Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jackie napisał:

U nas virus grzmotnął w końcu "close to home." Ojciec jednej z pielęgniarek leży zaintubowany, stan jest b. ciężki :( 

A moja Mama w sobote wyszla ze szpitala. Byla w blahej sprawie ale w trakcie dwudniowego (taki byl plan) pobytu okazalo sie ze na oddziale "odkryto" osobe z tym cholerstwem. Juz myslalem ze jej nie zobacze. Na szczescie test wskazal (-). Pobyt wydluzyl sie do 10 dni.

  • Like 4
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Malgosia34 napisał:

Czemuś nie wierzę w tego virusa już...czy znacie osobiście kogoś z zakażonych? Czy tylko z tv i innych media?

Tak, 3 znajomych rodziców (PL), dwoje z ich zmarło, ale mieli choroby współistniejące i 90+. Kilka znajomych z USA, ale nie znam ich aktualnego stanu, wiem ,że część bezobjawowo przechodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto z Was zaobserwował podobnie. Ja odczułem wyraźnie lockdown na ... karcie kredytowej (dzisiaj mi przyszło rozliczenie za kwiecień). Ja z założenia się na niej nie zadłużam a jedynie używam jako uproszczenie formy płatności, po czym jak przyjdzie rozliczenie spłacam w całości. Już w marcu dostrzegłem "lekkie drgnięcie w dół" ale w kwietniu bez włączania trybu "oszczędzam" nagle miesięczne rozliczenie przyszło prawie o 45% niższe niż zwykle (a nie jestem osobą zwykle chodzącą po knajpach, kinach czy na jakieś wydarzenia typu koncerty czy coś w tym stylu - więc potencjalnie lockdown nie powinien mieć wpływu na moje wydatki albo wpływ powinien być nieznaczny). Jest parę pozycji które wypadły z comiesięcznego budżetu bo pozamykano areny dziecięce czy sale zabaw czy salę gimnastyczną gdzie moje dziecko ćwiczy, ale też do sklepów raczej chodziliśy z kartką w sposób bardzo zdyscyplinowany aby szybko z niego wyjść co powodowało brak zakupów powodowanych impulsem na skutek dostrzeżenia "okazji".

Ciekawe czy jest to powszechne? Z jednej strony super, ale z drugiej strony ekonomia USA rzeczywiście oberwie i to znacznie. Spadek konsumpcji wewnętrznej o 40% to zapaść jakby nie patrzeć. Chociaż może jestem tylko odosobnionym przypadkiem.

BTW przez cały kwiecień tylko raz zatankowałem i to tylko jeden z samochodów - nie byłem sam -> cały smog nad Los Angeles zniknął jak zaczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mcpear napisał:

Nie wiem, kto z Was zaobserwował podobnie. Ja odczułem wyraźnie lockdown na ... karcie kredytowej (dzisiaj mi przyszło rozliczenie za kwiecień).

Ha! My uzywamy karte kredytowa na wszystko bo tak zbieramy mile na United. Wlasnie dzisiaj maz zakomunikowal ze przez ostatnie 6 tygodni wydalismy okolo $800 mniej na VISA !! Bylam zdumiona... 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katlia napisał:

Ha! My uzywamy karte kredytowa na wszystko bo tak zbieramy mile na United. Wlasnie dzisiaj maz zakomunikowal ze przez ostatnie 6 tygodni wydalismy okolo $800 mniej na VISA !! Bylam zdumiona... 

Rowniez place za wszystko co sie da że względu na "rewards". Porownalem pierwsze cztery miesiace tego i ubieglego roku. W tym roku wyszlo $150 wiecej a benzyna tansza, i minimum co 8 dni tankuje zbiornik, w tym roku też bo cały czas pracuję.

Wprawdzie w tamtym roku kupowałem bilet lotniczy za $1252 ale nie sobie i był to wyjątkowy wydatek więc tej kwoty nie uwzglednilem w rozliczeniu. Pieniądze zostały zwrócone. 

Zdecydowanie mniej w tym roku kupowałem na Amazon ale tego już mi się nie chce sprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do pracy teraz na piechotę ale nawet wcześniej miałam tak blisko że tankowaliśmy raz na kilka tygodni. BTW chcemy sprzedać auto bo do niczego nam teraz niepotrzebne, będzie bolało bo ceny aut lecą na łeb i szyję ale cóż...

Nie jemy w restauracjach, ale kilka razy zamówiliśmy jedzenie. Tym niemniej wydaliśmy mniej pieniędzy na jedzenie.

Kino, teatr, koncert - niet ;) Pozamawialiśmy książek od cholery, ale większość jest używana i kosztowała parę dolców od sztuki.

Kupiłam kilka ciuchów na lato bo po pierwsze w końcu doszłam do wagi którą miałam przed diagnozą (hurra!), po drugie ceny ubrań są chyba najniższe od lat. Marki które nigdy nie miały wyprzedaży teraz je mają. Wiele z nich pewnie zniknie :( 

Koniec końców wydaliśmy MNIEJ. Nie narzekam bo do końca czerwca będę pracowała tylko 20 godzin tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...