Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Być może na twoje pytanie odpowiedź pojawi sie w EO. Czy wizą którą otrzymałaś w zwiazku z GC będziesz mogła się posłużyć przy wjeździe skoro program wydawania GC został zawieszony wstępnie na 60 dni i niekt jeszcze nie wie w jakim zakresie. Być może sam wjazd nawet gdyby sie udał nie sprawi ze zostanie wydana GC , własnie z powodu zawieszenia. Mamy nadzieję ze po 60 dniach program ruszy ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 hours ago, PiciuK said:

Tak, Gwiazde Smierci tez zaczna jednak budowac. W koncu petycja byla na ponad 35k podpisow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego co pisza w mediach - 60-dniowe zatrzymanie wydawania GC z wyjatkiem dla immediate relatives of US citizen (czyli malzonkowie, rodzice, dzieci). Reszta jak rozumiem (employment based, family relatives i DV) bedzie wlaczona - ale szczegoly powinny byc dzisiaj wiadome bo ma podpisac EO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kzielu napisał:

Wiec z tego co pisza w mediach - 60-dniowe zatrzymanie wydawania GC z wyjatkiem dla immediate relatives of US citizen (czyli malzonkowie, rodzice, dzieci). Reszta jak rozumiem (employment based, family relatives i DV) bedzie wlaczona - ale szczegoly powinny byc dzisiaj wiadome bo ma podpisac EO.

Witam,

A jeśli ktoś posiada Zieloną Kartę, ale nie ma jeszcze obywatelstwa, to może starać się o sponsorowanie męża, aby też miał Zieloną Kartę, czy to jest obecnie wstrzymane?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Elżbieta654321 napisał:

Witam,

A jeśli ktoś posiada Zieloną Kartę, ale nie ma jeszcze obywatelstwa, to może starać się o sponsorowanie męża, aby też miał Zieloną Kartę, czy to jest obecnie wstrzymane?

Pozdrawiam

Przepraszam za offtopic, ale muszę - Elzbieta - to jest forum osób które nic nie wiedzą na tematy przyszłe. Możemy się domyślać, możemy pisać scenariusze, ale nikt nie da Tobie, mi, komukolwiek innemu informacji która dotyczyć będzie przepisów prawa które jeszcze NIE WESZŁY w życie.

Jeśli pytanie by dotyczyło tego jak wyglądało spotkanie w ambasadzie - chętnie bym odpisał i poradził coś. Jeśli byś zapytała o pytania w ambasadzie nt finansów - też bym poradził coś - bo to przeżyłem. Jak zapytasz mnie czy moja wlepka jest ważna i pozwala mi wlecieć na terytorium USA - to odpowiem Tobie że nie wiem i nikt tego nie wie. Nikt nic nie wie. Wszystko co jest pisane tutaj, omawiane - nie ma jakiejkolwiek podstawy prawnej. Nikt nie wie czy dotyczy to blondynów, brunetów, kobiet czy mężczyzn... Sytuacja jaka dotknęła świat (bo zapomnijmy że to dotyczy tylko Polski, USA, Francji, Meksyku) jest straszna i nikt nie da gwarancji że coś zaistnieje jutro, pojutrze lub za dwa miesiące... Tak samo nie wiem (ja- osobiście), czy to co się zadzieje w USA (gospodarczo) do wakacji nie spowoduje że będziemy cieszyć się z tego, że jesteśmy w Polsce/Europie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Tak, Gwiazde Smierci tez zaczna jednak budowac. W koncu petycja byla na ponad 35k podpisow.


Zgadzam się, petycja nie ma z tym nic wspólnego. Ludzie psioczą na imigrację ale jak zabronią obywatelom (takim prawdziwym, białym i najlepiej z anglosaskimi nazwiskami) sprowadzać rodziny to podniesie się wrzask na odpowiednim szczeblu. Jak widać - podziałało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Elżbieta654321 napisał:

A jeśli ktoś posiada Zieloną Kartę, ale nie ma jeszcze obywatelstwa, to może starać się o sponsorowanie męża, aby też miał Zieloną Kartę, czy to jest obecnie wstrzymane?

 

Samo sponsorowanie z tego co się orientuję nie jest wstrzymane. Wstrzymane jest póki co wydawanie wiz imigracyjnych. Od złożenia petycji do momentu uzyskania wizy imigracyjnej z reguły długa droga, w międzyczasie sytuacja może się zmienić pierdylion razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, mvgda said:

a jak ma się wydawanie GC do przekroczenia granicy na wizie? Czy mogę przekroczyć granice jeśli ban będzie zniesiony a podczas bycia w US moja GC będzie po prostu na pending? przecież przy normalnej procedurze tez dostaje się gc jakoś po miesiącu lub nawet dłużej 

Na dzisiaj obowiązuje zakaz wlotu do USA na dowolnej wizie nieimigracyjnej i imigracyjnej. Tak więc na dzisiaj granicy nie przekroczysz. Trzeba czekać. Myślę, że tacy jak ty zostaną wpuszczeni do USA (może będziesz musiała zrobić nowe badania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...