Skocz do zawartości

Kiedy Lecisz?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Violonczela

witam,

może ktoś z doświadczonych odpowie mi na pytanie, otóż - czy przylatując do USA, otrzymuje zazwyczaj pozwolenie na pobyt na okres 6 miesięcy?, czy ono jest wielokrotnego przekraczania granicy?

Będę w stanie Oregon chcialabym zwiedzić też Kanadę. Czy ja mam powiedzieć o tym urzędnikowi, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie tez mi tak mowili zebym sie kogos zlapała , bo nie bede jedyna polka na polkadzie:) wlasnie boje sie tez tez tego formularza. :(/> tal lece lufthansa.

Wiem, ze latwo mowic ale nie stresuj sie. W samolocie beda sie pytac o napoje. W wiekszosci widzisz co serwuja, mozesz nauczyc sie paru slow takich jak kawa czy herbata, posilek najczesciej jest kurczak lub makaron. Czyli tez powinno byc dobrze. Zabierz ze soba fajna ksiazke lub krzyzowke. Formularz zawsze mozesz miec przygotowany przed wylotem. Wydrukuj sobie wzor z tlumaczeniem I pozniej tylko wypelnij nowy w samolocie. Bedzie dobrze!!!

A ktos leci do PL na przelomie lipca I sierpnia z Bostonu do Monachium? (29 lipca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do Berlina to pól biedy, ale z Berlina do Los Angeles to sie boje bardzo, chyba nie bede spala 2 tyg przed wylotem...tak smao boje sie ze w samolocie sie nie dogadam jak beda cos pytali eh:/ jeszcze tyle godzin lotu:/

Moja ciocia nie zna pół słowa po angielsku a jakos dała rade :P nie przejmuj sie samolotem , gorzej bedzie na lotnisku na immigrations :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia nie zna pół słowa po angielsku a jakos dała rade :P nie przejmuj sie samolotem , gorzej bedzie na lotnisku na immigrations :P

pocieszacz :) i do tego można się jako tako przygotować, niech dziewczyna poczyta o takich najczęstszych pytaniach, mówiła, że angielski jakoś tam zna, nie za dobrze może, ale jakaś podstawa jest by to ogarnąć :)

http://forum.usa.info.pl/topic/20324-1-szy-raz-w-usa-turystycznie-rozmowa-po-przylocie-i-nie-tylko/

tu też coś jest http://forum.gazeta.pl/forum/w,205,13854952,13854952,rozmowa_z_immigration_w_Chicago.html chyba większość użytecznych informacji można znaleźć w sieci teraz, nie ma co się stresować tylko w miarę przygotować się w tej sferze, w której się czuje niepewnie :)

PS czy tylko mi wariuje forum? autentycznie co jakiś czas mi wariuje i wyskakuje mi blokada z avasta, że wykryto zagrożenie, potem odświeżam już jest normalnie i nie wiem czy to tylko mi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violonczela jak masz paszport biometryczny to mozesz jechac do Kanady :)

dostaniesz I-94 i jak pojedziesz-polecisz do Kanady to na granicy mozesz oddac I-94 lub tez nie i wtedy wracasz do USA na tym ktory dostalas na granicy jak wlatywalas.

jak oddasz go to wtedy od nowa masz procedure i nowe I-94 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

cześć ;)

czyli, wjeżdżając do USA oddaję na lotnisku, podczas rozmowy urzędnikowi I-94, po czym on mi zwraca tą mniejszą część, na której jest zaznaczone jak długo mogę być w usa, tak?

Ta druga część I-94 zachowuję, oddaję ją wtedy, gdy wracam już do PL, ?

Ale podczas pobytu chcę np.zwiedzić Kanadę, to wtedy oddaję tą część którą zachowałam? czy za każdym razem przekraczając granicę ze Stanami biorę nowy I-94? a tamte pierwsze I-94 trzymam i oddam je gdy będę wyjeżdżać do PL. Czy pytam zawile :) , trochę się pogubiłam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem Ci o 2 wyjsciach i teraz ...

Jesli chcesz miec te same I-94 w paszporcie to niczego nie oddajesz wjezdzajaca na teren Kanady i na tym I-94 wjezdzasz-wlatujesz na teren USA,

jesli chcesz miec nowe I-94 wtedy musisz oddac to na granicy z Kanada-USA.i jak wracasz wtedy odnowa musisz sie starac o I-94

juz teraz rozumiesz?>

napisalem Ci aby nie bylo ze jestes w USA i ktos Ci mowi ze cos takiego mozna np miec nowe I-94 a Ty potem wejdziesz na forum i zaczniesz zadawac pytania czy to prawda,lepiej takie cos wiedziec..

tak to jest kartka co ja bedziesz miec w paszporcie i oddajesz ja wtedy jak wyjezdzasz z USA ,np lecisz do Polski lub tez na dluzszy pobyt do Kanady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

dziękuję za odpowiedź :)

ale muszę kilka razy przeczytać info, by do mnie dotarło.. :)

ale jak to mówią - wszystko jest trudne, nim stanie się proste... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LinLin dziekuje bardzo ze sie wypowiedzialas, i mi podpowiedzialas :)

Najlepiej jakbys wersję po polsku wydrukowała i uzupełniła a pozniej gdy dostaniesz wersje angielską w samolocie to wypełnic analogicznie , tak zrobiła moja ciocia gdy leciała w zeszłym roku :)

http://picasaweb.google.com/lh/photo/r4f4HRsBnDJtX4HVMX8XkQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...