Jump to content

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania

Recommended Posts

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Tak, Gwiazde Smierci tez zaczna jednak budowac. W koncu petycja byla na ponad 35k podpisow.

Zgadzam się, petycja nie ma z tym nic wspólnego. Ludzie psioczą na imigrację ale jak zabronią obywatelom (takim prawdziwym, białym i najlepiej z anglosaskimi nazwiskami) sprowadzać rodziny to podniesie się wrzask na odpowiednim szczeblu. Jak widać - podziałało :) 

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Opublikowano oficjalne dane na temat ilosci wydanych wiz za Pazdziernik 2020: Normalnie wklejam tabelke, ale teraz nie bede wyglupial... 1 wiza dla Polski...

W tej materii za wiele doświadczenia chyba na forum nie ma. Generalnie wygasłą wizę imigracyjną można odnowić na pisemny wniosek aplikanta, w którym opisze on swój przypadek i wytłumaczy dlaczego nie

u mnie juz po. Pani Konsul mega mila. dzis mi maja wydrukowac wize a jutro mam odrbrac z tnt . 

Posted Images

45 minut temu, Elżbieta654321 napisał:

A jeśli ktoś posiada Zieloną Kartę, ale nie ma jeszcze obywatelstwa, to może starać się o sponsorowanie męża, aby też miał Zieloną Kartę, czy to jest obecnie wstrzymane?

Samo sponsorowanie z tego co się orientuję nie jest wstrzymane. Wstrzymane jest póki co wydawanie wiz imigracyjnych. Od złożenia petycji do momentu uzyskania wizy imigracyjnej z reguły długa droga, w międzyczasie sytuacja może się zmienić pierdylion razy.

• Upvote 1
7 hours ago, mvgda said:

a jak ma się wydawanie GC do przekroczenia granicy na wizie? Czy mogę przekroczyć granice jeśli ban będzie zniesiony a podczas bycia w US moja GC będzie po prostu na pending? przecież przy normalnej procedurze tez dostaje się gc jakoś po miesiącu lub nawet dłużej 

Na dzisiaj obowiązuje zakaz wlotu do USA na dowolnej wizie nieimigracyjnej i imigracyjnej. Tak więc na dzisiaj granicy nie przekroczysz. Trzeba czekać. Myślę, że tacy jak ty zostaną wpuszczeni do USA (może będziesz musiała zrobić nowe badania)

Z tego co czytałem aktualny ban dotyczy jedynie osób dla których wizy miały być wydawany czyli zwycięzców DV2020. Mam nadzieje, że mimo wszystko uda się przeprocesować szczęśliwych zwycięzców. Obecny EO nie dotyczy DV2021 choć nie wiadomo czy nie będzie przedłużany na tyle, że wpłynie tez na kolejne okno. Także obecnie nie ma żadnych norm prawnych, które pozwalałyby procesować GC DV2020 poza okresem na to przewidzianym.