Skocz do zawartości

DV 2024 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wracając do tematu programu do obróbki zdjęć, czy jego zadaniem jest tylko przycięcie zdjęcia do formatu 600x600 a pozostałe kwestie (pozycja, światło, wielkość głowy w stosunku do całego zdjęcia) musimy sami zweryfikować ? Przykład: wrzucam zdjęcie do programu, obcina mi część głowy a program pokazuje, że zdjęcie jest ok. Wiadome, że takiego zdjęcia nie mogę wrzucić.

Wiem, że temat pewnie nudny ale proszę o odpowiedź. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, zaba15 said:

czy jego zadaniem jest tylko przycięcie zdjęcia do formatu 600x600 a pozostałe kwestie (pozycja, światło, wielkość głowy w stosunku do całego zdjęcia) musimy sami zweryfikować ?

Tak, poprawnosc zdjecia pod wzgledem nietechnicznych kryteriow musisz ocenic sam. Ten program jest prosty jak budowa cepa. Na pewno nie jest w stanie dokonac takich rzeczy jak segmentacja zeby ocenic czy glowa ma dobre proporcje, albo jak sie swiatlo rozklada, albo czy kolor tla sie zgadza... Dla przykladu, ponizsze zdjecie lyknal bez problemu i scropowal tak, ze mucha nie siada. Pozostaje mi tylko wypelnic zgloszenie...

screen.thumb.jpg.da3b6398d1c3e4548659c014fc3ae02a.jpg

Edytowane przez Xarthisius
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 11:27, tomasz8822 napisał:

Odnośnie zdjęć i ich narzędzia zachęcam do przeczytania mojego postu z poprzedniego wątku.

Powinno to rozwiać trochę wątpliwości

https://forum.usa.info.pl/topic/33687-dv-2023-wylosowany-nie-wylosowany/page/16/#comment-323465

 

 

A czy w czasie wizyty w ambasadzie było jeszcze raz jakoś weryfikowane twoje zdjęcie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, czempislaw said:

A czy w czasie wizyty w ambasadzie było jeszcze raz jakoś weryfikowane twoje zdjęcie ??

Mam dość wysoki numer prawie 27k więc mój numer nie jest current nawet. Ale i tak już wiem, że przyniosę nowe zdjęcie bo kiedy mój numer będzie current moje zdjęcie będzie już starsze niż 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Hej czy ktos sie orientuje czy Rosjanie i Bialorusini beda mieli mozliwosc spotkania z konsulem u nas w kraju po wynikach w maju?

Czy w tej edycji bedzie wylosowanych wiecej Polakow niz w poprzednich edycjach?

Moze ktos z Was czyta na biezaco artykuly na ten temat?

Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Kora83 said:

Hej czy ktos sie orientuje czy Rosjanie i Bialorusini beda mieli mozliwosc spotkania z konsulem u nas w kraju po wynikach w maju?

Tak

35 minutes ago, Kora83 said:

Czy w tej edycji bedzie wylosowanych wiecej Polakow niz w poprzednich edycjach?

Nie. Statystycznie tyle samo. Nie zostanie wprowadzony żaden specjalny parytet nadający specjalne uprzywilejowanie Polakom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...