Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA lub marzenie ściętej głowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, katlia napisał:

Tak, warto sprawdzic. Slyszalam ze maja duze staff shortages i ze w IRS w tym roku jest gorszy chaos niz normalnie. 

W Polsce to dopiero mają jazdę. W tym roku ponoć będą obowiązywały trzy systemy podatkowe. Nie znam szczegółów ale ponoc mozna sobie wybrac. W radiu slyszalem ze nawet twórcy tego systemu nie potrafia wyliczyć  podatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, andyopole napisał:

W Polsce to dopiero mają jazdę. W tym roku ponoć będą obowiązywały trzy systemy podatkowe. Nie znam szczegółów ale ponoc mozna sobie wybrac. W radiu slyszalem ze nawet twórcy tego systemu nie potrafia wyliczyć  podatku. 

Nie, system będzie jeden. Ale chyba jeszcze sami nie wiedzą, który :P

Ja na razie jestem w plecy, bo z 13tki potrącili mi większy podatek, który teoretycznie mam odzyskać przy rozliczeniu rocznym... Ale czy do tego dojdzie to tego pewnie nawet najtęższe umysły (a takich ewidentnie brak u naszych "specjalistów" od podatków) nie wiedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już piszecie o pieniądzach, to ile według was powinnam mieć ze sobą na start? Przypominam; osoba nie paląca, nie pijąca, nie imprezująca, skromne potrzeby. Aaa, no i te dwa koty, one na bogato : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, lotnamewa said:

A jeśli już piszecie o pieniądzach, to ile według was powinnam mieć ze sobą na start? Przypominam; osoba nie paląca, nie pijąca, nie imprezująca, skromne potrzeby. Aaa, no i te dwa koty, one na bogato : ]

Poszukaj na forum bo podobne pytania juz padly w roznych watkach.

Wedlug mnie na spokojny start $15,000 i wyzej. Wszystko zalezy tez jaki stan/miasto by cie interesowal. W jedynym stanie $15k moze starczyc na start. W drugim moze musialabys miec drugie tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

Poszukaj na forum bo podobne pytania juz padly w roznych watkach.

Wedlug mnie na spokojny start $15,000 i wyzej. Wszystko zalezy tez jaki stan/miasto by cie interesowal. W jedynym stanie $15k moze starczyc na start. W drugim moze musialabys miec drugie tyle. 

Wspominałam, że interesuje mnie Colorado, myślałam o Denver lub Colorado Springs. Dzięki, poszukam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lotnamewa said:

Wspominałam, że interesuje mnie Colorado, myślałam o Denver lub Colorado Springs. Dzięki, poszukam na forum.

Denver zrobilo sie bardzo drogie... 5 najdrozsze miasto w USA jezeli chodzi o nieruchomosci. To oczywiscie znaczy ze ceny wynajmu tez sa bardzo wysokie. Colorado Springs jest tansze, ale tez mniejsze i znacznie bardziej konserwatywne niz Denver. Gdzies pisalas o tolerancji, wiec musisz wiedziec ze to miasto jest bardzo zwiazane z wojskiem, ma historie prawicy i religijnosci. To sie zmienia, powoli, bo cale Colorado sie zmienia, ale nadal sa tam publiczne ataki na aborcje, pro-trumpowskie napisy, glosy zeby Ameryka odstapila od NATO i ONZ, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katlia napisał:

Denver zrobilo sie bardzo drogie... 5 najdrozsze miasto w USA jezeli chodzi o nieruchomosci. To oczywiscie znaczy ze ceny wynajmu tez sa bardzo wysokie. Colorado Springs jest tansze, ale tez mniejsze i znacznie bardziej konserwatywne niz Denver. Gdzies pisalas o tolerancji, wiec musisz wiedziec ze to miasto jest bardzo zwiazane z wojskiem, ma historie prawicy i religijnosci. To sie zmienia, powoli, bo cale Colorado sie zmienia, ale nadal sa tam publiczne ataki na aborcje, pro-trumpowskie napisy, glosy zeby Ameryka odstapila od NATO i ONZ, itp. 

Dzięki, Colorado Springs więc najprawdopodobniej odpada : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 08:13, katlia napisał:

36 to nowe 26 ;) Wyglada na to, ze pracujesz w dobrej branzy... moze wiza pracownicza? 

Hej, dobry wieczór!

Postanowiłam napisać bo widzę że mam wiele wspólnego z autorką tematu- podobne doswiadczenie zawodowe, wiek, i również marzą mi się Stany :-)

Co nas od siebie różni to fakt że ja nie miałabym nic przeciwko wizie pracowniczej ;-) I tu się pojawia moje pytanie: czy możecie polecić jakieś stronki, gdzie moglabym sprobowac znalezc pracodawce-sponsora? W jaki sposób najlepiej się do tego zabrać?

Przyznam że do ten pory głównie skupiałam się na loterii, jednak wiadomo jak jest.

Z gory dziękuję, pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Neira86 said:

czy możecie polecić jakieś stronki, gdzie moglabym sprobowac znalezc pracodawce-sponsora?

Wrzuc do Google "H1b Visa Sponsorship Data Analyst Jobs" (rozumiem ze o taki zawod chodzi?) i pokaza sie ogloszenia. 

https://www.google.com/search?q=H1b+Visa+Sponsorship+Data+Analyst+jobs&rlz=1CAHKDC_enUS882&oq=H1b+Visa+Sponsorship+Data+Analyst+jobs&aqs=chrome..69i57j69i60l3.3604j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...