Skocz do zawartości

Oczekiwanie na wize studencka na terenie usa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Zlozylem wniosek o zmiane wizy z turystucznej na studencka na terenie USA.

W miedzyczasie zlozylem wniosek o przedluzenie wizy turystycznej ze wzgledu na oczekiwanie na wize studencka. Wize przedluzono mi o kolejne pol roku. Niestety do tej pory nie mam odpowiedzi a wiza konczyc bedzie mi sie za ponad miesiac. 

 

Czy w tym wypadku nie chcac po raz kolejny przedluzac wizy turystucznej moge oczekiwac na wize studencka w Polsce ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alann napisał:

Witam. 

 

Zlozylem wniosek o zmiane wizy z turystucznej na studencka na terenie USA.

W miedzyczasie zlozylem wniosek o przedluzenie wizy turystycznej ze wzgledu na oczekiwanie na wize studencka. Wize przedluzono mi o kolejne pol roku. Niestety do tej pory nie mam odpowiedzi a wiza konczyc bedzie mi sie za ponad miesiac. 

 

Czy w tym wypadku nie chcac po raz kolejny przedluzac wizy turystucznej moge oczekiwac na wize studencka w Polsce ? 

 

 

Jak już pisaliśmy kiedyś na tym forum na terenie Stanów zmieniasz status bo wizę dostajesz po za terenem Stanów. Wyjeżdżając nic nie dostaniesz a Twoja sprawa zostanie zamknięta.Gdy pojawisz się w Konsulacie po wizę studencką możesz nic nie dostać a czasami anuluje się wizę turystyczna, jesteś nie wiarygodny ponieważ miałeś szybko wrócić ze Stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Sly pisze. Wizy do USA sie dostaje POZA USA. Ty jedynie dostales status studenta, a nie wize studencka. Co to znaczy? To znaczy ze jestes legalnie w USA, ale jezeli wyjedziesz to od razu tracisz ten status. Dopuki nie skonczysz studiow nie wyjezdzaj z Stanow, bo prawdopodobnie nie wrocisz, tracac nauke i pieniadze. Po zakonczeniu studiow i wyjezdzie z USA, mozesz sie od nowa starac o wize jakas. Ale to juz bedac poza USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, katlia napisał:

Tak jak Sly pisze. Wizy do USA sie dostaje POZA USA. Ty jedynie dostales status studenta, a nie wize studencka. Co to znaczy? To znaczy ze jestes legalnie w USA, ale jezeli wyjedziesz to od razu tracisz ten status. Dopuki nie skonczysz studiow nie wyjezdzaj z Stanow, bo prawdopodobnie nie wrocisz, tracac nauke i pieniadze. Po zakonczeniu studiow i wyjezdzie z USA, mozesz sie od nowa starac o wize jakas. Ale to juz bedac poza USA. 

On nie dostal statusu studenta - zlozyl jedynie wniosek o zmiane statusu ze turystycznego na studencki i tych studiow pewnie jeszcze nawet nie zaczal...

Poza tym to na kilometr smierdzi desperacka proba zostania w US a nie checia nauki - USCIC chyba ostatnio (na szczescie) na takie przypadki zaczal patrzec troche bardziej dokladnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

 

Poza tym to na kilometr smierdzi desperacka proba zostania w US a nie checia nauki - USCIC chyba ostatnio (na szczescie) na takie przypadki zaczal patrzec troche bardziej dokladnie...

 

ja do dzis srednio rozumiem przechodzenie z turystycznej na turystyczna, ale ze statusem studenckim. Niby legalnie, ale wyjechac nie mozna, bo nie wiadomo czy wpuszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...