Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla Tych, którzy wygrali w tego rocznej loterii wizowej.

Ja niestety po raz kolejny nie zostałem wylosowany (chyba z 8 raz).

 

p.s. Mam pytanie do Osób które wygrały czy kiedykolwiek starały się o wizę nawet turystyczną?

Edytowane przez Aplikant1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jackie napisał:

Chyba jakiś rekord w tym roku na forum! :D Gratulacje dla wszystkich!

Nie tyle rekord co osoby, które zostały wylosowane, założyły tutaj konto dopiero post factum (co samo w sobie jest dobrym posunięciem ze względu na wiek tego forum jak i zaangażowanie niektórych osób we wsparcie), co z resztą widać po ich ilości postów (1-2).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle rekord co osoby, które zostały wylosowane, założyły tutaj konto dopiero post factum (co samo w sobie jest dobrym posunięciem ze względu na wiek tego forum jak i zaangażowanie niektórych osób we wsparcie), co z resztą widać po ich ilości postów (1-2).
 
Ja osobiście jestem tu od tamtego roku A w tym roku się udało. Co do reszty w stu procentach się zgadzam mnóstwo historii pomocy przy każdym zapytaniu. Mimo że czasem są pytania które już nieraz się tu przewijaly jest sporo osób które chcą pomóc i doradzić bez głupich komentarzy. Szczerze powiedziawszy cieszę siedzę tu trafiłem

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PHU_MONO napisał:

A co do spotkania w ambasadzie to zamierzam ich chwycić za serce tłumacząc tą moją przeszłość, a przy okazji mówić prawdę co do przyszłości w stanach, ponieważ zamierzam też otworzyć tam firmę kiedyś i dać minimum 2 miejsca pracy - wiem, że to niewiele, ale na dzisiejsze czasy bezrobocia to zawszę coś

Koncepcja słuszna, ale z nadmiernym "chwytaniem za serce" to nie przesadzaj za bardzo. Ne jesteś przecież ogrodnikiem. Twoja rozmowa z urzędnikiem w ambasadzie powinna być przede wszystkim spójna, merytoryczna i konkretna. Co roku losowanych jest około 50 tys. "green card" i w co najmniej kilku tysiącach przypadków aplikanci pewnie mieli wcześniej jakiś konflikt  z prawem. Dlatego tez chcą czasem po prostu rozpocząć nowe życie ("nowe otwarcie") w zupełnie innym miejscu na świecie. Pracownicy ambasady (podobnie jak urzędnicy imigracyjni na lotniskach w USA - decydujący czy wbić w paszport wizę turystyczną czy odesłać z powrotem) o tym wiedzą i co roku wysłuchują tysiące takich historii. I są dobrze przeszkoleni jeśli chodzi o różne myki.  Jeden krzywy ruch i 'kaniec filma". Podczas rozmowy w ambasadzie staraj się również utwierdzić ich w przekonaniu, że twój zakres działalności, twoje umiejętności, wiedza i doświadczenie zawodowe wyniesione z Polski mogą być konkretną "wartością dodaną" dla gospodarki amerykańskiej. I że z twojej osoby na ziemi amerykańskiej mogą być głównie profity dla Wuja Sama, a nie wypłacane ci socjale i benefity. Powodzenia !

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Iskierka napisał:

Uważam, że w twoim przypadku proces możesz normalnie przechodzić samodzielnie i, jeśli zajdzie taka potrzeba, wziąć prawnika dopiero na końcu. Jaki jest w sumie sens płacić mu za pomaganie ci w wypełnianiu wniosku i kolekcjonowaniu dokumentów, jeśli tą część możesz sam zrobić? Jak już, to brać tego prawnika dopiero, jak odwołanie trzeba będzie pisać od decyzji, wcześniej to zmarnowane pieniążki, a 5k$ nikogo po kieszeni nie świerzbi, taka sumka na całkiem niezły samochód wystarczy. Albo wakacje w Meksyku ;) 

Chcialem tylko dodac, ze odwolanie sie od decyzji moim zdaniem niewiele da, z jednej strony po wrzesniu 2021 wizy dv2021 juz nie wydadza, a z drugiej trzeba miec dobry powod aby takie odwolanie uzasadnic. Jesli sie myle to poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kleofas11 napisał:

Koncepcja słuszna, ale z nadmiernym "chwytaniem za serce" to nie przesadzaj za bardzo.

Racja - rzeczowo, krótko i zwięźle :) Tak zrobię - też o tym dziś myślałem jak z żoną rozmawiałem - On to samo co Pan powiedziała - prawie to samo :)

6 godzin temu, rynr napisał:

Chcialem tylko dodac, ze odwolanie sie od decyzji moim zdaniem niewiele da, z jednej strony po wrzesniu 2021 wizy dv2021 juz nie wydadza, a z drugiej trzeba miec dobry powod aby takie odwolanie uzasadnic

Jakaś w tym prawda jest, ale jakby było trzeba to trzeba wtedy próbować. Wie Pan teoretycznie mam niski numer (46xx) i byłaby rozmowa jeszcze w tym roku więc do września jakby udało mi się odwołać i by to przyklepali to jest szansa, że jeszcze jakaś karta mi zostanie. Ale wolę wierzyć, że się uda za pierwszym razem - wezmę ich na ładne niebieskie oczy - reszta już mniej ładna, ale oczy się liczą :P

Edytowane przez PHU_MONO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aplikant1984 napisał:

Gratulacje dla Tych, którzy wygrali w tego rocznej loterii wizowej.

Ja niestety po raz kolejny nie zostałem wylosowany (chyba z 8 raz).

 

p.s. Mam pytanie do Osób które wygrały czy kiedykolwiek starały się o wizę nawet turystyczną?

Były takie osoby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...