Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Mam taki sam dylemat. Możesz polecić jakieś biuro podatkowe ( doradcę podatkowego od prawa podatkowego <amerykańskiego>) tutaj w Polsce? Interesuje mnie też kwestia posiadanych obywatelstw. Czy można mieć 3 jednocześnie? Polskie, niemieckie i amerykańskie. Czy też trzeba będzie zrzec się jednego? Ktoś coś wie w tej materii? 

@Pawex1972 z tego, co widzę, rezydujesz aktualnie w Stuttgarcie. Może warto poszukać jakiegoś speca od podatków tutaj? W końcu w okolicy jest baza amerykańska, więc i specjaliści od podatków, przynajmniej w kierunku Niemcy/USA  się tu znajdą... Podpytałabym na Facebooku na grupie "Expats in Stuttgart", często pada tam pytanie o doradcę podatkowego, który obsługuje kierunek Niemcy/USA, więc pewnie kogoś ci doradzą.

 

6 godzin temu, PiciuK napisał:

Podatki, to jeden z dwóch pewników na tym świecie... 

 

5 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Tak, tak - śmierć i podatki. :)

To forma współczesnego feudalizmu. Zamiast odrabiania pańszczyzny w polu, to każdy płaci kasiorę. 

 

Z tymi pewnikami to tak nie do końca. M9ówią, że tylko podatki są pewne, z tym pierwszym niekoniecznie. :D

To tak w ramach żarciku sytuacyjnego. (Kto oglądał "Joe Black" ten powinien skojarzyć ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2020 o 23:57, Iskierka napisał:

Tak jak wspomniałeś - nic nie sprzedawaj, nawet po samej wizycie w ambasadzie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie - pojedź do USA na wakacje na kilka tygodni, zobacz czy ten kraj ci się w ogóle podoba.

Masz rację - tak myślałem od początku żeby zrobić - zbyt długo na to pracowałem, żeby teraz wszystko sprzedać za grosze.

Firmę pewnie przebranżowię i zostawię siostrze, żeby na chwilę chociaż mieć jakieś wpływy dopóki tam nie uda mi się czegoś otworzyć (najpierw pewnie się zahaczę w Amerykańskim oddziale firmy w której kiedyś pracowałem w Polsce).

 

Dnia 7.06.2020 o 23:57, Iskierka napisał:

Od siebie dodam, że jeśli chodzi o sprawy karne z przeszłości - uważam, że tego akurat nie masz co i nie powinieneś ukrywać. Cokolwiek się pojawiło w twoich aktach, a nie uległo przedawnieniu, będzie na zaświadczeniu o niekaralności + będziesz musiał przynieść odpis sprawy tak czy siak.

No już się umówiłem na spotkanie z prawnikiem imigracyjnym w Warszawie, a dokładnie z jego jakimiś asystentkami, ponieważ On siedzi w NJ.

Wszystkie papiery zebrałem ze sprawy i zobaczymy niech mi powie na czym stoję, ponieważ wykreślona jest sprawa z rejestru, ale czytałem na forum innych co polecaliście i piszą, że to wychodzi przy spotkaniu z konsulem. Teoretycznie jest iskierka nadziei, ale wolę się nie nastawiać, żeby się nie rozczarować - wolę być później drugi raz zaskoczony po rozmowie z konsulem jak pierwszy raz po zobaczeniu wyników losowania :)

 

Dnia 8.06.2020 o 00:03, mcpear napisał:

Wypełnij DS-260, skompletuj dokumenty i czekaj.

Czyli już mogę wypełniać wniosek? A wszystkie dokumenty powinienem mieć przetłumaczone już dziś czy przed rozmową? Muszę nowe zdjęcie zrobić, ponieważ gdzieś czytałem, że musi być świeższe niż 6 miesięcy we wniosku.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i miłe słowa :)

Edytowane przez PHU_MONO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, whysoserious3 napisał:

Nic się nie martw. Prawie do końca 2021 roku jeszcze mogą dolosować, więc nie zaprzątaj sobie tym głowy i po wrześniu tego roku sprawdzaj raz na miesiąc jeszcze raz. A tak po za tym, w międzyczasie będzie jeszcze kolejna szansa, dokładnie za 5 miesięcy.

Jaka będzie kolejna szansa za 5 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PHU_MONO said:

Czyli już mogę wypełniać wniosek? A wszystkie dokumenty powinienem mieć przetłumaczone już dziś czy przed rozmową? Muszę nowe zdjęcie zrobić, ponieważ gdzieś czytałem, że musi być świeższe niż 6 miesięcy we wniosku.
 

DS-260 wypełnia się online jak się zalogujesz. Dokumenty wysyła się skanowane po tym jak poprzez email zostaniesz o to poproszony. Również będzie napisane, które z nich musisz tłumaczyć. Fotografia nie powinna być starsza niż 6 miesięcy - ale możesz ją zrobić sobie telefonem i obrobić w programie, który znajdziesz na stronach rządowych (nie musisz iść do fotografa)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomey napisał:

Po raz kolejny nie. Biorę udział w każdej edycji, prawie od samego początku, pamietam jeszcze listownie. To będzie już naście razy i jestem już coraz bliżej teorii spiskowych ;)

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję wygranych.

Czytając posty na różnych forach coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jeżeli nie wylosowało się za pierwszym podejściem to potem już praktycznie nie ma szans. Większość wygrywa właśnie za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...