Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Jackie napisał:

 

Mamy maszynę do lodów i od paru tygodni szalejemy z lodami domowej roboty :) Są wspaniałe! Moje ulubione to malinowe i kawowe. Mąż zrobił znakomite z orzechów laskowych i mlecznej czekolady.

A żopa rośnie!  :P

O tej porze roku żyję niemal wyłącznie trawą. Pomidory, jeszcze mam ogorki, kabaczki, cukinie pod roznymi postaciami. Nawet linii nabrałem.  :)

A lody tez jadam, kupne niestety, z Tillamook. Za to z dodatkiem wlasnej roboty galaretki z owocami.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kupiłaś @agatenka?

 

Ja wprawdzie byłem zobaczyć we czwartek ale w piątek dealer przyprowadził mi auto pod dom. Z rozbrajajaca szczerością oswiadczyl ze nie miał nikogo z drugim autem więc musiałem to odwieźć. 15 mil więc nie tak daleko. W poniedziałek rano podjechalem do DMV. Pół godziny w kolejce, z dziesięć minut przy okienku i wyszedłem z blaszanych tablicami. Cud.

A, auto stało nietknięte od piątku do poniedziałku rano no i nie odpalił. Baterejka slabowata  się okazała. Po poludniu any way musiałem jechac do dealera,  miał już nowy akumulator przygotowany, szybka wymiana i wróciłem do domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, kzielu said:

305/30/19 - aktualnie Falken RT660 (200TW), w piwnicy nowe (ale ze starszymi datami produkcji) RE-71R w tym samym rozmiarze. SC2 jest 180TW wiec w klasach 200TW jest nielegalne i zwykle nie tak dobre jak topowe opony 200TW (RT660, BFG Rival S czy Yoko A05 ktora niestety nie ma odpowiednich rozmiarow dla 19").

Racja, 180TW moze czasem nie grac z legalnoscia. U mnie auto jest jako zabawka i daily w jednym wiec Cup 2 daje rade. W deszczu tylko troche gorzej ;) Zarzuciles 305 na przod i tyl w 2015-17 modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/6/2021 at 8:27 AM, feniks_01 said:

Racja, 180TW moze czasem nie grac z legalnoscia. U mnie auto jest jako zabawka i daily w jednym wiec Cup 2 daje rade. W deszczu tylko troche gorzej ;) Zarzuciles 305 na przod i tyl w 2015-17 modelu?

To jest poprzedni - aktualny jest '18 z Magride - natomiast bez względu na rok w obydwóch spokojnie da się zmieścić 305 i 11" szerokie koło - tyle że z przodu wymaga spacera i camber plates (-3.3 deg camber z przodu) - sorry za ponglish ale nie kojarzę polskiej terminologii dotyczącej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, feniks_01 said:

Ja wlasnie tez mialem jakis czas temu 2015GT Ruby Red, teraz tez zmienilem na nowszy - 2019 PP2. Dlatego pytam czy zmiesciles 305 na przod bo wiem,ze ludzie musza dystanse zakladac. (no chyba,ze PP2 to z fabryki wychodzi na 305 i 10,5") ;) 

To nie jest kwestia geometrii zawieszenia bo ona jest dokladnie identyczna pomiedzy wszystkimi modelami (GT350 ma inny spindle) tylko kwestia offsetu kola - PP2 ma ET24mm z przodu i ET50mm (? nie pamietam dokladnie - cos kolo tego 52.5mm ?) - staggered fit (rozny szerokosc przod vs. tyl wiec nie mozna rotacji zrobic) - ja mam sqaure fit 19"x11", ET50mm wszystkie 4 kola wiec dystans (slip on spacer) 25 mm efektywnie daje ET25mm czy to co masz w PP2 - dlatego sie 305 miesci. Jak sie miesci w PP2 to sie zmieci w kazdym innym GT/Eco/V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/6/2021 at 12:08 AM, andyopole said:

Co kupiłaś @agatenka?

Suv'wy mamowoz ;)  bo vanow zniec nie moge haha

Do teraz nie przyszedł.... (dzisiaj dzwonili ze niby ma byc jutro wiec zobaczymy) . Juz zaczynam sie troche denerwowac bo we wtorek mój syn zaczyna szkole 1200 mil stąd.  Jeden dzień jak się spóźni to sie nic nie stanie, ale nie chciałbym kolejnej niespodzianki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę się tego kraju jeszcze. Moje dziecko potrzebuje iść do lekarza (pewnie angina) + dostać receptę na antybiotyki. Mam ubezpieczenie w UnitedHealthcare. Wszyscy providerzy z "in-Network" z okolicy (około 40tu) generalnie przez przepisy COVIDowe proponują appointment za 2 tygodnie. Nikt nie chce zaoferować "walk-in". Ci co w okolicy oferują walk-in generalnie mówią, że nie współpracują z nikim w sprawach ubezpieczeń (mam zapłacić i bujać się z ubezpieczalnią samemu). Ubezpieczalnia przez telefon nie chce "autoryzować" out of Network wizyty. Cena w "walk-in" to 699 (w tym jakiś durny dodatek 300 za extra protokół sanitarny w czasie COVID-19) + extrasy jak wyniknie konieczność czegoś więcej niż "zobaczenie". Gorzej niż w polskim NFZ. Miał ktoś podobnie? To by oznaczało, że ubezpieczalnia pokrywa tylko badania okresowe raz w roku + Emergency Room + planowane zabiegi gdzie możesz umówić się z wyprzedzeniem i przejść całą biurokrację. A co z chorobami "nieplanowanymi"? Czy to rzeczywiście tak jest? W sumie jest to moja "pierwsza" w rodzinie taka zwykła choroba od czasu gdy przyjechałem do USA (mieliśmy dwa razy ER ale to inna sprawa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, mcpear said:

A co z chorobami "nieplanowanymi"? Czy to rzeczywiście tak jest? 

No tak - wszystko co nie jest "wellness visit" (+ niektore procedury) jest platne - jezeli masz deductible (tak jak ja - w UHC - $6k/3 osoby) to dopoki nie wydasz tych $6k (w moim przypadku) to placisz za absolutnie wszystko. Idac do lekarza u ktorego Twoje dziecko jeszcze nie bylo, nalicza Ci dodatkowa oplace za "new patient visit" - i to bedzie co najmniej stowka a sprowadza sie do wypelnienia (przez Ciebie) kwestionariusza z historia zdrowotna i zalozenia kartoteki (czy jak to sie tam nazywa).

Inna sprawa ze $700 to jakis absolutny kosmos. Sprobuj jakis little clinic w Krogerze, CVS czy Urgent care gdziekolwiek - u mnie bys zaplacil $150-200.

 

(btw z pokryciem emergency room to roznie bywa - bo musi byc "uzasadniony". Z planowanymi zabiegami - tylko niektore. Wszystko zalezne od planu ktory wykupil pracodawca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...