Skocz do zawartości

Jedzenie w USA


KubuśPan

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, KubuśPan napisał:

Dobra panowie Big cohones. Możecie mnie wywalić z forum. Mam to gdzieś. Napewno tu nie zajżę, bo przez was nie ma po co. Co do błędów piszę z tel i nie potrafię wyłapać wszystkich baboli co wprowadza android.

Ja Cię nie wywale napewno. Tylko przestań "mędzić" i pohamuj swoje opowieści dziwnej treści. I nie zwalaj winy za ortografię na telefon, nawet najgłupszy nie robi "orta" w każdym poście. 

Vide: zajżę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
47 minut temu, mola napisał:

Paprykowych Lay's-ów nie ma.... :( :P

PS. Lay's paprykowe to moje guilty pleasure, także jak rodzina paczki wysyła i coś "lata" to zamiast paczkowych worków z powietrzem stabilizują chipsami :D

Tak i chrupki bekonowe(prażynki to się chyba nazywaja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pelasia napisał:

Tak i chrupki bekonowe(prażynki to się chyba nazywaja) :)

Peppies bekon!   Prażynek tez nie widzialam ani nic w stylu przysmaku świętokrzyskiego jeżeli ktoś wie co to jest ;)  

Brakuje mi dobrych Europejskich czekolad ! (poza Lindt ciezko cos u mnie dostac) 

W moich regionach nie widziałam tez wiśni,  porzeczek czy agrestu ( uprawa tutaj zakazana)  - ale w PL chyba tez w sklepach nie występują  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, agatenka napisał:

ani nic w stylu przysmaku świętokrzyskiego jeżeli ktoś wie co to jest

Oczywiście że jest. Nie kupuje bo już na sam widok w sklepie na półce zatykają mi się tętnice.  :D

 

edit: mogę Ci podesłać na próbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, KubuśPan said:

Chciał bym dodać kwestię której w moim mniemaniu tu brakuje, czyli zdrowego odżywiania. Czytam forum uważnie i wszędzie widzę kasa, kasa, kasa a brakuje mi troski o nasz żołądek.

Ciekawy jestem jak wygląda sprawa wyposażenia sklepów w nasze rodzime produkty. Kminek jest bardzo istotny, ponieważ prócz walorów smakowych redukuje wzdęcia. Koperek bez którego ogórki małosolne można wywalić do śmietnika. Czosnek, śmierdzący ale dostarczający antybiotyków. Oraz czy może któreś z naszych produktów można kupić w USA?

Wszystkie produkty mozna znalezc. :) Jak nie  mialbys ochoty robic zakupów w amerykańskich sklepach to zawsze znajda sie jakies male "egzotyczne" sklepiki. W okolicy w ktorej wczesniej mieszkalam mielismy sklep prowadzony przez rosjanke ktora sprowadzala produkty ze swoich okolic. Mieliśmy tez niemiecka piekarnie. 

Co do fast food - jasne,  jest ich pelno. Ale nikt nie zmusza cie tam jesc. :)

 

Nie najezdzajcie tak na chlopa - przynajmniej zadaje pytania i jest co czytać na forum ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agatenka napisał:

nie widziałam tez wiśni,  porzeczek czy agrestu ( uprawa tutaj zakazana) 

Fakt, porzeczek i agrestu też tu nie spotkałem. Natomiast drzewko wiśni posadzone trzy lata temu na moim backyyardzie pięknie owocuje. W tym roku była dobra czapka owoców. Prawda, znaleźć drzewko wiśni nie było łatwo, trafiłem raz w naszym Coastal i nigdzie więcej już nie spotkałem. Parę lat temu jeździliśmy zrywać wiśnie do farmera, Niemca, który mówił że przemycił sadzonki że swojego ojczystego kraju. Niestety, dzieci ani wnuki nie byly zainteresowane prowadzeniem farmy i dzis juz tam stoi osiedle.

Natomiast o zakazie nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, andyopole napisał:

Fakt, porzeczek i agrestu też tu nie spotkałem.

W Colorado jest agrest, krzaczki mozna kupic w Home Depot. A czarne porzeczki mozna kupic w Walmarcie online. Wisnie sie widzi tez. Nie wiem skad te dziwnie informacje o zakazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katlia napisał:

W Colorado jest agrest, krzaczki mozna kupic w Home Depot. A czarne porzeczki mozna kupic w Walmarcie online. Wisnie sie widzi tez. Nie wiem skad te dziwnie informacje o zakazach.

Zajrzyj do wiki (wkleilbym linka ale na firmowym kompie nie moge) - czarna porzeczka byla zakazana na poziomie federalnym w US do 1966 roku, pozniej przerzucili to na stany....

Wiec zakazu teraz nie ma ale kiedys byl - natomiast Tymbark spoko u nas mozna kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...