Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja:

Otrzymałem właśnie e-mail z prośbą o dosłanie dokumentów do KCC. Ciekawe czy tzn. że się coś rusza czy tylko chcą mieć wszystkie dokumenty gotowe i będą oczekiwali na jakieś informację od swoich przełożonych, że "ruszają z tematem" i dopiero będą prosili na rozmowy tych którzy mają komplet dokumentów :D

Dobra już nie marudzę - idę zanieść wszystko do tłumacza i odesłać im jak najszybciej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, PHU_MONO said:

Dobra już nie marudzę - idę zanieść wszystko do tłumacza i odesłać im jak najszybciej...

Jakas plaga dzisiaj.... Przeczytajcie instrukcje w mailu, albo chociaz watki z lat ubieglych. Jakiego tlumacza? Po co? Masz wyrok z sadu, albo procesujesz wygrana w kraju innym niz Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2020 o 21:09, PHU_MONO napisał:

Witam :)
Widzieliście nowy Bulletin? Podają teoretycznie numery na październik - 2500 na Europę - ciekawe czy tylko tak podają z czapy czy serio zamierzają zaprosić szczęśliwców na przesłuchania. Jeżeli coś by się ruszyło to jest szansa, że będę zaproszony na listopad ze swoim nr 46xx :D

A tak w ogóle z innego powodu piszę. Mam pytanie do szczęśliwców którzy wygrali w DV2021 i wypełnili już wniosek DS260. Czy dostaliście jakiekolwiek potwierdzenie, że do Kentucky wpłynął Wasz wniosek? Cokolwiek...

Ja wypełniłem z żoną i wysłaliśmy tydzień po wynikach loterii i do tej pory nie otrzymałem nawet maila zwrotnego z automatu - a o dosłaniu dokumentów już nie wspomnę...

Widziałem, że ktoś tam kilka postów wyżej pisał, że dostał potwierdzenie, ale nie wiem na ile jest prawdziwa ta wiadomość czy to tylko przechwałki w tamtym kontekście.

A może ktoś miał taką sytuację w poprzednich latach, że cisza w eterze po wysłaniu DS, a na przesłuchanie zaprosili?

Byłbym wdzięczny za informację :)

Dobranoc :)

 

Ja po wypełnieniu wniosku , do około godziny dostałem zwrotny mail , że wszystko doszło i czekać na dalsze instrukcje .

Dear Applicant,

Thank you for being a valued U.S. Consular Electronic Application Center (CEAC) customer. Your online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted. 

 

YOUR CONFIRMATION PAGE IS ATTACHED TO THIS EMAIL IN A PDF FILE!

You must follow the instructions on the confirmation page in order for the U.S. Department of State to continue processing your visa application.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xarthisius napisał:

Jakas plaga dzisiaj.... Przeczytajcie instrukcje w mailu, albo chociaz watki z lat ubieglych. Jakiego tlumacza? Po co? Masz wyrok z sadu, albo procesujesz wygrana w kraju innym niz Polska?

Wiesz może nie posługuję się angielskim codziennie, ale wydawało mi się, że zrozumiałem co do mnie napisali.

"All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate. "

Zawsze myślałem, że MUST BE - tzn MUSI BYĆ - a w tym zdaniu to już w ogóle...

A po drugie, tak mam wyrok i muszę go przetłumaczyć - tak samo jak zaświadczenie o niekaralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, PHU_MONO said:

Wiesz może nie posługuję się angielskim codziennie, ale wydawało mi się, że zrozumiałem co do mnie napisali.

"All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate. "

Zawsze myślałem, że MUST BE - tzn MUSI BYĆ - a w tym zdaniu to już w ogóle...

A po drugie, tak mam wyrok i muszę go przetłumaczyć - tak samo jak zaświadczenie o niekaralności.

Tez sie pobawie boldem, moze bedzie lepiej widac:

All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations

Przy zaprzeczeniu dorzucilem nawet podkreslenie dla lepszego efektu. Jezeli dalej Cie to nie przekonuje, to tlumacz wszystko jak leci. Lacznie z biometryczna strona paszportu. W koncu tlumacze przysiegli tez ludzie i z czegos musza zyc.

Jeszcze jako ostatnia deske ratunku: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/ na dole w zakladce "Lista wymaganych dokumentow" i paragraf "Tlumaczenia"

Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
  • Haha 4
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wytłumaczenie tego - miejmy nadzieję, że się sprawdzi Trzymam kciuki, abyście dobrze głosowali w wyborach na jesieni by tacy ludzie jak Miller nie mogli dalej kontynuować swojej koszmarnej ideologii zakazu imigracji - a sam pochodzi z rodziny imigrantów...
Nie wiem jak zacytowac te czesc o 500-plusowcach i innej holocie (do ktorej de facto nalezalam, pobierajac pincet plus na dzieci oboje oczywiscie pracowalismy). Chcialam tylko powiedziec, nie wiem co na to inni forumowicze, ale wg mnie i tutaj takich ludzi nie brakuje, ktorzy pobieraja wszystko co mozliwe (childcare assistance, Medicaid na cala rodzine, food stamps, WIC o innych programach nie slyszalam) + praca za 10$ na godzine reszta pod stolem:p. Ludzie sie jeszcze chwala.

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xarthisius napisał:

Tez sie pobawie boldem, moze bedzie lepiej widac:

All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations

Przy zaprzeczeniu dorzucilem nawet podkreslenie dla lepszego efektu. Jezeli dalej Cie to nie przekonuje, to tlumacz wszystko jak leci. Lacznie z biometryczna strona paszportu. W koncu tlumacze przysiegli tez ludzie i z czegos musza zyc.

Jeszcze jako ostatnia deske ratunku: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/ na dole w zakladce "Lista wymaganych dokumentow" i paragraf "Tlumaczenia"

Dobra ok zwracam honor - mój błąd... Po raz kolejny ominąłem lub przekręciłem słowo - zamiast OR czytałem cały czas AND bo tam mi pasowało do formuły zdania... Kurczę to już nie pierwszy raz... Przepraszam bo wiem, że ja dałem ciała :)

Nawet nigdy nie czytałem tego na polskiej stronie ambasady - a mogłem wcześniej to bym nie miał w ogóle żadnych pytań...

Raz jeszcze przepraszam :)

Tylko wyrok przetłumaczę i prześlę im. Mam nadzieję, że wystarczy ten który dostałem pocztą w 2012roku czy będę usiał pobierać jakiś świeży odpis z sądu, bo teraz nic nie można nigdzie załatwić...

4 godziny temu, ajlo19 napisał:

Nie wiem jak zacytowac te czesc o 500-plusowcach i innej holocie (do ktorej de facto nalezalam, pobierajac pincet plus na dzieci oboje oczywiscie pracowalismy). Chcialam tylko powiedziec, nie wiem co na to inni forumowicze, ale wg mnie i tutaj takich ludzi nie brakuje, ktorzy pobieraja wszystko co mozliwe (childcare assistance, Medicaid na cala rodzine, food stamps, WIC o innych programach nie slyszalam) + praca za 10$ na godzine reszta pod stolem:p. Ludzie sie jeszcze chwala.

Dobrze Pani tam napisała - OBOJE PRACOWALIŚMY... Wtedy to coś zmienia sposób patrzenia - to tak jakby dali Pani ulgę przy rocznym rozliczeniu i zwrócili nadpłacony podatek - bo jakby nie patrzeć to z Pani podatków też szły pieniądze do wspólnej puli na utrzymanie "wszystkich"... I żeby była jasność - nie bronię 500+ - wręcz przeciwnie - powinni to zlikwidować od razu, a na to miejsce dać większą kwotę wolną od podatku i ulgi podatkowe dla PRACUJĄCYCH rodziców. To o czym mówiłem, tyczyło się tych którym z pracą nie po drodze...

Co do socjalu w stanach to ciekaw jestem jak taka osoba biorąca wszystko co popadnie, ma później szanse na obywatelstwo. Mnie osobiście chwalenie się tym by tylko przysparzało wstydu i zakłopotania, ponieważ całe, życie pracowałem, żeby coś mieć - odkąd tylko mogłem - po prostu nie rozumiem takich ludzi i nie będzie mi dane chyba nigdy zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PHU_MONO napisał:

Dobrze Pani tam napisała - OBOJE PRACOWALIŚMY... Wtedy to coś zmienia sposób patrzenia - to tak jakby dali Pani ulgę przy rocznym rozliczeniu i zwrócili nadpłacony podatek - bo jakby nie patrzeć to z Pani podatków też szły pieniądze do wspólnej puli na utrzymanie "wszystkich"... I żeby była jasność - nie bronię 500+ - wręcz przeciwnie - powinni to zlikwidować od razu, a na to miejsce dać większą kwotę wolną od podatku i ulgi podatkowe dla PRACUJĄCYCH rodziców. To o czym mówiłem, tyczyło się tych którym z pracą nie po drodze...

 

To nadal jest nie sprawiedliwe co proponujesz, dlaczego jedni maja mieć ulgę a inni nie. Nikt nikogo nie zmusza do rozmnażania i posiadania potomstwa, ulgę to powinno się przyznać jeśli już tym którzy decydują się na adopcję dziecka a mają już swoje dzieci, tak aby stworzyć szansę/ zachęcić do adopcji, a dzieciom. z domu dziecka dać szansę na normalne życie i dom.

Są pary które nie maja dzieci, bo nie chcą lub nie mogą mieć, dlaczego więc maja w jakimś stopniu finansować rodziny mające to jest nie sprawiedliwe z punktu widzenia równości, zeby coś dostać musisz cos dać od siebie, np przez adopcję. Odciążasz wtedy budżet państwowy i w zamian dostajesz ulgę. A tak finansujemy ludzi którzy trzepią bachory gdy nie stać ich na utrzymanie siebie i jeszcze chleją za te pieniądze otrzymane od państwa. A kwota wolna od podatku powinna być liniowa i obowiązywać wszystkich i taka sama dla posłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...