA. Zapytałem jeszcze z ciekawości - dlaczego mam dostarczyć stary paszport (z ważną wizą) - konsul odpowiedziała, że trzeba unieważnić starą wizę aby dostać nową. Aha, no to OK :)

czemu piszę o tym - w naszym przypadku konsul miała info (jeszcze z DS-260) o pracy obojga rodziców (c-suite, fakt że w PL, ale jednak), papiery na określenie majątku i zabezpieczenie finansowe mieliśmy przygotowane - ale wg mnie, w momencie jak zorientowała się o poziomie wykształcenia gówniarzy, nie zapytała już bezpośrednio o majątek. 

W przypadku kobiety przed nami - ona była sama (nie wiem, czy samotna, ale w tym wieku - sama), język angielski - brak, środki finansowe - mieszkanie w PL (w bloku, nie wiem gdzie, nie wiem jakiej wartości), planu na emigrację do USA - brak. W DS-260 musiała też podać dane dotyczące wykształcenia/pracy. Potwierdza się zdanie, że odmowa jest podawana dopiero przez Konsula. Wypełniasz papiery, udowadniasz co możesz, a potem Konsul decyduje na podstawie rozmowy z osobą/osobami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...