Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Planuje lecieć na początku maja do USA ponieważ praca na mnie czeka ale z tego co widzę loty są odwoływane. Wie ktoś czy jest jakiś sposób aby się tam dostać?

I tak przy okazji spytam. Czy jak kupię ubezpieczanie podróżne i zaznaczę praca fizyczna w USA to będzie ono normalnie działać? Mam zieloną kartę ale to z USA ubezpieczenie jest drogie.

https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/?calculationId=Z4TRJB&visitType=Cookie#/s/first

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
14 minut temu, margherita_s napisał:

Granice USA są zamknięte. Ostatnie loty czarterowe dla rezydentów i obywateli USA były na początku kwietnia, zgodnie ze stroną ambasady. Jeśli wiedziales, że musisz być w USA w pracy na początku maja, powinieneś był polecieć jednym z tych lotów czarterowych.

No ale samoloty dalej do USA przeciez latają, nawet dziś, zatem rezydentów i obywateli chyba nadal wpuszczają?

@nikon - na Maj LOT bilety z Polski sprzedaje, ale to bardzo ryzykowna opcja. Zakładając, ze masz prawo do USA wjechac, to na Twoim miejscu dostałbym się najpierw do któregoś z duzych hubów europejskich - Londynu, Paryza, Amsterdamu, Frankfurtu... Stamtąd juz wylecisz raczej bez problemu nawet jakby miała przyjsc apokalipsa, a ceny biletów na maj są zresztą bardzo konkurencyjne.

Problemem moze byc wyjazd z Polski, ale chyba takze tam uznają podróze do pracy za "koniecznosc"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rzecze1 napisał:

No ale samoloty dalej do USA przeciez latają, nawet dziś, zatem rezydentów i obywateli chyba nadal wpuszczają?

Wpuszczaja... ale trudno dolecic. Kolezanka pojechala do chorej mamy mieszkajacej na Hawajach... potem nie mogla wrocic na mainland przez 3 tygodnie... kazdy jej lot byl odwolany.  Sa gorsze miejsca w ktorych mozna byc stuck, ale jej to specjalnie nie bawilo bo musiala wrocic do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, katlia napisał:

Wpuszczaja... ale trudno dolecic. Kolezanka pojechala do chorej mamy mieszkajacej na Hawajach... potem nie mogla wrocic na mainland przez 3 tygodnie... kazdy jej lot byl odwolany.  Sa gorsze miejsca w ktorych mozna byc stuck, ale jej to specjalnie nie bawilo bo musiala wrocic do pracy. 

To prawda. Dlatego zdecydowanie doradzałbym OP bilet z duzego hubu w Europie do duzego hubu w USA. Te samoloty latają codziennie i będą latac, a i z tego co piszą ludzie podróz jest przyjemna, bo samoloty są puste. Jak dojechac do/wyjechac z  odpowiedniego wielkiego lotniska na obu kontynetach... to juz inny problem, i tu niestety trzeba radzic sobie samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzecze1 napisał:

No ale samoloty dalej do USA przeciez latają, nawet dziś, zatem rezydentów i obywateli chyba nadal wpuszczają?

@nikon - na Maj LOT bilety z Polski sprzedaje, ale to bardzo ryzykowna opcja. Zakładając, ze masz prawo do USA wjechac, to na Twoim miejscu dostałbym się najpierw do któregoś z duzych hubów europejskich - Londynu, Paryza, Amsterdamu, Frankfurtu... Stamtąd juz wylecisz raczej bez problemu nawet jakby miała przyjsc apokalipsa, a ceny biletów na maj są zresztą bardzo konkurencyjne.

Problemem moze byc wyjazd z Polski, ale chyba takze tam uznają podróze do pracy za "koniecznosc"...

Wpuszczają? A to nie wiedziałam, my bad. Myślałam, że te loty czarterowe ogłaszane przez ambasade były ostatnimi. Następnym razem zrobię research przed komentarzem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, margherita_s napisał:

Wpuszczają? A to nie wiedziałam, my bad. Myślałam, że te loty czarterowe ogłaszane przez ambasade były ostatnimi. Następnym razem zrobię research przed komentarzem ;)

No teoretycznie rzad amerykanski nie moze odmowic wstepu obywatelom. A te loty czarterowe byly w ramach pomocy dla obywateli ktorzy nie moga sie zalapac na inne sposoby powrotu albo/i przebywaja w kraju gdzie granice sa zamkniete. Nadal jest mase Amerykanow w zamknietych krajach w Ameryce Lacinskiej i Azji czekajacych na mozliwosc poworotu - oni musza czekac czesto wlasnie na takie loty czarterowe organizowane przez rzad amerykanski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, margherita_s napisał:

Wpuszczają? A to nie wiedziałam, my bad. Myślałam, że te loty czarterowe ogłaszane przez ambasade były ostatnimi. Następnym razem zrobię research przed komentarzem ;)

No worries. Dla zainteresowanych lotnictwem zawsze polecam https://www.flightradar24.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...