Skocz do zawartości

Babcia jest obywatelka Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.07.2020 o 15:14, andyopole napisał:

Rób obywatelstwo UK. 

Odradzam, jeśli chcesz się brać za loterie GC. UK jest krajem wykluczonym z tego losowania i nie zapowiada się, żeby to się zmieniło w najbliższych latach.

Jeśli chodzi o sam temat sponsorowania zielonej karty przez babcie, to może zrobić to tylko najbliższa rodzina. W świetle prawa, chyba na całym świecie (a przynajmniej z mojego doświadczenia na pewno USA i Polska), Twoja najbliższa rodzina to: mama lub tata, syn lub córka i brat lub siostra. Nikt więcej. Babcia, dziadek, wujek, ciocia, pies kuzyna i inni kwalifikują się jako "daleka rodzina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minuty temu, whysoserious3 napisał:

Odradzam, jeśli chcesz się brać za loterie GC. UK jest krajem wykluczonym z tego losowania i nie zapowiada się, żeby to się zmieniło w najbliższych latach.

Jeśli chodzi o sam temat sponsorowania zielonej karty przez babcie, to może zrobić to tylko najbliższa rodzina. W świetle prawa, chyba na całym świecie (a przynajmniej z mojego doświadczenia na pewno USA i Polska), Twoja najbliższa rodzina to: mama lub tata, syn lub córka i brat lub siostra. Nikt więcej. Babcia, dziadek, wujek, ciocia, pies kuzyna i inni kwalifikują się jako "daleka rodzina".

Przeczytaj dokładnie. Podpowiadalem zrobienie obywatelstwa UK nie w kontekście loterii wizowej. Chodziło mi o obawy OT o możliwość powrotu do UK po jakimś tam, bliżej nieokreślonym czasowo, pobycie w USA. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, whysoserious3 napisał:

Odradzam, jeśli chcesz się brać za loterie GC. UK jest krajem wykluczonym z tego losowania i nie zapowiada się, żeby to się zmieniło w najbliższych latach.

Jeśli chodzi o sam temat sponsorowania zielonej karty przez babcie, to może zrobić to tylko najbliższa rodzina. W świetle prawa, chyba na całym świecie (a przynajmniej z mojego doświadczenia na pewno USA i Polska), Twoja najbliższa rodzina to: mama lub tata, syn lub córka i brat lub siostra. Nikt więcej. Babcia, dziadek, wujek, ciocia, pies kuzyna i inni kwalifikują się jako "daleka rodzina".

i żona ;)

W zasadzie według amerykańskiej logiki żona jest najważniejsza i jest uznawana za najbliższego członka rodziny, dopiero potem dzieci. Rodzice i rodzeństwo to tak jakby trochę na uboczu,  niby wciąż jeszcze mogą składać na ciebie aplikację, ale czasy oczekiwania na wizę są zabójcze.

Warto prześledzić czasy oczekiwania na GC w zależności od kategorii wizowej F1-F4 w biuletynie wizowym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2020 o 19:14, whysoserious3 napisał:

Odradzam, jeśli chcesz się brać za loterie GC. UK jest krajem wykluczonym z tego losowania i nie zapowiada się, żeby to się zmieniło w najbliższych latach.

 

Liczy się kraj urodzenia, a nie nabyte obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 15:51, Iskierka napisał:

W zasadzie według amerykańskiej logiki żona jest najważniejsza i jest uznawana za najbliższego członka rodziny, dopiero potem dzieci. Rodzice i rodzeństwo to tak jakby trochę na uboczu,  niby wciąż jeszcze mogą składać na ciebie aplikację, ale czasy oczekiwania na wizę są zabójcze.

 

Rodzice są w kategori IR, czeka się tyle samo co na żonę/męża, nieletnie dzieci. Mowa rzecz jasna o sponsorowaniu przez obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jackie napisał:

 

Rodzice są w kategori IR, czeka się tyle samo co na żonę/męża, nieletnie dzieci. Mowa rzecz jasna o sponsorowaniu przez obywatela.

A ja właśnie myślałam o rezydencie :D 

Ale z tym obywatelem to też zależy, jak dzieci są 21+ to już sponsorowanie tak szybko nie idzie, bo dzieci podpadają pod kategorię F3 bodajże (teraz dokładnie nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2020 o 22:31, Iskierka napisał:

A ja właśnie myślałam o rezydencie :D 

Ale z tym obywatelem to też zależy, jak dzieci są 21+ to już sponsorowanie tak szybko nie idzie, bo dzieci podpadają pod kategorię F3 bodajże (teraz dokładnie nie pamiętam).

Za to dzieci mogą zabrać ze sobą swoje żony, mężów oraz dzieci 

Gdy sponsoruje rezydent ten numer nie wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...