Skocz do zawartości

Rachunek za szpital


Balbinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 godzin temu, Balbinka napisał:

Na wakacjach w USA trafiłam do szpitala miałam ubezpieczenie lecz ubezpieczyciel nie pokrył kosztów gdyż miałam alkohol w krwi. Czy jeżeli jestem w Polsce to czy USA jest w stanie jakoś mnie obarczyc tu w Polsce jeżeli nie zapłacę tego rachunku? 

A kiedyś będziesz chciała wrócić do Stanów? 

Na teraz nie ma takich porozumień lecz kto wie co będzie w przyszłości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Balbinka said:

Czyli mogą mnie cofnąć na granicy nawet jeżeli w celach turystycznych będę chciała pojechać? 

A to nie jest tak że po jakimś czasie ten rachunek się przedawnia? 

 

Rachunek się nie przedawnia. Nigdy nie słyszałem aby z powodu długów cofali z granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Balbinka napisał:

Czyli mogą mnie cofnąć na granicy nawet jeżeli w celach turystycznych będę chciała pojechać? 

A to nie jest tak że po jakimś czasie ten rachunek się przedawnia? 

 

Jesli szpital nie moze wyegzekwowac naleznosci sprzedaje dlug firmie windykacyjnej. A ci sa zawzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Balbinka napisał:

Teraz sprawa jak działają firmy windykacyjne? Czy dopada mnie jak przyjadę do USA, czy tu w Polsce mogę mi jakoś zagrażać? 

Zeby Cie "dopasc" w USA musza znac Twoj adres i miejsce pracy aby chociaz cokolwiek uszczknac z Twoich zarobkow. W Sadzie taka sprawe o zajecie przeprowadza sie blyskawicznie.

Zeby Cie "dopasc" w Polsce musza miec umowe z jakas polska firma windykacyjna. Wiele zalezy od kwoty dlugu. Nie zawsze warto firmie windykacyjnej wydawac pieniadze jesli mozliwosc odzyskania dlugu jest niewielka lub kwota zbyt niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nic sie nie stanie, chociaz to troche zalezy od wysokosci rachunka. Szanse za malusienkie ze beda scigac cie do Polski.

Ale jezeli szpital wie ze jestes cudzoziemka moze zglosic dlug do ICE ktore moze wpisac Ciebie do systemu i permanentnie bedziesz "flagged" w komputerze. Potem mozesz miec problem z otrzymaniem wizy lub wjazdem do USA. Wiec jezeli chcesz miec mozliwosc bez problemu wrocic do USA to powinnas to zalatwic. Wynegocjuj ze szpitalem nizsza cene, i splac.

Albo mozesz olac sprawe bo nie chcesz wracac do USA. Duzo ludzi tak robi. To jest niestety jeden z powodow dlaczego opieka lekarska tu jest tak droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Jaki jest deadline za placenie rachunkow ze szpitala po jakim sprawa jest przekazywana do firmy windykacyjnej?? Zaczalem kolekcjonawac od jakiegos czasu, bo zona jest w ciazy. Na razie czekam az sie pelna suma uzbiera i zamierzam zapytac o rozlozenie na raty...

Pytalem amerykanskich kolegow i mi odpowiedzieli, ze zanim pojdziesz jeszczea raz do tego samego lekarza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...