Skocz do zawartości

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

    • Tak
      19
    • Nie
      92


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PiciuK napisał:

Kwestie podatkowe rozważałeś w przypadku przeprowadzki do US? Chcesz się rozliczać z 3 urzędami podatkowymi?  ;-)

Tak, nie przeszkadza mi to dopóki nie będę musiał płacić wyższych podatków. To jak to zrobić to jest już problem kancelarii podatkowej. Zlecam i ufam ze robią to fachowcy, gdyż nie muszę się na wszystkim znać. :)

Między tymi trzema państwami są zawarte umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Szczegółów jeszcze nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mort napisał:

Czwarty rok z rzędu NOT BEEN SELECTED. Czterdziestka stuknęła w zeszłym roku i zastanawiam się czy jest sens się już tam pchać.

Pewnie ze jest sens. W każdym wieku warto się rozwijać i spełniać swoje marzenia. Ja mam 48 i nie boję się jechać i złapać byka za rogi, zwłaszcza tego stojącego przed budynkiem giełdy w NY na Wall Street. :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Pawex1972 said:

Tak, nie przeszkadza mi to dopóki nie będę musiał płacić wyższych podatków. To jak to zrobić to jest już problem kancelarii podatkowej. Zlecam i ufam ze robią to fachowcy, gdyż nie muszę się na wszystkim znać. :)

Między tymi trzema państwami są zawarte umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Szczegółów jeszcze nie znam. 

Masz rację. W takim przypadku jest konieczna kancelaria podatkowa. Masz słuszne podejście.

Aczkolwiek liczba kancelarii podatkowych, która jednocześnie zna się na prawie podatkowym niemieckim, amerykańskim i polskim wcale tak dużo nie ma. Co powoduje, że ceny tych usług mogą być nie małe. Może podatków nie zapłacisz większych ale opłata za rozliczenie podatków może wzrosnąć wielokrotnie

Unikanie podwójnego opodatkowania oznacza w praktyce, że pewne podatki opłacone w jakimś państwie do jakiejś wysokości mogą być potraktowane w drugim jako kredyt. To są skomplikowane  umowy. To nie jest tak, że powiesz w USA, że od tego dochodu zapłaciłeś w Niemczech i "Wam" się nic nie należy, a od tego w Polsce i "Wam" się nic nie należy. Pogadaj z tą kancelarią co teraz z niej korzystasz czy znają się na prawie podatkowym USA i czy będą Ciebie  dalej rozliczać. To warto zrobić zanim się stanie amerykańskim rezydentem, bo od tego dnia jak pewnie już słyszałeś zgłaszasz do USA wszystkie dochody z całego świata

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mort napisał:

Czwarty rok z rzędu NOT BEEN SELECTED. Czterdziestka stuknęła w zeszłym roku i zastanawiam się czy jest sens się już tam pchać.

Nic się nie martw. Prawie do końca 2021 roku jeszcze mogą dolosować, więc nie zaprzątaj sobie tym głowy i po wrześniu tego roku sprawdzaj raz na miesiąc jeszcze raz. A tak po za tym, w międzyczasie będzie jeszcze kolejna szansa, dokładnie za 5 miesięcy.

Edytowane przez whysoserious3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mcpear napisał:

Masz rację. W takim przypadku jest konieczna kancelaria podatkowa. Masz słuszne podejście.

Aczkolwiek liczba kancelarii podatkowych, która jednocześnie zna się na prawie podatkowym niemieckim, amerykańskim i polskim wcale tak dużo nie ma. Co powoduje, że ceny tych usług mogą być nie małe. Może podatków nie zapłacisz większych ale opłata za rozliczenie podatków może wzrosnąć wielokrotnie

Unikanie podwójnego opodatkowania oznacza w praktyce, że pewne podatki opłacone w jakimś państwie do jakiejś wysokości mogą być potraktowane w drugim jako kredyt. To są skomplikowane  umowy. To nie jest tak, że powiesz w USA, że od tego dochodu zapłaciłeś w Niemczech i "Wam" się nic nie należy, a od tego w Polsce i "Wam" się nic nie należy. Pogadaj z tą kancelarią co teraz z niej korzystasz czy znają się na prawie podatkowym USA i czy będą Ciebie  dalej rozliczać. To warto zrobić zanim się stanie amerykańskim rezydentem, bo od tego dnia jak pewnie już słyszałeś zgłaszasz do USA wszystkie dochody z całego świata

Dokładnie, tak jak piszesz. Wszystko sprawdzę. Najgorzej będzie w pierwszym roku, gdyż wystąpi dochód mieszany z trzech państw , później tylko dochód polski i amerykański. ( Dochód polski występuje u mnie każdego roku nawet gdy będę w Ameryce). W następnych latach będzie trzeba zgłaszać w niemieckim Finanzamt "zerówkę" o braku przychodu w RFN. OMG, ktoś to gdzieś mi w końcu ogarnie. 

Czy świat nie mógłby być prostrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, MartinThailand said:

Mam pytanie,

wygralem zielona karte, jestem singlem z dwojka dzieci, chcem leciec sam a dzieci zostana w polsce. Jakie kroki musze podjac aby dzieci nie zglaszac do dalszego procesu wizowego? 

Pozdrawiam

Z punktu widzenia imigracyjnego wystarczy, ze nie wypelnisz ich formularzy DS-260, a w swoim zaznaczysz ze nie emigruja z Toba (sa 2 pytania na ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...