Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Kartka z kalendarza na dziś: 

 

Imieniny obchodzą:
Julita, Piotr oraz Abdon, Ingeborga, Leopold, Maksyma, Rościsław, Sekunda, Swojsław, Ubysław, Ursus, Zdobysław

Przysłowie:
„Jak po lipcu gorącym sierpień się ochłodzi, to później zima z wielkim śniegiem chodzi”

Okrągłe, dziesięcioletnie rocznice:

1511 – urodził się włoski architekt, malarz i historiograf sztuki Giorgio Vasari, jego największym dziełem jest monumentalna praca biograficzna pod tytułem Żywoty najsławniejszych malarzy, rzeźbiarzy i architektów

1641 – urodził się niderlandzki lekarz i anatom Regnier de Graaf, badał miedzy innymi budowę narządów rozrodczych ssaków, odkrył gdzie w organizmie kobiety i samic ssaków powstają komórki jajowe
1841 – spotkanie Adama Mickiewicza z Andrzejem Towiańskim, które zapoczątkowało Sprawę Bożą

1941 – urodził się kanadyjski wokalista popowy Paul Anka, autor piosenek, który największą popularność notował w latach 50. i 60.; tegoż dnia w Londynie został podpisany układ Sikorski-Majski

1971 – w ramach Apollo 15, kolejnej misji programu Apollo, amerykańscy astronauci James Irwin i David Scott wylądowali na Księżycu, po raz pierwszy został uzyty łazik

Nietypowe święta:
Dzień Administratora
Międzynarodowy Dzień Sernika
Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

Cytat dnia:
„Ważne są tyl­ko te dni, których jeszcze nie znamy.” - Marek Grechuta

 

Nietypowe święta: 

Administratorzy wszystkich krajów, łączcie się. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co slychac u Szanownego Towarzystwa? Weekendowe plany?

W piatek wyruszam w trzydniowy objazd po Oregonie.

Przyjezdzaja powinowaci z NYC i obejmuje ich standartowy program [OREGON (+/-)]  :D

Dzis po poludniu Clackamas Falls.

Od jutra objazdowka jak dla wszystkich zwiedzajacych. Mount Hood, Painted Hills, Bend (Oregonskie Aspen polaczone z Zakopanem). Crater Lake, Redwoods w polnocnej CA wypada z programu bo czasu za malo. Nastepnie przeskok nad Pacyfik a tam przejazd Hwy 101 przez tamtejsze miasteczka od Pacific City po Astoria polaczone ze zwiedzaniem i karmieniem.   ;)

 Koniec wycieczki w niedziele po poludniu. Jeden nocleg w Bend, drugi gdzies nad Pacyfikiem, nie pamietam dokladnie w ktorej miescinie.

Zmienilem akurat auto, trzymajcie kciuki aby przezylo ten rajd. Zaraz wjezdzam na hale do warehousu zeby dopompowac kola bo mi komputer pokazuje rozne cisnienia w kolach i w kazdym za niskie.

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, kzielu said:

Na jakie ?

(u mnie normalka, kolejny weekend poza domem doslownie wyrzucajac pieniadze w bloto spalajac E-85 i zuzywajac komplet opon kosztujacy $1400).

Ale Mustangi lubia E85 :) 

Jaki masz rozmiar opon i jakich uzywasz? Ja tak raz w miesiacu zużywam zestaw Cup 2's. Ale chyba sprzedam teraz Mustanga i poczekam na przyszly rok zeby cos kupic. Juz jednego sprzedalem pare miesiecy temu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, feniks_01 said:

Ale Mustangi lubia E85 :) 

Jaki masz rozmiar opon i jakich uzywasz? Ja tak raz w miesiacu zużywam zestaw Cup 2's. Ale chyba sprzedam teraz Mustanga i poczekam na przyszly rok zeby cos kupic. Juz jednego sprzedalem pare miesiecy temu :( 

305/30/19 - aktualnie Falken RT660 (200TW), w piwnicy nowe (ale ze starszymi datami produkcji) RE-71R w tym samym rozmiarze. SC2 jest 180TW wiec w klasach 200TW jest nielegalne i zwykle nie tak dobre jak topowe opony 200TW (RT660, BFG Rival S czy Yoko A05 ktora niestety nie ma odpowiednich rozmiarow dla 19").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kzielu napisał:

Na jakie ?

Eee tam, nie ma sie czym chwalic. Czteroletni scrap. :( W kazdym razie komplet opon do niego kosztuje $1000 z tym ze nie zamierzam ich zmieniac co tydzien. :D

Widok ciekawy bo na parkingu pod firma to jedyne amerykanskie auto.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, andyopole said:

Co slychac u Szanownego Towarzystwa? Weekendowe plany?

 

Mamy maszynę do lodów i od paru tygodni szalejemy z lodami domowej roboty :) Są wspaniałe! Moje ulubione to malinowe i kawowe. Mąż zrobił znakomite z orzechów laskowych i mlecznej czekolady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...