Skocz do zawartości

Nielegalny pobyt a wycieczka


Booster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Planujemy z dziewczyną polecieć w czerwcu do Los Angeles, a jej rodzina mieszka w Nowym Yorku i chcą do nas przyjechać autobusem (są połaczenia) ale ich pobyt jest nielegalny od wielu lat.

 

I teraz tak, czy podczas takiej podróży może dojśc od kontroli i sprawdzenia danych w systemie i deportacji? Czy podczas kontroli Policja widzi takie dane w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficerowie CBP mają prawo zatrzymywać i prosić o dokumenty 100 mil od przejścia granicznego. To 100 mil liczy się od każdego międzynarodowego portu lotniczego, czyli praktycznie w całym USA mogą to czynić. Była cała seria przypadków gdzie zatrzymano i aresztowano pasażerów w autobusach Greyhound - przeczytaj sobie https://www.washingtonpost.com/news/business/wp/2018/06/20/as-border-patrol-searches-its-buses-greyhound-is-pulled-into-immigration-uproar/?noredirect=on bo rok temu przetoczyła się debata czy jest to legalne czy nie - zakończyła się wnioskiem, że jest to legalne  (o ile się nie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2019 at 12:33 PM, Booster said:

Cześć.

Planujemy z dziewczyną polecieć w czerwcu do Los Angeles, a jej rodzina mieszka w Nowym Yorku i chcą do nas przyjechać autobusem (są połaczenia) ale ich pobyt jest nielegalny od wielu lat.

 

I teraz tak, czy podczas takiej podróży może dojśc od kontroli i sprawdzenia danych w systemie i deportacji? Czy podczas kontroli Policja widzi takie dane w systemie?

Policję to tam akurat średnio obchodzi, ale już CBP owszem. Ryzyko zatrzymania i bycia złapanym jest zawsze. Ale skoro siedzą tam nielegalnie już sporo czasu to chyba zdają sobie sprawę z ryzyka?

nie możecie po prostu wy ich odwiedzić zamiast oni was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 15:33, Booster napisał:

Cześć.

Planujemy z dziewczyną polecieć w czerwcu do Los Angeles, a jej rodzina mieszka w Nowym Yorku i chcą do nas przyjechać autobusem (są połaczenia) ale ich pobyt jest nielegalny od wielu lat.

 

I teraz tak, czy podczas takiej podróży może dojśc od kontroli i sprawdzenia danych w systemie i deportacji? Czy podczas kontroli Policja widzi takie dane w systemie?

wszystkiego najlpeszego dla rodzicow.

A czy rodzice nie moga po prostu kupic biletu na samolot i w przeciagu 4,5 h znalezc sie na zachodnim wybrzezu usa ? Czy musza sie kotlowac te 2 dni (?) w autobusie ? 

Ten post pokazuje jak nielegale maja ciezko. Jestes zamkniety w 1 miejscu. A jak juz sie gdzies ruszysz to musisz miec oczy w du.... bo przeciez moze za drzewem czai sie policja czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2019 o 22:11, ilya_ napisał:

wszystkiego najlpeszego dla rodzicow.

A czy rodzice nie moga po prostu kupic biletu na samolot i w przeciagu 4,5 h znalezc sie na zachodnim wybrzezu usa ? Czy musza sie kotlowac te 2 dni (?) w autobusie ?

To jest dokładnie co mi przyszło na myśl... Jechałem raz Greyhound'em z NYC do Chicago i nie zyczyłbym tego najgorszemu wrogowi...

Dnia 8.09.2019 o 22:11, ilya_ napisał:

Ten post pokazuje jak nielegale maja ciezko. Jestes zamkniety w 1 miejscu. A jak juz sie gdzies ruszysz to musisz miec oczy w du.... bo przeciez moze za drzewem czai sie policja czy cos...

Swoją drogą to nie słyszeliśmy juz dawno od @RobertNYc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, rzecze1 said:

Jechałem raz Greyhound'em z NYC do Chicago i nie zyczyłbym tego najgorszemu wrogowi...

Dlaczego? Ja kiedyś jechałam Greyhoundem z NYC do Bostonu i było bardzo spoko. Aczkolwiek to było w 2005 także ciekawa jestem czy tak się zmieniło czy tak niskie miałam wtedy oczekiwania od tego sposobu komunikacji ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Dlaczego? Ja kiedyś jechałam Greyhoundem z NYC do Bostonu i było bardzo spoko. Aczkolwiek to było w 2005 także ciekawa jestem czy tak się zmieniło czy tak niskie miałam wtedy oczekiwania od tego sposobu komunikacji ;p

O, ja tez w 2005 :)

Nie chodzilo mi o to jakiego komfortu sie oczekuje, bo byl ok, ale ile w tym komforcie trzeba spedzic czasu... bo o ile autobus NYC - Boston to 4-5 godzn, tak NYC - Chicago to bylo juz jakies 19-20... Jazdy do Callifornii sobie po prostu nie wyobrazam...

...i cos mi sie wydaje, ze Ci wspomniani rodzice chyba tez tego do konca sobie nie sprawdzili... bo teraz jak patrze to autobus zajmuje 2 dni 17 godzin... czyli w obie strony to praktycznie tydzien w autobusie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 20:33, Booster napisał:

Cześć.

Planujemy z dziewczyną polecieć w czerwcu do Los Angeles, a jej rodzina mieszka w Nowym Yorku i chcą do nas przyjechać autobusem (są połaczenia) ale ich pobyt jest nielegalny od wielu lat.

 

I teraz tak, czy podczas takiej podróży może dojśc od kontroli i sprawdzenia danych w systemie i deportacji? Czy podczas kontroli Policja widzi takie dane w systemie?

Ja na waszym miejscu bym kupil bilet multicity: czyli Polska - Los Angeles i powrotny Nowy Jork - Polska. Powinien byc tanszy niz powrotny tylko do Los Angeles.

A nawet jesli nie bedzie, to dodatkowy bilet na polaczenie LAX-NYC wyjdzie was w podobnej cenie co wyprawa rodziny do Callifornii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...