Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Jeżeli wznowią, to powinni mieć expresowe tempo w lipcu, sierpniu i we wrześniu, albo 3/4 wygranych numerów przepadnie. Ja już na wszelki wypadek nie nastawiam się na sukces. Polonia i całe rzesze imigrantów w USA ( a jest ich miliony z prawem głosowania ) powinna to wziąć pod uwagę w wyborach. 

Wg biuletynu na czerwiec praktycznie wszystkie regiony mają current (poza Egiptem i Nepalem) więc TEORETYCZNIE wszyscy mają szansę otrzymać wizę imigracyjną aczkolwiek zakładam, że z uwagi na Covid19 placówki dyplomatyczne będą pracować w trybie "na pół lub 1/4 gwizdka", o ile nastąpi ich otwarcie...

O tym głosowaniu w wyborach to chyba raczej myślałeś o Chinach jako państwie, które zapoczątkowało pandemię? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
22 minuty temu, andyopole napisał:

 

 

Ogladasz nie te TV co trzeba. Polonia zostala praktycznie pozbawiona prawa do glosowania.

Ja zgaduje ze Pawex pisze o nadchodzacych wyborach prezydenckich w US - z tym ze musi wziac poprawke ze czesc imigrantow (ktora juz sie nie uwaza za imigrantow) nie chce zeby inni sie tu dostali) - wiec ich glosowanie na kandydata ktory nie jest nastawiony negatywnie do imigrantow wcale nie jest takie pewne.

Kiedys czytalem dosc sensowny artykul ktory tlumaczyl dlaczego duza czesc latynosow glosuje i bedzie glosowac na Trumpa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kzielu napisał:

Ja zgaduje ze Pawex pisze o nadchodzacych wyborach prezydenckich w US - z tym ze musi wziac poprawke ze czesc imigrantow (ktora juz sie nie uwaza za imigrantow) nie chce zeby inni sie tu dostali) - wiec ich glosowanie na kandydata ktory nie jest nastawiony negatywnie do imigrantow wcale nie jest takie pewne.

Kiedys czytalem dosc sensowny artykul ktory tlumaczyl dlaczego duza czesc latynosow glosuje i bedzie glosowac na Trumpa...

Też podobny artykuł czytałem i masz rację co do głosujących, ważne jest to za co spłace dom, samochód a nie czy ktoś dostanie wizę np z loterii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kzielu napisał:

Ja zgaduje ze Pawex pisze o nadchodzacych wyborach prezydenckich w US - z tym ze musi wziac poprawke ze czesc imigrantow (ktora juz sie nie uwaza za imigrantow) nie chce zeby inni sie tu dostali) - wiec ich glosowanie na kandydata ktory nie jest nastawiony negatywnie do imigrantow wcale nie jest takie pewne.

Kiedys czytalem dosc sensowny artykul ktory tlumaczyl dlaczego duza czesc latynosow glosuje i bedzie glosowac na Trumpa...

Masz racje, czlowiek juz jest tak nakrecony tymi wyborami w Polsce ze az strach. ;)

Z wyborow nowego trumpa jestem na szczescie zwolniony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2020 o 12:24, cclaudia napisał:

 Bo czuje ze juz chyba przyszedl czas zeby sprzedac odlozone dolary, zapomniec o mojej zyciowej porazce i przyzwyczajac sie do wiecznosci w Polsce :wacko:

Dlaczego w Polsce? Masz cala UE... tyle krajow gdzie masz dostep do pracy, opieki lekarskiej, studiow, mozliwosci doksztalcenia/przeksztalcenia sie za male pieniadze... mozliwosci o ktorych przecietny Amerykanin moze tylko marzyc... zwlaszcza w tej chwili. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sly6 said:

Też podobny artykuł czytałem i masz rację co do głosujących, ważne jest to za co spłace dom, samochód a nie czy ktoś dostanie wizę np z loterii 

Zasadniczo warto wziac pod uwage skale problemu, bo fakt ze dyskutujemy to na forum gdzie kazdy interesuje sie w jakims stopniu emigracja wypacza obraz. Polonii, wedle niej samej, jest w USA jakies 8M, w tym 420k ludzi ktorzy sie w Polsce urodzili. Polakow emigrujacych do USA rocznie jest jakies 5k (ze wszytkich kategorii)... 384 wylosowanych w DV to juz wogole ginie w tej statystyce

O ile w kontekscie obywateli Meksyku i innych panstw ameryki lacinskiej to jest jakis polityczny talking point, to innych nacji z Europy ten problem raczej malo dotyka. Jezeli juz, to imigracja przecietnemu "bylemu" imigrantowi, kojarzy sie raczej z naplywem ludnosci przez poludniowa granice. Wtedy na pewno bedzie na "nie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andyopole napisał:

 

 

Ogladasz nie te TV co trzeba. Polonia zostala praktycznie pozbawiona prawa do glosowania.

Hmmm? Czy ja czegoś nie wiem? Amerykanie polskiego pochodzenia, czyli Polacy z amerykańskim obywatelstwem zostali cyt. "praktycznie" pozbawieni praw wyborczych? Wszyscy imigranci w USA mają interes w tym aby nie przerywac programu zielonej karty. Trump za, to powinien stracić miliony głosów zasiedziałych w USA imigrantów z amerykańskim obywatelstwem, bo tylko tacy jeżeli się nie mylę mają prawo głosować w wyborach prezydenckich. Zielonokartkowcy oprócz prawa do wyborów lokalnych, posiadania broni, stałego pobytu i legalnej pracy nie mają innych praw, za to mają poważny obowiązek służby wojskowej, w której można stracić lub jak kto woli oddać życie za nową ojczyznę. 

p. s. Chyba że miałeś na myśli sytuację w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawex1972 napisał:

Wszyscy imigranci w USA mają interes w tym aby nie przerywac programu zielonej karty.

Czy ja czegos nie wiem? Nie za bardzo mnie temat Zielonej Karty po tylu latach interesuje. Z checia poslucham jaki mialbym miec interes w tym aby przerwac, lub nie przerywac 'programu zielonej karty'. Jak juz napisalem, interesuje mnie to mniej wiecej obecnie tak jak kto rzadzi na Sri Lance, a jestem osoba, ktora miala w zyciu zielona karte a nigdy nie miala zadnej wizy turystycznej. Prosze opisz jakos punkt widzenia jednej i drugiej strony, bo gdybym juz mial patrzec na to szybko (a szkoda mi czasu na Zielona Karte), to raczej nie potrzebuje tutaj wiecej osob szukajacych pracy w obecnej sytuacji (to tak bardzo egoistycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawex1972 napisał:

Hmmm? Czy ja czegoś nie wiem? Amerykanie polskiego pochodzenia, czyli Polacy z amerykańskim obywatelstwem zostali cyt. "praktycznie" pozbawieni praw wyborczych? Wszyscy imigranci w USA mają interes w tym aby nie przerywac programu zielonej karty. Trump za, to powinien stracić miliony głosów zasiedziałych w USA imigrantów z amerykańskim obywatelstwem, bo tylko tacy jeżeli się nie mylę mają prawo głosować w wyborach prezydenckich. Zielonokartkowcy oprócz prawa do wyborów lokalnych, posiadania broni, stałego pobytu i legalnej pracy nie mają innych praw, za to mają poważny obowiązek służby wojskowej, w której można stracić lub jak kto woli oddać życie za nową ojczyznę. 

p. s. Chyba że miałeś na myśli sytuację w Polsce. 

Mialem na mysli zblizajace sie wybory prezydenckie w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...