Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, PHU_MONO said:

Byłem wczoraj u prawnika i jak przypuszczałem - powiedział, że to nie wygląda najlepiej i mam małe szanse - ale mam. Większe szanse będę miał jak Oni będą mnie reprezentowali i odwoływali się od decyzji konsulatu i urzędników imigracyjnych - cena zaczyna się od 5tys $ i nie mogą dać mi nawet 2% pewności, że się uda...

 

Jasne, ze ci tak powiedzieli. W koncu to dla nich latwy zarobek, nie? Jak dla mnie takie gadanie po prostu "smierdzi". W jakis sposob oni planuja cie "reprezentowac"? Do ambasady na rozmowe z toba nie pojda. Od dezycji konsula tez nie beda mogli sie odwolywac. Jeszcze nie slyszalam o czyms takim, zeby prawnicy walczyli z konsulatem o odwolanie..

Szczerze? Zatrzymaj te kase dla siebie, nie wydawaj na prawnikow. Skup sie na kompletowaniu dokumentow i wypelnianiu wnioskow samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roelka v.2 napisał:

Jasne, ze ci tak powiedzieli. W koncu to dla nich latwy zarobek, nie? Jak dla mnie takie gadanie po prostu "smierdzi". W jakis sposob oni planuja cie "reprezentowac"? Do ambasady na rozmowe z toba nie pojda. Od dezycji konsula tez nie beda mogli sie odwolywac. Jeszcze nie slyszalam o czyms takim, zeby prawnicy walczyli z konsulatem o odwolanie..

Szczerze? Zatrzymaj te kase dla siebie, nie wydawaj na prawnikow. Skup sie na kompletowaniu dokumentow i wypelnianiu wnioskow samodzielnie.

Wiesz też tak myślę - zauważyli, że mi bardzo zależy i dlatego tak propozycja. Nie znam się - może w jakiś sposób mogą ludzi reprezentować - nie chcę nikogo oczerniać, żem miał złe zamiary :)

Czyli w sumie wniosek 260 mogę zacząć już wypełniać? Przed sobą mam skrócone akty ślubu i urodzenia (te pełne załatwię w tygodniu) a świadectwa przetłumaczę jak zbiorę wszystko już razem - żeby mieć na ewentualną rozmowę.

Mam jeszcze jedno pytanie. Ja wygrałem i wpisuję moją żonę w DS260 i to wszystko czy Ona musi wypełnić swój wniosek? Bo z tych informacji co znalazłem to wystarczy, że jest wpisana w formularzu i na rozmowę musi przynieść tylko swoje dokumenty i tyle - nie musi wypełniać wniosku. Wolę się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też tak myślę - zauważyli, że mi bardzo zależy i dlatego tak propozycja. Nie znam się - może w jakiś sposób mogą ludzi reprezentować - nie chcę nikogo oczerniać, żem miał złe zamiary
Czyli w sumie wniosek 260 mogę zacząć już wypełniać? Przed sobą mam skrócone akty ślubu i urodzenia (te pełne załatwię w tygodniu) a świadectwa przetłumaczę jak zbiorę wszystko już razem - żeby mieć na ewentualną rozmowę.
Mam jeszcze jedno pytanie. Ja wygrałem i wpisuję moją żonę w DS260 i to wszystko czy Ona musi wypełnić swój wniosek? Bo z tych informacji co znalazłem to wystarczy, że jest wpisana w formularzu i na rozmowę musi przynieść tylko swoje dokumenty i tyle - nie musi wypełniać wniosku. Wolę się upewnić
Po wejściu na ds260 będziesz mieć tam wszystkie uwzględnione osoby w zgłoszeniu do loterji. Czyli w tym wypadku dla cb i żony jeśli w tym czasie doszło dziecko można tam dodać kolejnego aplikanta. I wypełniasz oba sama prawda. Można przerywać na dowolnym momencie po prostu zapisując wprowadzone zmiany. Po wypełnieniu wszystkiego i podpisaniu swoimi numerami z cn i paszportu wniosek kończy się kodem kreskowym dla twojego wniosku i i ta sama procedura jest przy wypełnianiu wniosku dla żony z tym że w miejsce wpisujesz jej nr a CN jest twój . Na rozmowie będą potrzebne wydrukowane informacje z kodami oba i twój i żony.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz007 dziękuję za odpowiedź :)

 

Martwi mnie jedynie ten I601 bo coś mi się nie zgadza z tym co mówił mi ten mecenas...

Czytam sobie na stronie ambasady o tym wniosku i to na mój rozum dopiero muszę złożyć jak już dostanę odmowę - a nie na "zaś".

Dobra najpierw skupię się na DS260 a później samo się wyklaruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, PHU_MONO napisał:

Wiesz też tak myślę - zauważyli, że mi bardzo zależy i dlatego tak propozycja. Nie znam się - może w jakiś sposób mogą ludzi reprezentować - nie chcę nikogo oczerniać, żem miał złe zamiary :)

Nie warto brnac, tak na prawde to prawnicy nie moga zbyt wiele zrobic - ds260 wypelnisz sam, na rozmowe pojdziesz sam i tlumaczyl bedziesz sie sam. Ludzie z wyrokami dostaja wizy. Grunt to przedstawic sprawe jasno, nie sciemniac i miec papiery na potwierdzenie.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PHU_MONO napisał:

lukasz007 dziękuję za odpowiedź :)

 

Martwi mnie jedynie ten I601 bo coś mi się nie zgadza z tym co mówił mi ten mecenas...

Czytam sobie na stronie ambasady o tym wniosku i to na mój rozum dopiero muszę złożyć jak już dostanę odmowę - a nie na "zaś".

Dobra najpierw skupię się na DS260 a później samo się wyklaruje...

Wez spedz 5 minut i poczytaj https://www.uscis.gov/i-601 - to jest opis z samego zrodla - szczegolnie zwroc uwage na Flowchart do ktorego jest tam umieszczony link.

Prawnik to Ci generalnie ciemnote wciska - zeby dostac I-601 (ktory jak Ci Roelka napisala skladasz po otrzymaniu odmowy - spojrz na flowchart - i otrzymaniu informacji ze mozesz o niego wystapic) musisz uzasadnic dlaczego mialbys go dostac - i odpowiedz "bo tak" raczej nie przejdzie, zwykle jest to hardship dla qualifying relative ktory jest US citizenem.

Moim zdaniem Twoja szansa jest taka ze to co zrobiles nie zostanie uznane jako CIMT i nie zostaniesz uznany jako inadmissible (przeczytaj instrukcje do I-601, sekcja criminal grounds of inadmissibility, CIMT).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie dziękuję Wam za odpowiedzi.

25 minut temu, kzielu napisał:

Wez spedz 5 minut i poczytaj https://www.uscis.gov/i-601 - to jest opis z samego zrodla - szczegolnie zwroc uwage na Flowchart do ktorego jest tam umieszczony link.

To właśnie czytałem i dlatego napisałem, że mam wątpliwości co do złożenia wniosku na zaś, ponieważ tam jest wyraźnie napisane, że jak dostanę odmowę i będę miał numer sprawy.

25 minut temu, kzielu napisał:

Moim zdaniem Twoja szansa jest taka ze to co zrobiles nie zostanie uznane jako CIMT i nie zostaniesz uznany jako inadmissible (przeczytaj instrukcje do I-601, sekcja criminal grounds of inadmissibility, CIMT).

Nawet była gdzieś chyba na forum wypowiedź prawnika, że jest możliwość pozytywnego rozpatrzenia wszystkiego jeżeli proponowany wyrok jest krótszy niż 12 miesięcy, a faktyczny krótszy niż 6 miesięcy. No u mnie proponowany to 8 miesięcy, a faktycznego na szczęście nie było.

 

Ale teraz przez ten cały kryzys mogą z nadgorliwością odrzucać wszystkie wnioski które mają choćby małe odchylenia od normy prawnej - tak mi się wydaję.

Ale ja się nie zamierzam poddawać!

I tak szczerze to te 5tys. $ wolałbym przeznaczyć na odwdzięczenie się Wam niż na tego prawnika bo w ciągu kilku wiadomości tutaj mam wrażenie, że Wy macie większą wiedzę niż On - a już na pewno chęć pomocy :)

Jeszcze raz dziękuję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PHU_MONO napisał:

Panie i Panowie dziękuję Wam za odpowiedzi.

To właśnie czytałem i dlatego napisałem, że mam wątpliwości co do złożenia wniosku na zaś, ponieważ tam jest wyraźnie napisane, że jak dostanę odmowę i będę miał numer sprawy.

Nawet była gdzieś chyba na forum wypowiedź prawnika, że jest możliwość pozytywnego rozpatrzenia wszystkiego jeżeli proponowany wyrok jest krótszy niż 12 miesięcy, a faktyczny krótszy niż 6 miesięcy. No u mnie proponowany to 8 miesięcy, a faktycznego na szczęście nie było.

 

Ale teraz przez ten cały kryzys mogą z nadgorliwością odrzucać wszystkie wnioski które mają choćby małe odchylenia od normy prawnej - tak mi się wydaję.

Ale ja się nie zamierzam poddawać!

I tak szczerze to te 5tys. $ wolałbym przeznaczyć na odwdzięczenie się Wam niż na tego prawnika bo w ciągu kilku wiadomości tutaj mam wrażenie, że Wy macie większą wiedzę niż On - a już na pewno chęć pomocy :)

Jeszcze raz dziękuję :)

pamiętaj na przyszłość możesz się odwołać od już wydanego zakazu aby wpisać za co to było. To trochę tak jak się odwołać od kradzieży a dostać zakaz za złe przejście przez ulice.

Kolejna sprawa możesz nie mieć zakazu wjazdu ,odpowiadaj na pytania oraz pokaż na rozmowie ze wiesz za co to było i ze teraz i w przyszłości tego nie zrobisz . List od pracodawcy przyszłego może pomóc i pamiętaj to nie listy mają przekonać Konsul lecz TY też sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...