Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mcpear napisał:

Jak tam się dostać to prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Niemcy od 10 kwietnia chyba zamknęli granicę z Polską. Czeska jest zamknięta, Słowacka też, Litewska i Ukraińska też jak rozumiem. Na Białoruś potrzebujesz wizę a z tamtąd i tak nie ma jak do Frankfurtu dotrzeć - też nie wiem czy wpuszczą Ciebie dzisiaj tam (wyrobienie kiedyś wizy turystycznej to było kiedyś 21 dni roboczych więc na 1 maja będzie kłopot)

Mirja wczoraj była w Polsce - tam było trochę miejsca wolnego w luku Cargo ale już odleciała ;)

Jesli nie da sie ladem lub powietrzem... to zostaje morzem :)

Promy do Szwecji nadal plywaja, a tam juz "wolny swiat". Przynajmniej na dzien dzisiejszy. 

A swoja droga, to tak takich biletow na ten sam dzien nie widzialem chyba nigdy:

 

Screenshot_20200416-064732_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam lot do Miami 27 kwietnia. Poki co wszystkie loty odwolane sa do 26 kwietnia, czekam za decyzja rzadu czy moj lot sie odbedzie czy moge skladac wniosek do linii lotniczych o zwrot biletu. Rozmawialam z pania z LOTu tydzien temu i mowila, ze poki co loty od 27 kwietnia maja odbyc sie planowo, chociaz watpie w to bardzo. Czekam za decyzja rzadu, dzis powinni dac jakies info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nikon napisał:

Jezeli masz zielona karte (a nie swiezo wydana wize imigracyjna ktora zielona karta nie jest) to lec - znajoma amerykanka pracujaca w American School of Warsaw sie zastanawia czy nie poleciec tym lotem jako ze szkoly w tym roku szkolnym w PL to juz raczej nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Jezeli masz zielona karte (a nie swiezo wydana wize imigracyjna ktora zielona karta nie jest) to lec - znajoma amerykanka pracujaca w American School of Warsaw sie zastanawia czy nie poleciec tym lotem jako ze szkoly w tym roku szkolnym w PL to juz raczej nie bedzie...

Tak mam zieloną kartę.

Kupiłem niby lot na 1 maja British Airways. Jaka jest szansa według was że lot zostanie anulowany? I czy dostanę zwrot pieniędzy czy będą chcieli dać mi bilet na inny dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nikon napisał:

Tak mam zieloną kartę.

Kupiłem niby lot na 1 maja British Airways. Jaka jest szansa według was że lot zostanie anulowany? I czy dostanę zwrot pieniędzy czy będą chcieli dać mi bilet na inny dzień?

dostaniesz flight credit najprawdodobniej. Jakie jest prawdpodobnienstwo ze lot zostanie anulowany - trudno powiedziec - ja bym popatrzyl czy jakies loty BA w ostatnich dniach lataly - jezeli beda mieli wystarczajaca ilosc ludzi to pewnie poleca, jak nie to nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, nikon said:

Tak mam zieloną kartę.

Kupiłem niby lot na 1 maja British Airways. Jaka jest szansa według was że lot zostanie anulowany? I czy dostanę zwrot pieniędzy czy będą chcieli dać mi bilet na inny dzień?

Ogólna zasada jest taka: jak lot odwołuje linia lotnicza to powinieneś dostać zwrot pieniędzy. Jak sam skasowujesz rezerwację to w zależności od warunków biletu.

Tyle ogólna zasada. Teraz odstępstwa od niej w czasie COVID-19:

1. Obecnie większość (o ile nie wszystkie znane mi linie lotnicze) w przypadku skasowania rezerwacji przez pasażera zwracają pasażerowi pieniądze w formie "flight credit", czyli umożliwiają wykorzystanie tego "flight credit" przez bodajże 12 miesięcy - niektóre chyba z linii do końca 2021. No chyba, że kupiłeś bilet nierestrykcyjny w taryfie "Y" albo "C" (albo w jakimś jej wariancie) wtedy zapewne zwrócą Tobie kasę

2. Są linie lotnicze które w obecnej trudnej sytuacji z cash flow nawet w przypadku skasowania połączenia przez linię lotniczą zwracają pieniądze tylko jako "flight credit" zaznaczając, że jak przez 12 miesięcy tego nie wykorzystasz to po 12 miesiącach zwrócą Tobie kasę. Umiem sobie wyobrazić że za 12 miesięcy zaoferują przedłużenie tego kredytu na dłużej. Co więcej dają dodatkowe upusty 50 EUR / 50 CHF jak wykorzystasz ten flight credit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

dostaniesz flight credit najprawdodobniej. Jakie jest prawdpodobnienstwo ze lot zostanie anulowany - trudno powiedziec - ja bym popatrzyl czy jakies loty BA w ostatnich dniach lataly - jezeli beda mieli wystarczajaca ilosc ludzi to pewnie poleca, jak nie to nie....

do 26 kwietnia chyba żadne nie latają

na stronie linii lotniczej i pośredników już nie ma tego lotu do kupienia więc chyba odwołali

2020-05-01 11:50 lądowanie 19:45

LOT    BA 847 - British Airways

LOT    AY 5503 - Finnair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...