Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rzecze1 napisał:

No ale samoloty dalej do USA przeciez latają, nawet dziś, zatem rezydentów i obywateli chyba nadal wpuszczają?

@nikon - na Maj LOT bilety z Polski sprzedaje, ale to bardzo ryzykowna opcja. Zakładając, ze masz prawo do USA wjechac, to na Twoim miejscu dostałbym się najpierw do któregoś z duzych hubów europejskich - Londynu, Paryza, Amsterdamu, Frankfurtu... Stamtąd juz wylecisz raczej bez problemu nawet jakby miała przyjsc apokalipsa, a ceny biletów na maj są zresztą bardzo konkurencyjne.

Problemem moze byc wyjazd z Polski, ale chyba takze tam uznają podróze do pracy za "koniecznosc"...

no właśnie brat mi mówił abym do Niemiec pojechał ale nie wiem czy nie muszę być tam najpierw 14 dni na kwarantannie

możliwe że loty ruszą od 1 maja

  

3 godziny temu, kzielu napisał:

Ja jeszcze dodam ze sa lepsze metody wryrzucania pieniedzy w bloto niz kupno ubezpieczenia podroznego jako rezydent US.

 normalne ubezpieczenie kosztuje 400$/mc a np jak ktoś jest na programie w&t to kosztuje 15zł/dzień - nie potrafię tego zrozumieć

czyli jako że jestem rezydentem nie będzie działało takie ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Teraz, nikon napisał:

no właśnie brat mi mówił abym do Niemiec pojechał ale nie wiem czy nie muszę być tam najpierw 14 dni na kwarantannie

W takim razie proponowałbym dostac się jakoś do Londynu. Do UK dalej wpuszczają wszystkich jak leci...zadnych kontroli, temperatur, kwarantanny czy innych spraw. Stąd wyleciec do NYC czy innych duzych ośrodków w USA (w zalezności gdzie Ci najbardziej pasuje) nie będzie problemu. New York na Maj to na tą chwilę ponizej 250 funtów w obie strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzecze1 napisał:

W takim razie proponowałbym dostac się jakoś do Londynu. Do UK dalej wpuszczają wszystkich jak leci...zadnych kontroli, temperatur, kwarantanny czy innych spraw. Stąd wyleciec do NYC czy innych duzych ośrodków w USA (w zalezności gdzie Ci najbardziej pasuje) nie będzie problemu. New York na Maj to na tą chwilę ponizej 250 funtów w obie strony...

kupiłem już bilet z warszawy przez londyn do bostonu na 1 maja za 1600zł

oby nie odwołali, jak coś to poczekam do czerwca na loty w&t

pracę i tak zaczynam 15 dopiero i pierwsze 2 tygodnie pewnie będzie mało godzin

dzięki wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nikon napisał:

kupiłem już bilet z warszawy przez londyn do bostonu na 1 maja za 1600zł

oby nie odwołali, jak coś to poczekam do czerwca na loty w&t

pracę i tak zaczynam 15 dopiero i pierwsze 2 tygodnie pewnie będzie mało godzin

dzięki wszystkim za pomoc

 

Good call. British Airways z tego co sie orientuje lataja z Wawy juz tylko kilka razy w tygodniu, ale mozna na nich polegac. Jak cos to Ci przesuna lot o pare dni. Z miejscem nie powinno byc problemu. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

United np lata codzinnie 1 lot z Frankfurtu i 1 lot z Londynu (tylko). Reszta lotów nawet jak jest w rozkładzie to raczej tylko wirtualnie - tzn zostanie odwołana jak dojdzie co do czego. https://hub.united.com/united-flight-reductions-suspensions-2020-2645514815.html

Generalnie United nie planuje do końca maja zwiększyć ilości lotów przez Atlantyk

Kupienie dzisiaj biletu w Locie to w zasadzie zaoferowanie LOTowi bezpłatnego kredytu w wysokości ceny biletu od dzisiaj do dnia skasowania lotu. W Polsce obowiącuje bezterminowy zakaz lotów - nic nie wskazuje że się skończy. To, że LOT nadal trzyma i sprzedaje siatkę połączeń na kwiecień i maj to tylko by złowić takich jak ty co im pożyczą na krótki czas pieniądze. Trzymane są również po to aby opóźnić maksymalnie zwroty za bilety tym co kupili je dawno temu.

Jak tam się dostać to prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Niemcy od 10 kwietnia chyba zamknęli granicę z Polską. Czeska jest zamknięta, Słowacka też, Litewska i Ukraińska też jak rozumiem. Na Białoruś potrzebujesz wizę a z tamtąd i tak nie ma jak do Frankfurtu dotrzeć - też nie wiem czy wpuszczą Ciebie dzisiaj tam (wyrobienie kiedyś wizy turystycznej to było kiedyś 21 dni roboczych więc na 1 maja będzie kłopot)

Mirja wczoraj była w Polsce - tam było trochę miejsca wolnego w luku Cargo ale już odleciała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nikon napisał:

no właśnie brat mi mówił abym do Niemiec pojechał ale nie wiem czy nie muszę być tam najpierw 14 dni na kwarantannie

możliwe że loty ruszą od 1 maja

  

 normalne ubezpieczenie kosztuje 400$/mc a np jak ktoś jest na programie w&t to kosztuje 15zł/dzień - nie potrafię tego zrozumieć

czyli jako że jestem rezydentem nie będzie działało takie ubezpieczenie?

A chociaż czytałeś regulamin ubezpieczenia?  Po pierwsze Ty nie lecisz turystycznie a jako rezydent. Kiedyś do ubezpieczenia turystycznego można było dodać pracę. 

Co do tych opłat to zależy na co można liczyć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w google "Ogólnych Warunków Ubezpieczenia kosztów leczenie za granicą". Wybrałem pierwsze z brzegu Towarzystwo ubezpieczeniowe (nie będę reklamował nazwy towarzystwa). Wyszukałem taki fragment:

"Niezależnie od wyłączeń generalnych, o których mowa w § XXX, Towa­rzystwo nie ponosi odpowiedzialności za szkody (...) powstałe na terytorium RP lub kraju rezydencji (...)"

Jestem prawie, że pewien, że taka (albo równoznaczna) fraza znajduje się we wszystkich turystycznych ubezpieczeniach medycznych od kosztów leczenia za granicą. Tak jak napisano już powyżej kupowanie takiego ubezpieczenie z myślą pokrycia kosztów leczenia w USA jak posiada się GC jest równoważne z dobrowalną darowizną na rzecz takiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Niestety musisz zakupić ubezpieczenie dla rezydentów o ile pragniesz być ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...