Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pawex1972 napisał:

Z pewnościa działa na plus , choc nie jest wymagana. Musisz być przygotowany na udokumentowanie posiadania wystarczajacych środków finansowych na start w US. O to możesz być zapytany w czasie rozmowy na Interview. A także o to co zamierzasz robic w ameryce i dalczego chcesz emigrować? To są pytania w zasadzie stałe. Twój numer jest wysoki i jeżeli dostaniesz zaproszenie do ambasady to będzie to raczej w przyszłe lato. Składaj DS 260 i idź za ciosem.

Dzięki piękne powiedz mi jeszcze jakie środki powinienem zapewnić dla siebie na start ? Czy jeśli mam kredyt który spłacam to dyskwalifikuje z automatu ? Dodam ze jeszcze trochę go zostało. 
 

bardzo ci dziękuje za trochę wiedzy jestem trochę zielony to był dla mnie taki cios i nie chce go zaprzepaścić i na moje pewnie nieszczęście nie mam tam nikogo tylko dalszych znajomych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MocarnyHub napisał:

Dzięki piękne powiedz mi jeszcze jakie środki powinienem zapewnić dla siebie na start ? Czy jeśli mam kredyt który spłacam to dyskwalifikuje z automatu ? Dodam ze jeszcze trochę go zostało. 
 

bardzo ci dziękuje za trochę wiedzy jestem trochę zielony to był dla mnie taki cios i nie chce go zaprzepaścić i na moje pewnie nieszczęście nie mam tam nikogo tylko dalszych znajomych. 

Ilość środków na start zależy od twoich planów, gdzie chcesz jechać, jaki poziom zycia cie zadowoli i jakiej pracy szukasz. Sam jestem jeszcze w trakcie procesu wizowego, ale logicznie myśląc to powinieneś mieć środki na minimum 3 miesiące życia tam bez pracy. To ci da spory zapas czasu i komfortu psychicznego. Miesięcznie : wynajęcie pokoju + wyżywienie + transport + telefon i podstawowe ubezpieczenie dla ubogich to minimum 1500 $ - 2000$ ( rejon) . Do tego dolicz jednorazowo kaucję za mieszkanie lub pokój, zakup auta za gotówkę, bilet lotniczy i minimum pierwszy tydzień lub dwa w motelu. 

Musisz posiadać również " żelazną kasę" na wypadek nieprzewidzianych wydatków w tym konieczności powrotu do Polski. Jeżeli spełnisz te warunki mając minimum 50 tys złotych to zapewnisz sobie komfortowe warunki by mieć szanse ruszyć nie z poziomu kartonu i ulicy ale z poziomu człowieka który, wyspany, ogolony i umty pojedzie na szukać pracy własnym autem i znajdzie ją najdalej w kilka dni. Na start celuj w duże ośrodki polonijne, tam pomimo ich wielu wad znajdziesz oparcie choćby w większej szansie na znalezienie pracy nawet bez dobrego angielskiego. Wielu sugeruje tym nowym przybyłym aby bez posiadania oparcia w rodzinie i prawdziwych przyjaciołach wybrali Chicago na start. Tam ruszyć jest najłatwiej zanim przeniesiesz się pod dobry adres na Beverly Hills :), czego Ci szczerze życzę.

p. s. 

Zajżyj na priv. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2020 o 22:44, MocarnyHub napisał:

Dziękuje za informacje mam jeszcze jedno pytanie czy własna działalność w tym przypadku działa na plus czy raczej na minus ? Zaznaczę ze do tego pracuje jeszcze na etacie. 

z góry dziękuje ;)

To zależy co to za działalności aby nie wyszło że powiesz chce to samo zrobić w Stanach a Konsul zada pytanie jak a Ty nie przygotowany powiesz coś co będzie mało realne. 

Cukrzyca oraz astma nie dyskwalifikują lecz obciążenie dla Państwa tak. Jeśli pracujesz to jesteś osobą produktywną i tak do tego podejdź. 

Ile kasy?, nie znając Twojego życia trudno coś dodać plus pamiętaj że potrzebujesz leków i to też weź pod uwagę bo cukrzyca cukrzycy nie jest równa. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, xadhoom said:

Hej,

Mam pytanie o kwestie minimalnego posiadanego majątku.
Wizę wylosowałem ja, mam żonę dorzuconą do wniosku. Mamy rozdzielność majątkową. Czy to jakoś rzutuje na to, że zarówno ja, jak i ona osobno, musimy mieć wymagany majątek? Czy nasz majątek się sumuje?

Only one form is required for a family that applies for their visas on the same petition, so long as they are interviewing as a family unit. For a family applying together, only the principal visa applicant needs to complete the form. [1] 

[1] https://travel.state.gov/content/dam/visas/public-charge/DS-5540-instructions.pdf

Update: Dla pelnej jasnosci, wpisujesz majatek zarowno swoj i Zony, bez wyszczegolniania co do kogo nalezy.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2020 o 23:21, MocarnyHub napisał:

Witam wszystkich

zostalem wylosowany z numerem 27xxx pracuje można powiedzieć w amerykańskiej firmie której oddział filia spółka nie wiem jak to nadawać jest w Polsce. 
do tego prowadzę własna działalność gospodarcza czy warto składać wniosek ds260 co powiedzieć na rozmowie w ambasadzie. 
dodam ze nie jestem w pełni zdrowia mimo 30 lat bo mam cukrzyce oraz astmę. 
czy jest wg szansa ze może mi się to udać ? 
prosze zaznajomionych z tematem o jakaś odpowiedz nakierowująca ;)

Ja tam uważam, że powinieneś składać. Póki co możesz wysłać DS260, tak jak @sly6 wspomniał, zaproszenie na rozmowę dostaniesz gdzieś za rok, wcześniej będziesz jeszcze musiał dosłać dokumenty do aplikacji. Wiele się może zmienić w tym czasie. Wysłany DS260 nie jest jednoznaczny z ostatecznym wyjazdem, zawsze możesz zrezygnować na dowolnym etapie aplikacji.

Osobiście uważam, że lepiej decydować jeśli ma się jakiś wybór niż być skazanym na tylko jedno wyjście. W przypadku wysłania DS260 stwarzasz sobie taką szansę (jechać/nie jechać), brak wysłania wniosku odbiera ci możliwość podjęcia decyzji w późniejszym czasie, możesz zacząć żałować i gdybać "co by było, gdybym wysłał DS?" 

Tak po prawdzie co masz do stracenia jak wyślesz DS, poza pieniędzmi (nie takimi znów wielkimi po prawdzie)?

Próbuj, będziesz się zastanawiał, jak cię poproszą o dokumenty :) 

 

Dnia 20.06.2020 o 18:21, Pawex1972 napisał:

Z tego co jest mi wiadomo ( a podobno wiem bardzo mało :)) to tylko choroby zagrażające życiu swoim i innych osób dyskfalifikują z programu DV. Składaj wniosek, walczy się do ostatniego naboju, a potem saperką. 

A jak saperka się złamie, to gołymi rękami, do ostatniej kropli krwi i ostatniego oddechu! ;) 

  • Like 2
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2020 o 18:52, Iskierka napisał:

Ja tam uważam, że powinieneś składać. Póki co możesz wysłać DS260, tak jak @sly6 wspomniał, zaproszenie na rozmowę dostaniesz gdzieś za rok, wcześniej będziesz jeszcze musiał dosłać dokumenty do aplikacji. Wiele się może zmienić w tym czasie. Wysłany DS260 nie jest jednoznaczny z ostatecznym wyjazdem, zawsze możesz zrezygnować na dowolnym etapie aplikacji.

Osobiście uważam, że lepiej decydować jeśli ma się jakiś wybór niż być skazanym na tylko jedno wyjście. W przypadku wysłania DS260 stwarzasz sobie taką szansę (jechać/nie jechać), brak wysłania wniosku odbiera ci możliwość podjęcia decyzji w późniejszym czasie, możesz zacząć żałować i gdybać "co by było, gdybym wysłał DS?" 

Tak po prawdzie co masz do stracenia jak wyślesz DS, poza pieniędzmi (nie takimi znów wielkimi po prawdzie)?

Próbuj, będziesz się zastanawiał, jak cię poproszą o dokumenty :) 

 

A jak saperka się złamie, to gołymi rękami, do ostatniej kropli krwi i ostatniego oddechu! ;) 

Dzięki za motywacje ;)

nie wiem tylko dlaczego podczas wypełniania wniosku często mam tak jak się wyloguje I ponownie chce zalogować  „Your request cannot be processed at this time” i to na kilku komputerach i kilku połączeniach internetu. 
chciałem to wkoncu dokończyć i cały czas pod górkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 o 22:26, MocarnyHub napisał:

Dzięki za motywacje ;)

nie wiem tylko dlaczego podczas wypełniania wniosku często mam tak jak się wyloguje I ponownie chce zalogować  „Your request cannot be processed at this time” i to na kilku komputerach i kilku połączeniach internetu. 
chciałem to wkoncu dokończyć i cały czas pod górkę 

Z tym wypełnianiem mam tak samo. Ogólnie jest kilka przyczyn:

- przeglądarka, tak jak wspomniał  @mcpear

- określony czas tzw. "time out", po którym system automatycznie cię wylogowuje (bardzo uprzykrzało mi to życie swego czasu ;) )

- problemy ze stroną rządową. Czasem, jak w danym dniu nie idzie, trzeba wrócić następnego. Strona CAEC (tam składałam wniosek DS260, nie wiem, czy ludzie z DV też na tej samej stronie wypełniają) co kilka tygodni siada z powodu przeciążenia serwera, także przywykłam. W Ameryce wszystko działa o tyle, o ile :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...