Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, jak to mówią "kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana" i "nadzieja zawsze umiera ostatnia"
Ja zalecam mieć nadzieję, tym bardziej, że, tak jak wcześniej napisał [mention=49363]whysoserious3[/mention], so lekko zmienione warunki, w tym roku: przede wszystkim doszła deklaracja środków i dóbr finansowych + aktualna sytuacja związana z COVIDem, bezrobociem w USA i zamieszkami raczej nie będzie zachęcać ludzi do emigracji, tym bardziej, że ponosi ona ze sobą spore koszty, a ludzie mogą po prostu nie miech tych pieniędzy.
A żeby szczęściu trochę pomóc, na wszelki wypadek wysłać zgłoszenie do loterii również w tym roku (w razie, gdyby jednak numer ostatecznie okazał się za wysoki), te 5 miesięcy szybko zleci  
Możesz przybliżyć co to za deklaracja niby przybyła?

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukasz007 napisał:

Możesz przybliżyć co to za deklaracja niby przybyła?

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka
 

Hej Łukasz,

bodajże deklaracja D-5540 czy jakoś tak, podajesz tam wykaz wszystkich posiadanych aktywów, włącznie z krajem, gdzie się one znajdują.

Podobno obowiązuje od 02.2020, tak mi się wydaje przynajmniej.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-10-prepare-for-the-interview.html

4. Public Charge Questionnaire: DS:5540

You may be asked to present a completed DS-5540, Public Charge Questionnaire, and supporting evidence at the time of your interview. To prepare that documentation in advance, please visit the DS-5540 Public Charge Questionnaire page of this website

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Łukasz,
bodajże deklaracja D-5540 czy jakoś tak, podajesz tam wykaz wszystkich posiadanych aktywów, włącznie z krajem, gdzie się one znajdują.
Podobno obowiązuje od 02.2020, tak mi się wydaje przynajmniej.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-10-prepare-for-the-interview.html

4. Public Charge Questionnaire: DS:5540

You may be asked to present a completed DS-5540, Public Charge Questionnaire, and supporting evidence at the time of your interview. To prepare that documentation in advance, please visit the DS-5540 Public Charge Questionnaire page of this website

Dzięki. To mnie zaskoczyłaś nie znałem tematu. Myślałem że nadal wystarczy tylko wyciąg z konta w razie w . A tu proszę jak zwykle człowiek uczy się całe życie i dalej nic nie wie

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie tam pisze pod tym linkiem że można to tam wysłać rozumiem że słowo ,,można "nie jest równoznaczne z ,,trzeba" wysłać. Czyli wystarczy mieć to wypełnionego na rozmowę w ambasadzie i w razie prośby okazać czy dobrze myślę? Jeśli nie to proszę o weryfikację

 

 

 

 

Dokładnie chodzi mi o ten zapis

Applicants may scan and upload completed DS-5540 under the principal applicant in CEAC. Applicants may bring a copy to their interview.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lukasz007 napisał:

A jeszcze takie pytanie tam pisze pod tym linkiem że można to tam wysłać rozumiem że słowo ,,można "nie jest równoznaczne z ,,trzeba" wysłać. Czyli wystarczy mieć to wypełnionego na rozmowę w ambasadzie i w razie prośby okazać czy dobrze myślę? Jeśli nie to proszę o weryfikację

Dokładnie chodzi mi o ten zapis

Applicants may scan and upload completed DS-5540 under the principal applicant in CEAC. Applicants may bring a copy to their interview.

 

Chyba muszę się wycofać z tego co napisałam odnośnie dokumentu... Omyłkowo założyłam, że zarówno DV jak i IR/CR mają podobne wymogi.

Ja aplikuję o Imigrację na zasadzie łączenia rodzin i naszło mnie, że wy w ramach loterii wizowej może macie nieco inne wymogi formalne odnośnie interview niż ja. Popatrzyłam na zakładkę dla loterii DV i tam faktycznie nie ma informacji o konieczności składania takowego wniosku, jedynie trzeba wykazać posiadanie środków niezbędnych do pokrycia kosztów przeprowadzki i rozpoczęcia życia w USA, także możliwe, że wyciąg z konta w zupełności wystarczy. 

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview/diversity-visa-prepare-for-interview.html

 

2 minuty temu, Hela napisał:

4 rok z rzędu 2 x HAS NOT BEEN SELECTED

Z roku na rok coraz mniejsze emocje podczas sprawdzania wyników, bo już straciliśmy nadzieję, że nas kiedyś wylosują ^_^

A w przyszłym roku plot twist i wygracie! Wtedy to dopiero będzie radość, przy tej utraconej nadziei ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Iskierka said:

Chyba muszę się wycofać z tego co napisałam odnośnie dokumentu... Omyłkowo założyłam, że zarówno DV jak i IR/CR mają podobne wymogi.

...

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview/diversity-visa-prepare-for-interview.html

Nie, mialas racje. DS-5540 (jak i obowiazek wykazania, ze nie bedzie sie public charge) obejmuje wszystkie kategorie.

@lukasz007 dotychczas nie wymagali, zeby wysylac, ale warto miec na rozmowie. Pokazywac bez proszenia nie trzeba.

  • Like 2
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy. Mam na imię Adam.

Od dzisiejszego popołudnia jestem szczęśliwcem któremu udało się wylosować GC za pierwszym razem - nie nie chwale się...

Z tego co zdążyłem już przeczytać to będę kwalifikował się na rozmowę, ponieważ mam nr. 46**. Numer jest stosunkowo niski, ale czytając Wasze wypowiedzi "wszystko się może zdarzyć". Tak szczerze myślicie, że ten wirus może tak wszystko pokrzyżować i mimo wygrania i przejścia rozmowy może prezydent stwierdzić "dziękujemy Wam za wpłaty przy IV, ale nikogo nie wpuszczamy i kropka" ? Wolałbym wiedzieć jasno z góry wszystko - ale to chyba nie możliwe do momentu wyjazdu. Trzeba będzie na razie się wstrzymać ze sprzedażą domu, i firmy i samochodów do momentu uzyskania na miejscu GC i wyrobieniu białego paszportu, aby wrócić i zakończyć sprawy w Polsce.

Czy jeżeli miałbym jakieś pytania i problemu z dalszym procedowaniem mnie itp. to mogę na Was liczyć - tylko bez hejtu bo umiem użyć "szukaj" na forum - po prostu wydawało mi się do wczoraj, że wiem już wszystko jakie dalsze kroki po wylosowaniu będą, ale na chwilę obecną jeszcze jestem w szoku - bo od 15 lat o tym marzyłem, a dopiero rok temu odważyłem się złożyć wniosek...

Boję się jeszcze o swoją przeszłość czy jakieś szczeniackie wybryki (zatarte - wymazane z akt) nie wyjdą na jaw podczas IV w ambasadzie...

 

Dobranoc.

Adam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PHU_MONO napisał:

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy. Mam na imię Adam.

Od dzisiejszego popołudnia jestem szczęśliwcem któremu udało się wylosować GC za pierwszym razem - nie nie chwale się...

Z tego co zdążyłem już przeczytać to będę kwalifikował się na rozmowę, ponieważ mam nr. 46**. Numer jest stosunkowo niski, ale czytając Wasze wypowiedzi "wszystko się może zdarzyć". Tak szczerze myślicie, że ten wirus może tak wszystko pokrzyżować i mimo wygrania i przejścia rozmowy może prezydent stwierdzić "dziękujemy Wam za wpłaty przy IV, ale nikogo nie wpuszczamy i kropka" ? Wolałbym wiedzieć jasno z góry wszystko - ale to chyba nie możliwe do momentu wyjazdu. Trzeba będzie na razie się wstrzymać ze sprzedażą domu, i firmy i samochodów do momentu uzyskania na miejscu GC i wyrobieniu białego paszportu, aby wrócić i zakończyć sprawy w Polsce.

Czy jeżeli miałbym jakieś pytania i problemu z dalszym procedowaniem mnie itp. to mogę na Was liczyć - tylko bez hejtu bo umiem użyć "szukaj" na forum - po prostu wydawało mi się do wczoraj, że wiem już wszystko jakie dalsze kroki po wylosowaniu będą, ale na chwilę obecną jeszcze jestem w szoku - bo od 15 lat o tym marzyłem, a dopiero rok temu odważyłem się złożyć wniosek...

Boję się jeszcze o swoją przeszłość czy jakieś szczeniackie wybryki (zatarte - wymazane z akt) nie wyjdą na jaw podczas IV w ambasadzie...

 

Dobranoc.

Adam.

 

Hej Adam, no to gratulacje! Trzeba mieć trochę szczęścia, żeby złożyć wniosek w DV pierwszy raz i wygrać (i to z takim niskim numerem!)

Jestem pewna, ze wszyscy ci pomogą i odpowiedzą na twoje pytania w razie wątpliwości. W międzyczasie poczytaj forum dla loterii DV2020 i o samej procedurze/interview + o dokumentach, które musisz skompletować.

Tak jak wspomniałeś - nic nie sprzedawaj, nawet po samej wizycie w ambasadzie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie - pojedź do USA na wakacje na kilka tygodni, zobacz czy ten kraj ci się w ogóle podoba. Wydaje mi się, że @MeganMarkle tak zrobiła - wygrała GC, pojechała do USA aktywować, a dopiero kilka miesięcy później przeniosła się na stałe. Od siebie dodam, że według mnie to bardzo rozsądne podejście do tematu ;)

Wysłać DS możesz, ale czy ostatecznie wyjedziesz na stałe to już będzie twoja indywidualna decyzja. A w międzyczasie życzę powodzenia w całym procesie wizowym, numer masz tak niski (4xxx), że naprawdę musiałbyś bardzo się postarać (i cały wszechświat również), żebyś GC nie otrzymał.

Od siebie dodam, że jeśli chodzi o sprawy karne z przeszłości - uważam, że tego akurat nie masz co i nie powinieneś ukrywać. Cokolwiek się pojawiło w twoich aktach, a nie uległo przedawnieniu, będzie na zaświadczeniu o niekaralności + będziesz musiał przynieść odpis sprawy tak czy siak. Reszta według mnie to już tylko w rękach Boga i Konsula ;)

Ale,ale...! Uszy do góry i trochę wiary! Młodości nie można zmienić, ale przyszłość wciąż należy do nas ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...