Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, andyopole napisał:

Jałowa, zbędne dyskusja. Dostaniesz pieczątkę w paszport, ktora przez rok jest tożsama z GC. Niepotrzebne deliberacje nad wysylaniem dokumentu pocztą. Martwilbym się bardziej jak doleciec do USA bo to może być problem.

A dokladnie to w jaki sposob przekroczyc granice bo poki co jest zamknieta dla nie-obywateli i nie-rezydentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
31 minut temu, kzielu napisał:

A dokladnie to w jaki sposob przekroczyc granice bo poki co jest zamknieta dla nie-obywateli i nie-rezydentow.

liczę ze do połowy lipca otworzą granice a przynajmniej częściowo jak wcześniej np dla kanady, uk lub chorwacji gdzie będę mogła przeczekać te 14 dni przed lotem do us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, mvgda said:

liczę ze do połowy lipca otworzą granice a przynajmniej częściowo jak wcześniej np dla kanady, uk lub chorwacji gdzie będę mogła przeczekać te 14 dni przed lotem do us

O ile zrobią (co bynajmniej nie jest pewne) wtedy radziłbym Tobie jak najszybciej przyjeżdżać w celu aktywacji GC a nie czekać zbędne dni lub tygodnie. Gdyż ponowne zamknięcie może nastąpić równie niespodziewanie z dnia na dzień.. Tak więc załóżmy hipotetycznie, że otwierają 20 czerwca. Wtedy robiłbym wszystko co w mojej mocy aby 21ego, 22ego lub 23ego być w samolocie lecącym za Atlantyk. Odradzam wówczas czekanie do owej połowy lipca, gdyż może się okazać, że granice w międzyczasie zostaną znowu zamknięte. Bądź na taką ewentualność "mentalnie" gotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mcpear napisał:

O ile zrobią (co bynajmniej nie jest pewne) wtedy radziłbym Tobie jak najszybciej przyjeżdżać w celu aktywacji GC a nie czekać zbędne dni lub tygodnie. Gdyż ponowne zamknięcie może nastąpić równie niespodziewanie z dnia na dzień.. Tak więc załóżmy hipotetycznie, że otwierają 20 czerwca. Wtedy robiłbym wszystko co w mojej mocy aby 21ego, 22ego lub 23ego być w samolocie lecącym za Atlantyk. Odradzam wówczas czekanie do owej połowy lipca, gdyż może się okazać, że granice w międzyczasie zostaną znowu zamknięte. Bądź na taką ewentualność "mentalnie" gotowa

tak jak pisałam wcześniej, polecę w celu aktywowania gdy otworzą granice a do połowy lipca mam po prostu na to czas wyznaczony przez badania i ważność wizy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andyopole napisał:

Przypuszczam, mimo wszystko że Amerykanie zrobią coś w rodzaju prolongaty ważności wiz wszelakich. Europa to zrobiła. 

a mnie z kolei się wydaje ze nie mamy na co liczyć w tej kwestii, np wizy j-1, które kończyły się w kwietniu zostały osobom które są obecnie w stanach przedłużone bo nie mają możliwości opuszczenia stanow, wątpię żeby dotyczyło to tez osób które w stanach nie są, najprawdopodniej będę musiała się w takim wypadku ubiegać o przedłużenie ważności wizy co wiąże się z ponownymi badaniami lekarskimi  i ponowna zapłata 330$ dlatego chce tego uniknąć i aktywować jak tylko pojawi się okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cargool napisał:

Miło było ale się skończyło. Tyle w temacie

https://deadline.com/2020/04/trump-executive-order-suspend-immigration-u-s-1202913270/

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Ciekawe czy program DV2020 doprowadzą honorowo do końca czy zmielą nas w "niszczarce dokumentów"? Jest szansa, że po wyborach i ustaniu nieco pandemii ten kowboj i szybki pistolet nieco ochłonie i przywróci przerób wniosków DS260. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...