Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Mr Baritone napisał:

Hej,

Mam pytanie odnośnie ESTA:

1. Co mam wpisać w sekcji , w której trzeba podać dane  kontaktowe do miejsca, w ktorym się zatrzym w USA (hotel, apartament) ? Nie wiem jeszcze czy będzie to hotel, hostel czy mieszkanie. Nie chciałbym niczego bookować dopóki nie otrzymam autoryzacji z systemu. Mam wpisać nazwę lokum, w którym ewentualnie się zatrzymam juz po otrzymaniu autoryzacji? 

2. Żeby wypełnić ESTĘ  potrzebuję wcześniej kupić bilety lotnicze? Z tego co wiem to chyba nie, ale wolę się upewnić :)

 

Z góry dzięki za pomoc!

1. Jeżeli nie wiesz gdzie się zatrzymasz wpisujesz UNKNOWN, na szczęście dane kontaktowe można aktualizować po zatwierdzeniu autoryzacji

2. Nie trzeba :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dudus86 napisał:

1. Jeżeli nie wiesz gdzie się zatrzymasz wpisujesz UNKNOWN, na szczęście dane kontaktowe można aktualizować po zatwierdzeniu autoryzacji

2. Nie trzeba :D 

Jak długo można edytować te dane kontaktowe do miejsca w które się jedzie? dwa lata tak jak jest ESTA wydawana? Chodzi mi o to, że przy drugim wyjeździe te dane będą już pewnie nieaktualne i wtedy można zmienić na inne miejsce. Czy wiesz czy trzeba wpisywać numer paszportu tylko aktualnego czy tam należy wpisać wszystkie poprzednie kiedykolwiek posiadane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stablettt napisał:

Mam pytanie , jeżeli miałem odmowę vizy 13 lat temu , a byłem osoba nie pełnoletnia mająca wtedy lat 14 bądź 15 a dokumenty szły przez agencje to co mam wpisac w pole gdzie trzeba wpisac czy była odmowa vizy  ?? 

Wpisać prawdę bo tam jest pytanie czy kiedykolwiek odmówiono Ci wizy. Nie ma rozgraniczenia na wiek i kiedy to się stało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2019 o 10:29, Dudus86 napisał:

Właśnie dostałem zgodę ESTY na podróż do usa. Wniosek wypełniłem w ciągu 10 min i po ok.30 min wniosek został zaakceptowany. Dodam, że wiosna tego roku zrzekłem się GC. 

Decyzja przychodzi na maila czy na stronie ambasady trzeba sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się z wami podzielić aktualna informacja,nie dostalem pozwolenia,miałem odmowe dwa lata temu,tak że to zniesienie wiz nie dla każdego a Ci co mieli odmowe mogą sobie odpuścić.. szkoda,ale nie wydam kolejnych 600zł na wizę.. dostałem ete do Kanady bez problemu więc pewnie odwiedze ten kraj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, xvv napisał:

Mogę się z wami podzielić aktualna informacja,nie dostalem pozwolenia,miałem odmowe dwa lata temu,tak że to zniesienie wiz nie dla każdego a Ci co mieli odmowe mogą sobie odpuścić.. szkoda,ale nie wydam kolejnych 600zł na wizę.. dostałem ete do Kanady bez problemu więc pewnie odwiedze ten kraj

CZyli jednak system jest szczelny. Ciekawe jak pojdzie tym, ktorzy mieli np. 10 letnie bany (ktore uplynely). albo jakies dawne odmowy wizy w konsulacie a potem, po jakims czasie od odmowy dostali wlepke w paszporcie bo konsul mial lepszy humor.

 

Wariantow I powodow do odrzucenia ESTA'y  sa setki.

 

Czy w przypadku braku akceptacji ESTA wzieli te $14 (za rozpatrzenie :) ) czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...