Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, PHU_MONO napisał:

Co do socjalu w stanach to ciekaw jestem jak taka osoba biorąca wszystko co popadnie, ma później szanse na obywatelstwo. Mnie osobiście chwalenie się tym by tylko przysparzało wstydu i zakłopotania, ponieważ całe, życie pracowałem, żeby coś mieć - odkąd tylko mogłem - po prostu nie rozumiem takich ludzi i nie będzie mi dane chyba nigdy zrozumieć.

Przyjedz, to zrozumiesz. Ja mialem podobne podejscie 10 lat temu. Jak bedziesz musial zrobic gofundme na rachunki od lekarza (czego oczywiscie Ci nie zycze) to moze zrozumiesz nawet lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dublin napisał:

A kwota wolna od podatku powinna być liniowa i obowiązywać wszystkich i taka sama dla posłów.

Wszystkich, ale tylko pracujących - tych którzy upatrzyli sobie życie na socjalu powinno odciąć się od tego i zabrać wszelką pomoc Państwową - jak się przegłodzą przez miesiąc to szybko pokochają pracę - nawet tej której się brzydzili jak sprzątanie czy serwisant ToiToi... Wtedy się zgodzę z Tobą - taki system w Polsce by się sprawdził. Zaraz poleci jakiś hejt - ale wiem co mówię, bo szukałem ostatnio pracownika gospodarczego do siebie na plac - praca lekka, ale, że prowadzę firmę w której mamy też usługi transportowe i jesteśmy podwykonawcą ToiToi więc taki pracownik musiałby czasami umyć auto które zostało zabrudzone, umyć kostkę brukową itp - a gdzie tam, ludzie patrzyli na mnie jak na Wiedźmina, a wynagrodzenie proponowane było 2x większe niż moja żona nauczycielka dostawała... Część osób się zgodziła na pracę, ale poprosiła o pracę na czarno bo nie chcieli stracić zasiłku... Dlatego już mam powoli dość tego kraju - nie w takim kraju się wychowałem i w takim nie chcę umrzeć na starość...

4 minuty temu, kzielu napisał:

Przyjedz, to zrozumiesz. Ja mialem podobne podejscie 10 lat temu. Jak bedziesz musial zrobic gofundme na rachunki od lekarza (czego oczywiscie Ci nie zycze) to moze zrozumiesz nawet lepiej...

Rozumiem Pana - tylko, że mi chodziło o osoby które z własnego wyboru wolą socjal niż trochę się zmęczyć w pracy - nie wrzucam do jednego worka osób którym podwinęła się noga, ponieważ to coś innego, ale z drugiej strony na to też są sposoby nie koniecznie robiąc zbiórki pieniędzy...

Proponuję zakończyć rozmowę, ponieważ to nie jest ten temat. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, ale po prostu ja mam takie podejście do pewnych sytuacji - dla mnie każdy powinien być kowalem własnego losu, zero socjalu - przepraszam za moje podejście do "życia".

Jeżeli zbytnio odbiliśmy od tematu to proszę usunąć moje posty tylko proszę mnie zostawić na forum - to jest skarbnica wiedzy dzięki której mam wiele informacji - dzięki ludziom którzy pomogli mi w trudnych zagadnieniach - dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PHU_MONO napisał:

ale wiem co mówię, bo szukałem ostatnio pracownika gospodarczego do siebie na plac - praca lekka, ale, że prowadzę firmę w której mamy też usługi transportowe i jesteśmy podwykonawcą ToiToi więc taki pracownik musiałby czasami umyć auto które zostało zabrudzone, umyć kostkę brukową itp - a gdzie tam, ludzie patrzyli na mnie jak na Wiedźmina, a wynagrodzenie proponowane było 2x większe niż moja żona nauczycielka dostawała.

Nie mysl ze bedzie inaczej w USA. A ci ktorzy sie zgodza na takie prace nie beda mowic po angielsku. Jezeli bedziesz prowadzil podobna firme w USA, radze juz zaczac  sie uczyc hiszpanskiego w wersji meksykanskiej/ameryki centralnej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maddyla napisał:

Mam pytanie od której pozycji liczy się pozycje w cn rozumiem, że pierwsze 4 znaki to rok danej loterii, a później? Mam 2 litery i dopiero cyfry?

Jest rok, potem region (czy Twoje litery to nie przypadkiem EU?), potem Twój numer (bez zer na przodzie). Czyli jak masz 2020EU0003456 to Twój numer to 3456.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, grunaldi napisał:

Cześć! Wylosowałem w tym roku ale moje więzi z Ameryką są słabsze niż były do niedawna. Raczej nie pojadę bo nie chcę w ciemno jechać, ale moze jest ktoś w podobnej sytuacji i zebrałaby się fajna ekipa? Jakby co piszcie priv

co masz na myśli przez zebranie ekipy? jak nie jesteś pewny stanów to w to nie idź, pamiętaj ze samo wypełnienie ds260 jest już wyrażeniem chęci emigracji do US, wiec jeśli będziesz chcieć lecieć turystycznie do USA a wypełnisz ds260 to z uzyskaniem ESTY może być problem. 

Ja sama nie jestem do końca przekonana ale proces dokończyłam i zamierzam spróbować chociaż, zawsze jest droga powrotna do europy jak się nie spodoba a później mozesz sobie pluc w brodę ze nie spróbowałeś. Wiec jeśli masz relatywnie niski numer to ja bym szła w to, jeśli wysoki to czekała na rozwiniecie się spraw, bo jeśli wypełnisz ds a do rozmowy nie dojdzie to może to stanowić jakaś przeszkodę później.  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...